Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi συνδυάζει κάμερες Leica και τεχνητή νοημοσύνη στη νέα σειρά 14T


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Gio96 είπε

με απαλλαγή δυστυχώς δεν βγαίνει πιο φθηνά 

 

image.png.f244337f8c1617c246586d71efaf5e60.png

image.png

Η απαλλαγη  που εχουν γραψει ειναι βαση της αρχικης τιμης στα 517.88 λογικα αφου σε κανονικη τιμη επεσε στα 426 θα το παιρνεις με λιγοτερα λογω απαλλαγης.

Παντως σε αλλο καταστημα μεσω Skroutz που ειχα ρωτησει για απαλλαγη για τον Oneplus 12 μου ειχαν πει οτι δεν κανουν απαλλαγη, τωρα τι παιζει δεν μπορω να το καταλαβω εκτος αν εχουν τιποτα μαιμου ταμιακες και στην ουσια δεν αποδιδουν το φπα στο κρατος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, iceman33221 είπε

Αξίζει η αλλαγή απο mi 10T Pro στο 14Τ Pro?

Και εγώ είμαι με το 10Τ από τον Ιανουάριο του 2020 και η μπαταρία έχει πέσει και σκέφτομαι να κάνω αλλαγή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι διαφορές στην κάμερα πάντως είναι αμελητέες. Την νύχτα η Xiaomi έχει ειδικό αισθητήρα από ότι βλέπω οπότε είναι καλύτερη, άρα την ημέρα δεν έχει διαφορές, την νύχτα είναι καλύτερο, και φυσικά έχουν διαφορετική χρωματική φυσική (τα iPhone είναι λίγο πιο θερμά στα χρώματα που ταιριάζει παραπάνω στο δέρμα και τα πορτρέτα.)

Προφανώς η Xiaomi δεν έχει τόσο καλό λειτουργικό στα mid range, δεν ξέρω τι παίζει στις ναυαρχίδες.

Αλλά αν το σκεφτεί κανείς το iPhone 16 pro max έχει σχεδόν διπλάσια τιμή, το Xiaomi έχει 144 Hz οθόνη, 4000 peak nits (θεωρητικά), 120W fast charging, 50W wireless, IR blaster, floating windows (android ντε), split screen, xiaomi dual apps & τα second space χαρακτηριστικά.

Τώρα το ότι στα xiaomi έχουν βάλει μέσα και ΑΙ από gemini δεν ξέρω τι παπάντζα θα είναι, εγώ το θεωρώ απάτη σαν τεχνολογία ΑΙ, θυμάμαι τι έκαναν όταν πρωτοβγήκε με το blackwashing.

Και αυτό είναι το 14Τ, το 14 Ultra σε κάποια σημεία είναι καλύτερο σε κάποια λιγότερο καλό, αλλά κοστίζει και παραπάνω από το 14Τ.

Δεν ξέρω σε benchmarks τι θα κάνει αλλά σαν κινητό είναι πάρα πολύ καλό και ο μόνος λόγος που ξινίζει η τιμή είναι επειδή είναι xiaomi και συνηθίσαμε να τα θεωρούμε κινητά του λαού που στα midrange κάνουν πάταγο.

 

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...