Προς το περιεχόμενο

Αγορά pc build


Vagios4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, θέλω την γνώμη σας για τον επεξεργαστή , η amd σε λίγο καιρό θα ανακοινώσει τους καινούριους της επεξεργαστές , έχω βάλει στο build μου τον 7800x3D αλλά η τιμή του έχει ανέβει πάρα πολύ, τι προτείνετε για εναλλακτική λύση; Γλυκοκοιτάζω τον 7700x τελευταια

IMG_7691.jpeg

IMG_7692.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Vagios4 είπε

Καλημέρα, θέλω την γνώμη σας για τον επεξεργαστή , η amd σε λίγο καιρό θα ανακοινώσει τους καινούριους της επεξεργαστές , έχω βάλει στο build μου τον 7800x3D αλλά η τιμή του έχει ανέβει πάρα πολύ, τι προτείνετε για εναλλακτική λύση; Γλυκοκοιτάζω τον 7700x τελευταια

IMG_7691.jpeg

IMG_7692.jpeg

Ο 7700 δεν έχει κάποιο νόημα για gaming. Ο 7600 θα έχει με φτηνότερη τιμή τις ιδιες σχεδόν single core  επιδοσεις και θα σε καλυψει μια χαρά για την καρτα σου. 

Άμα αναβαθμίσεις κάρτα σε τρία χρόνια  παίρνεις τον μεθεπόμενο χ800x3d είτε λέγεται 10800x3d ή όπως θα λέγεται και θα κάνεις τη δουλειά σου. 

Σημειωτέον η gaming x ax δεν είναι και ότι καλύτερο για την τιμή της. Αν θες gigabyte ( το οποίο από μόνο του ειναι ψιλό αυτοκτονία με τις τρολιές στο bios) θα έλεγα aorus elite b650, δηλαδή 30 ευρώ πιο ακριβά περίπου.

Αλλιώς στα 160-170 msi b650 gaming plus (έχει και bonus wifi), ή ακόμα καλύτερα asrοck b650 pro rs, πάει καλύτερα και στο λευκό σου build, και είναι εξαιρετική μητρική, στο επίπεδο της tomahawk και της aorus elite, σε κάποια πράγματα την λες και καλύτερη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tzavardin σε ευχαριστώ πολύ, θα το ψάξω λίγο παραπάνω με την μητρική , όσο για τον 7600 νομίζω θα με καλύψει για 1080p games .. η amd έχω δει έχει κυκλοφορήσει έναν καινούριο επεξεργαστή αλλά δυστυχώς μόνο Αμερική και Γερμανία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...