Προς το περιεχόμενο

International Coffee Day - ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΚΑΦΕ 20-25% [TEΛΟΣ]


avacan23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, avacan23 είπε

στα 500 ευρώ σοβαρη μηχανη δυσκολα να βρεις καινούργια.

αντι για αυτοματη θα προτεινα με συμβιβασμούς αυτες  με ενσωματωμένο μύλο. ιδιες εταιρεια στην ουσία ειναι με τη Breville αλλά ειναι πιο φθηνη και με χειροτερο μύλο

1)Sage Barista Pro or Sage Barista Express,

2)Breville Barista Max

παιζουν καλες προσφορες απο αμαζον.

Ο καλός μαυροσ χρυσός θελει θυσίες. στα 1000 ευρώ που έχω όριο πιστευω η lelit ειναι η καλύτερη επιλογή αλλά ακουω προτάσεις ευχαρίστως. Τελη νοεμβρη θα γινει η αγορά.

 

https://www.instagram.com/sho_billions/reel/CqlIw-6gS-c/

γενικά συμφωνώ αλλά οι περισσότεροι δύσκολα απο το μηδέν να πάμε στα 1500€ (όχι οτι είναι κακό 😋) , θέλει σιγά σιγά να ψηθεί μέσα σου και αν δεν σε ικανοποιεί το αποτέλεσμα ανεβαίνεις, κατα την άποψη μου απο ένα ποσό και μετά οι διαφορές που καταλαβαίνεις είναι μικρές στη γεύση, υποκειμενικό βέβαια αυτό .

Δυστυχώς ισχύει αυτό που είπαν και πιο πριν όσο μαθαίνεις να πίνεις πιο σωστό καφέ δύσκολα γυρίζεις πίσω 😅

για sage μύλο δεν έχω διαβάσει τα καλύτερα αλλά στα λεφτά τους είναι οκ, για όποιον θέλει ευκολία και all-in-one αξίζουν

εγώ κοιτάω και τις flair για 2η μηχανή πιο μερακλίδικη

on topic, παρέλαβα σε 2 μέρες απο handpickers, για να δούμε τι λέει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

55 λεπτά πριν, avacan23 είπε

στα 500 ευρώ σοβαρη μηχανη δυσκολα να βρεις καινούργια.

αντι για αυτοματη θα προτεινα με συμβιβασμούς αυτες  με ενσωματωμένο μύλο. ιδιες εταιρεια στην ουσία ειναι με τη Breville αλλά ειναι πιο φθηνη και με χειροτερο μύλο

1)Sage Barista Pro or Sage Barista Express,

2)Breville Barista Max

παιζουν καλες προσφορες απο αμαζον.

Ο καλός μαυροσ χρυσός θελει θυσίες. στα 1000 ευρώ που έχω όριο πιστευω η lelit ειναι η καλύτερη επιλογή αλλά ακουω προτάσεις ευχαρίστως. Τελη νοεμβρη θα γινει η αγορά.

 

https://www.instagram.com/sho_billions/reel/CqlIw-6gS-c/

Ξαναλέω με Bambino plus αν είσαι άσχετος και θέλεις την ευκολία στο αφρογαλο στα 500 ευρώ και αλά 450 για mignion specialita,είσαι super.

Μηχανές με ενσωματωμένο μύλο δεν λένε...χαλάει κάτι από τα δύο πετάς και τα δύο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, avacan23 είπε

στα 500 ευρώ σοβαρη μηχανη δυσκολα να βρεις καινούργια.

αντι για αυτοματη θα προτεινα με συμβιβασμούς αυτες  με ενσωματωμένο μύλο. ιδιες εταιρεια στην ουσία ειναι με τη Breville αλλά ειναι πιο φθηνη και με χειροτερο μύλο

1)Sage Barista Pro or Sage Barista Express,

2)Breville Barista Max

παιζουν καλες προσφορες απο αμαζον.

Ο καλός μαυροσ χρυσός θελει θυσίες. στα 1000 ευρώ που έχω όριο πιστευω η lelit ειναι η καλύτερη επιλογή αλλά ακουω προτάσεις ευχαρίστως. Τελη νοεμβρη θα γινει η αγορά.

 

https://www.instagram.com/sho_billions/reel/CqlIw-6gS-c/

Παθών σε αγορά αυτών των μηχανών. 

Sage barista express και sage barista pro. Σε λιγότερο από έτος οι μύλοι off. Δυσκολία επισκευής τους τόσο εδώ όσο και στο εξωτερικό. 

Στο τέλος επιστροφή χρημάτων από το μαγαζί που τις αγόρασα. Ταλαιπωρία κράτησε από Αύγουστο 2022 έως Ιανουάριο 2023 με την πρώτη και Αύγουστο 2023 με Σεπτέμβριο του 2023 με τη δεύτερη. 

Τελικά κατέληξα σε ότι μου πρότειναν σε φορά του εσπρέσο πολλά παιδιά... 

Αγορά ενός αξιόλογου μυλου και μιας αξιόλογης μηχανής. 

Κατέληξα τέτοια εποχή πέρσι να πάρω μύλο τον mignon zero και μηχανη lelit pl41tem pid. 

Από τότε κανένα μα κανένα πρόβλημα 1 χρόνο τώρα με πάνω από 15 περίπου  κιλά καφέ κομμένα φτιαγμενα. 

Χαμένα χρήματα όλες οι ενδιάμεσες λύσεις που έκανα. 

Δυστυχώς ένα minimum budget 800 - 1000 euro  απαιτείται για να πιεις καφέ που δεν φαντάζεσαι ότι υπήρχε. 

Προφανώς αξίζει εάν φτιάχνονται 2 τουλάχιστον καθημερινά καφέδες Espresso. 

Και μην τρέχετε να τα πάρετε. Μαζέψτε με υπομονή τα χρήματα. 

Δεν είναι λίγα τα χρήματα αυτά για... Καφέ. 

Ή τρελά πληρώνεται πάντα χαχαχα

 

Επεξ/σία από miltostammy
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...