Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με wifi


Stelpef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Είχα vodafone giga wifi home το οποίο αποσυνδεσα λόγω προβλήματος της κεραίας στη περιοχή που μένω με αποτέλεσμα να πιάνω πολύ χαμηλές ταχύτητες τύπου 1 mbps. Με τσ πολλά έβαλα σταθερή γραμμή 24αρα. Έχω σταθερή ταχύτητα όλη μέρα γύρω στα 12 - 15 mbps. Το πρόβλημα όμως είναι ότι από τη μέρα που μου το συνδεσανε κάποιες ιστοσελίδες δεν μου ανοίγουν καθόλου ή αργούν πολύ να ανοίξουν. Ακόμα και εδώ το insomnia δεν άνοιγε μπήκα αναγκαστικά με δεδομένα. Χρειάζεται να αλλάξω κάτι? Έκανα ένα clear cache στο περιηγητή που συνδέομαι στο ίντερνετ αλλά δεν είδα διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά βρήκα τη λύση απο αλλο φορουμ τη γράφω και εδώ αν κάποιος έχει θεμα . Μπήκα στις ρυθμίσεις του ρουτερ και άλλαξα τα κανάλια στις συχνότητες των 2,4 και 5 ghz. Τώρα ανοίγουν όλες οι σελιδες κανονικά από όλους τους browsers του κινητού. Στο λαπτοπ μου άνοιγαν όλα κανονικά και με τις προηγούμενες ρυθμίσεις αν και βλεπω οτι και αυτο τωρα τα φορτωνει καλυτερα. Ελπίζω να μην ξανα προκύψει θέμα γιατί ήμουν οριακά να σπάσω το κινητό μαζί με το ρουτερ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...