Προς το περιεχόμενο

Xiaomi 14 Ultra απορίες


Nate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από πολύ σύγκριση ανάμεσα σε διάφορα κινητά, λέω να αποφύγω το s24 ultra και να πάω στο xiaomi 14 ultra λόγω της κάμερας, με τρελαίνει το natural look του mode leica authenic, μοιάζει και με φιλμ. Και στα υπόλοιπα, βίντεο κτλ. φαίνεται κορυφή των κορυφών το κινητό. Ήθελα όμως να ρωτήσω κάποια πράγματα τους κατόχους.

1) Το πρόβλημα με το fogging των καμερών παραμένει;

2) Το hyper os είναι καλό για βασική χρήση;

3) Θα το πάρω από Ελλάδα. Google play, google wallet και banking apps υποστηρίζει κανονικά, έτσι;

4) Τα βίντεο που τραβάει σε dolby vision, έχει και hlg πάνω; Το ρωτάω γιατί η τηλεόρασή μου είναι samsung και δεν υποστηρίζει dolby vision.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά είχα την προηγούμενη ναυαρχίδα της xiaomi και της samsung. Γενικά από όταν πήγα σε samsung δεν πήγα πίσω. Λογισμικό έτη μπροστά. Κάμερες επίσης. Το μόνο που είδα + στο xiaomi ήταν το ότι είχε καλύτερη απόχρωση σε κάποια σενάρια (όχι ανάλυση), και διαχειρίζοταν καλύτερα τις πολύ γρήγορες λήψεις σε ορισμένα σενάρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Therempant είπε

Εγώ προσωπικά είχα την προηγούμενη ναυαρχίδα της xiaomi και της samsung. Γενικά από όταν πήγα σε samsung δεν πήγα πίσω. Λογισμικό έτη μπροστά. Κάμερες επίσης. Το μόνο που είδα + στο xiaomi ήταν το ότι είχε καλύτερη απόχρωση σε κάποια σενάρια (όχι ανάλυση), και διαχειρίζοταν καλύτερα τις πολύ γρήγορες λήψεις σε ορισμένα σενάρια. 

Στο λογισμικό πιστεύω κι εγώ ότι είναι καλύτερο το samsung, αφού δίνει κιόλας 7 έτη αναβαθμίσεων, αλλά η κάμερα με νοιάζει αρκετά παραπάνω. Ως προς το λειτουργικό χρησιμοποιώ το κινητό για τα βασικά, όχι για κάτι ουάου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...