Προς το περιεχόμενο

Το Facebook ανανεώνεται για να προσελκύσει νεότερους χρήστες


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, macboy είπε

Λογικό μιας και  έμειναν μόνο οι θείοι και θείες 

Χαίρομαι που μείναμε μόνο θείοι & θείες να σου πω την αλήθεια. Μαζευόμαστε η Gen X και μιλάμε για παγουρίνο, Ιππότη της ασφάλτου, Κάστρα και πολιορκητές, Double dragon και Iron maiden.

Αφήνουμε στην νεα γενια το TikTok και τα υπόλοιπα προηγμένα κοινωνικά δίκτυα. Ας κάτσει εκεί είναι καλύτερα.

:)

Επεξ/σία από vste
  • Like 8
  • Thanks 2
  • Haha 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χάνει συνεχώς και ταχύτατα από μικρές ηλικίες την τελευταία πενταετία τουλάχιστον αλλά κερδίζει στους πολιτικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, fast8 said:

Το πρόβλημα δεν είναι το ποιοί είναι μέσα ή η εμφάνιση του facebook. To προβλημα είναι δομικό και έχει να κάνει με τον τρόπο δικτύωσης. Δεν είναι δυνατόν νεοι άνθρωποι να έχουν "φίλους" στο facebook τους γονείς τους, τις θείες τους, το αφεντικό και τους συναδέλφους τους, ένα σωρό άτομα που γνώρισαν τυχαία και όλοι μαζί να μοιράζονται τις σκέψεις τους και να κάνουν παρέα στο facebook. Πως είναι δυνατόν κάποιος να μπορεί να εκφραστεί ελεύθερα και να μιλήσει με τους φίλους του όταν στην ίδια συζήτηση θα είναι η μαμά, άλλοι συγγενείς και δεν ξέρεις ποιος απο τους τυχαίους που έχεις κάνει φίλους στο facebook διαβάζει; 

Το πρόβλημα δεν έχει εύκολη λύση.

Γιατί το insta και τα αλλα δεν είναι το ίδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, GoMaR είπε

Συμφωνω αλλα να θεσω ενα ερωτημα.
Πλεον το fb το χρησιμοποιω για να βλεπω καμμια δουλεια στον τομεα μου (CGI , 3D ) που ανεβαινει. Ειτε στα αντιστοιχα groups ειτε απο προσωπικες δουλειες αλλωνν.
Επισης υπαρχουν οι ομαδικες που βοηθανε στην συνεννοηση. Οπως επισης στις ομαδικες που εχουμε στο γραφειο που αφορουν θεματα δουλειας.
Και ρωταω.. Πως μπορει να αντικατασταθει αυτο και με ποια πλατφορμα ; Γιατι οκ, παιρνω την αποφαση να το σβησω. Μετα ομως δε θα εχω "αμεση" ενημερωση με την εξελιξη η τα νεα.
 

Σίγουρα όταν είναι επαγγελματικο είναι ποιο δύσκολες κάποιες αποφάσεις

Θα μπορούσες  ομως να βλέπεις σε αντίστοιχα forum  σίγουρα θα υπάρχουν

Για τις ομαδικές ανετά μπορείς να χρησιμοποιήσεις viber και αλλά παρόμοια που υπάρχουν

Επίσης στην δουλειά μου που υπάρχει ομαδική για ενημερώσεις ποιο πολύ παίζει viber χωρίς κάποια προσπάθεια 

Νομίζω ποιο πολύ είναι θέμα συνήθειας ειδικα στην σημερνή εποχή που η πληροφορία είναι απεριόριστη

  Όπως και να εχει το facebook ξεκίνησε με διαφορετικο concept εχει εξελιχθεί σε κατι το άλλο προς το χειρότερο εννοείται,αλλά συνεχίζει να προωθείται  με την αρχικη ιδεα και οποίος τσιμπήσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, NikosKallithea said:

Εμενα αυτο που μου κανει μεγάλη εντύπωση στο φουβου ειναι οι απατεωνες, καθε σελίδα και ενας, κανείς αναφορα και σου λένε δεν βρήκαμε τίποτα 😂😂😂

αυτο ξαναπεστο.απαγορευεται το γυμνο κανεις report και σου λενε ολα ειναι ενταξει.να μαμησω το ai και δεν ξερω τι αλλο. ευτυχως δεν ασχολουμαι με fb.το εχω μονο και μονο για να μπορω να αγορασω τιποτα απο groupakia με ορειβατικο εξοπλισμο.

35 minutes ago, GoMaR said:

Συμφωνω αλλα να θεσω ενα ερωτημα.
Πλεον το fb το χρησιμοποιω για να βλεπω καμμια δουλεια στον τομεα μου (CGI , 3D ) που ανεβαινει. Ειτε στα αντιστοιχα groups ειτε απο προσωπικες δουλειες αλλωνν.
Επισης υπαρχουν οι ομαδικες που βοηθανε στην συνεννοηση. Οπως επισης στις ομαδικες που εχουμε στο γραφειο που αφορουν θεματα δουλειας.
Και ρωταω.. Πως μπορει να αντικατασταθει αυτο και με ποια πλατφορμα ; Γιατι οκ, παιρνω την αποφαση να το σβησω. Μετα ομως δε θα εχω "αμεση" ενημερωση με την εξελιξη η τα νεα.
 

παλια ειχα facebook και το ειχαμε για να μιλαμε μεταξυ μας για να κανονισουμε καταδυση κτλ.αργοτερα το ειχα για κατι παρομοιο. βεβαια αυτο ηταν πιο παλια οποτε θεωρητικα ειχαν ολοι facebook κτλ . Πλεον αν ηταν να κανω το ιδιο θα το εκανα απο το viber να πω την αληθεια. τωρα για το θεμα προσωπικων δουλειων κτλ εκει ναι ειναι πιο ζορικα γιατι οπως ειπαν μπαινει το επαγγελματικο στην μεση. Βεβαια μπορεις να το εχεις με fake στοιχεια κτλ. εγω πχ το εχω με λιγο ασχετο ονομα δεν ποσταρω τιποτα.τα εχω κλεισει ολα. οταν βρω κατι να με ενδιαφερει στελνω pm στον πωλητη και κανονιζουμε. δνε εχω καν φιλους μεσα και μου τα σπαει να κανω add φιλους κτλ. ουτε καν φωτογραφιες τιποτα τιποτα.ειναι μονο για να αγορασω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω αναμενόμενο καθώς έχουμε φύγει λίγο από το format του facebook με τα text posts και πλέον είναι το μέτα των σύντομων βίντεο.

Επεξ/σία από atypicalcoder
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο Μάρκος θέλει να βλέπει προσωπικά δεδομένα και να ταϊζει με data την AI του ας πληρώνει να μπαίνει στα only fans,σιγά μην μπεί η νεολαία στο fb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλή γερουσία  70 plus ηλικίες, ιδανικό μέρος να πουλάς ακουστικά βαρηκοϊας ,κάτι ξέρει η Apple

Επεξ/σία από ethereum
  • Confused 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, cocotsak είπε

Ειναι δυνατον να ασχολειστε ακομα με αυτο το πραγμα?

όντως! πηγαίντε tik tok να δείτε challenges και βίντεο με επίπεδο και instagram αν ψάχνετε βιζιτού.....🤣

  • Like 8
  • Thanks 1
  • Haha 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτο το facebook λειτουργει τιποτα σωστα ; Κανω αναφορες σε αγγελιες απατες ,δεν παραβιαζουν ορους , βιντεο με δηθεν την φωνη του Αντετοκουμπο να παιζει plingo , παλι τιποτα , στις διαφημισεις επιλεγω αποκρυψη γιατι ειναι επαναλαμβανομενη και μια απο τα ιδια...Μοδα ηταν και περασε οσο δεν ειχε ανταγωνισμο.Καμια φορα χαζευω αγγελιες που πετυχαινω τις ιδιες στο insomnia αλλα με διαφορετικη τιμη 😆.

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...