Προς το περιεχόμενο

Οι συνδρομητές του Disney Plus θα πληρώνουν επιπλέον για κοινή χρήση λογαριασμών


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, jack124 είπε

Στροφή στην πειρατεία ξανά και αν μια ταινία μου αρέσει, στο σινεμά... 

Ποτέ δε φύγαμε, sorry not sorry :)

  • Thanks 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, unforgiven said:

Δεν κατάφερες να βρεις το περιεχόμενο για ενήλικες στο Disney+;;;;;

 

2 hours ago, louben said:

Και να φανταστείς ήμουν stand by να χτυπήσω την προσφορά με 3.99 πιο πολύ για το παιδί . Δεν κατάφερα να βρω 'όμως το περιεχόμενο για ενήλικους.

 

Κι εγώ το δοκίμασα και σοβαρό περιεχόμενο για ενηλίκους δεν βρήκα. Μόνο κάτι χαριτωμένες κωμωδίες για Κυριακή μεσημέρι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, unforgiven είπε

Δεν κατάφερες να βρεις το περιεχόμενο για ενήλικες στο Disney+;;;;;

Δεν είπα αυτο. Είπα οτι δεν έχια ποτέ disney ειμαι στη φάση να βάλω αλλα δεν μπορω να βρω πουθενα το πρόγραμμά του (μόνο στο περίπου).

 

1 λεπτό πριν, nikosgalis είπε

 

 

Κι εγώ το δοκίμασα και σοβαρό περιεχόμενο για ενηλίκους δεν βρήκα. Μόνο κάτι χαριτωμένες κωμωδίες για Κυριακή μεσημέρι. 

Έτσι όπως το λες μάλλον δεν θα το βάλω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Macosj είπε

Το φαντάζομαι από εμένα που έβλεπα τέτοια, μια χαρά είναι, κανένα σοκαριστικο θέαμα πάρα μόνο η φύση. Η βια υπάρχει και στα καρτούν σε μεγάλο βαθμό, η οποίο συνοδεύεται με μη ρεαλιστικά φαινόμενα (το να χτυπάει το κεφάλι του άλλου για πλάκα κτλ)., τα οποία αποθηκεύονται στο υποσυνείδητο του παιδιά ως φυσιολογικη αντίδραση πάρα το γεγονός πως ξέρει ότι στην πραγματική ζωή είναι επικίνδυνο 

Εγώ πραγματικά πιστεύω ότι αυτή η βιομηχανία των "παιδικών" δεν είναι παρά μόνο επιβολή συμφερόντων. Είναι απλά διαφημίση και marketing τεραστίων εταιριών, όπως και όλα τα ανθυγιεινά και πολύ επικίνδυνα τρόφιμα για "παιδιά", όπου η ίδια η Nestlé παραδέχτηκε αυτό το γεγονός, διότι ξέρουν ότι ο πιο εύκολος καταναλωτής είναι το παιδί 

Χωρις να θελω να σε προσβαλω ο μπαμπας σου και η μαμα σου σε εβαζαν να βλεπεις ντοκιμαντερ 3 χρονων επειδη τους το ειχε πει ο παιδιατρος η απο μονοι τους?

Επεξ/σία από ScorpioX777
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ScorpioX777 είπε

Να βλεπουν ντοκιμαντερ τα παιδια και οχι παιδικα, τι αλλο θα ακουσω εδω μεσα ρε πο@στη, αν φτασει μετα στην εφηβεια θα θελει ψυχολογο...

Αρχικά, τα παιδικά κάθε άλλο παρά παιδικά είναι. Εξαιρείται η bluey. Αντίθετα, υπάρχουν πολλά παιδικά ντοκιμαντέρ τα οποία βλέπουν τα παιδιά πολύ άνετα. Όπως υπάρχουν και εκπαιδευτικά κανάλια στο youtube, π.χ. picu picu. Θα δουν και τις βλακείες που ο Θεός να τα κάνει παιδικά, αλλά μια χαρά θα τα δουν και τα ντοκιμαντέρ αν τους κινήσουν το ενδιαφέρον. Μη ξεχνάς ότι κι εμείς παλιότερα, τη δεκαετία του 80 είχαμε την εκπαιδευτική τηλεόραση στην ΕΡΤ και καθόλου δεν μας χάλασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Hetfield είπε

Να ναι καλα ο θειος ο Ερντογαν.

Χωρίς τουρκικη καρτα πως; Εδω και το netflix ζητα επαληθευση κινητου με κωδικο τουρκίας για να αναγνωρίσει πληρωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Χωρις να θελω να σε προσβαλω ο μπαμπας σου και η μαμα σου σε εβαζαν να βλεπεις ντοκιμαντερ 3 χρονων επειδη τους το ειχε πει ο παιδιατρος η απο μονοι τους?

Δεν με έβαζε κανένας θα δω τίποτα, μόνος μου έβλεπα ότι ειχε η τηλ, την τότε εποχή είχε πολλα ντοκιμαντέρ και τα επέλεγα. Μακάρι να ήταν τόσο προχωρημένοι οι γονείς μου και να με πήγαιναν και σε παιδίατρο 😂

Επεξ/σία από Macosj
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέρμα λυπηρό που τέτοια άρθρα καταλήγουν να γεμίζουν με άτομα που καυχιούνται που κλέβουν(είτε κατεβάζοντας είτε αλλάζοντας χώρα). Πολλοί έχουν περάσει λίγο πολύ από φάση που κατεβάζουν αλλά σίγουρα δεν είναι κάτι να χαίρεσαι και να το λες και δημόσια κιόλας. 

Λες και η κάθε εταιρία σου χει υποχρέωση να σου δίνει τιμή κόστους/δωρεάν πράγματα.

  • Like 1
  • Confused 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Macosj είπε

Το φαντάζομαι από εμένα που έβλεπα τέτοια, μια χαρά είναι, κανένα σοκαριστικο θέαμα πάρα μόνο η φύση. Η βια υπάρχει και στα καρτούν σε μεγάλο βαθμό, η οποίο συνοδεύεται με μη ρεαλιστικά φαινόμενα (το να χτυπάει το κεφάλι του άλλου για πλάκα κτλ)., τα οποία αποθηκεύονται στο υποσυνείδητο του παιδιά ως φυσιολογικη αντίδραση πάρα το γεγονός πως ξέρει ότι στην πραγματική ζωή είναι επικίνδυνο 

Εγώ πραγματικά πιστεύω ότι αυτή η βιομηχανία των "παιδικών" δεν είναι παρά μόνο επιβολή συμφερόντων. Είναι απλά διαφημίση και marketing τεραστίων εταιριών, όπως και όλα τα ανθυγιεινά και πολύ επικίνδυνα τρόφιμα για "παιδιά", όπου η ίδια η Nestlé παραδέχτηκε αυτό το γεγονός, διότι ξέρουν ότι ο πιο εύκολος καταναλωτής είναι το παιδί 

Επιστημονική προσέγγιση του θεματος, μέσα απο διάφορες σχετικές μελέτες. Δεν χρειάζεται να είσαι τοσο απολυτος επειδή το εκαναν αυτο σε εσενα...

Κινουμενα σχέδια  :
Βοηθά τα παιδιά να ξεκινήσουν νωρίς τη μάθηση
Βοηθά στη γνωστική ανάπτυξη
Βοηθά στην ανάπτυξη της γλώσσας
Ενισχύει τη δημιουργικότητα
Προάγει το γέλιο και ανακουφίζει από το άγχος
Ενισχύει τη συναισθηματική νοημοσύνη
Ενθαρρύνει το δέσιμο και τον οικογενειακό χρόνο
Διδάσκει δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων
Καλλιεργεί τη φαντασία

Documentaries :
Ενισχύει γνώση και περιέργεια
Δεξιότητες κριτικής σκέψης
Λεξιλόγιο και γλωσσική ανάπτυξη
Έμπνευση και πρότυπα

Συμπέρασμα:
Μια ισορροπημένη προσέγγιση είναι ιδανική. Η σταδιακή ενσωμάτωση επιστημονικών ντοκιμαντέρ παράλληλα με τις παραδοσιακές παιδικές εκπομπές μπορεί να βοηθήσει τα παιδιά να απολαύσουν τα οφέλη και των δύο κόσμων - να αποκτήσουν γνώσεις και να αναπτύξουν κοινωνικές δεξιότητες, ενώ παράλληλα να καλλιεργήσουν τη δημιουργικότητα και τη φαντασία. Είναι σημαντικό να ασχοληθείτε με τα παιδιά σχετικά με αυτό που παρακολουθούν, ενθαρρύνοντας συζητήσεις και κριτική σκέψη σχετικά με το περιεχόμενο.

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο την πλακα, οποιος δεν ψαχνει να δει τις τελευταιες ταινιες και σειρες ή δεν ξερω και εγω τι, το Cosmote TV με το πακετο για ταινιες, ειναι υπεραρκετο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nzeppos είπε

Στο μεταξύ το έχουμε γυρίσει ήδη σε τουρκικό με 4-5 ευρώ το μήνα και τέλος. 

Αγόρασα θέση σε συνδρομή 25€ το έτος !! Από γνωστό site !!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Macosj said:

Ενώ τώρα δεν θέλει? σχεδόν όλοι οι έφηβοι παραβατικοι είναι, όχι μόνο για ψυχολόγο αλλά για αναμορφωτηριο. Το παιδί θέλει να δει ότι του μάθεις, αν του μάθεις τα παιδικα θα ζητάει αυτό. Είναι σημαντικό το γεγονός ότι όχι μόνο καταλαβαίνει, αλλά μπορεί να ξεχωρίζει τι είναι αληθινό και τι όχι, διότι ξέρει ότι όλα αυτά που βλέπει δεν μπορεί να τα κάνει χωρίς κίνδυνο. Οπότε, μια χαρά μπορεί να δει τι ζώα υπάρχουν πάνω στη γη, πως είναι το σύμπαν κτλ 

Μακριά από κινητό έως 16 ετών. Ιδίως σε παιδί έως 8 ετών μακριά από οποιαδήποτε μικρή οθόνη είδωλα σε μικρή απόσταση από το μάτι, διότι υπάρχει κίνδυνο διαθλαστικων ανωμαλιών 

Spoiler

Τα μπερδεύεις λίγο... Έτσι είναι τα σκυλάκια, όχι τα παιδιά. Νομίζεις δλδ εσύ ότι αν "απαγορεύσεις" στο 16χρονο να έχει κινητό, δεν θα αγοράσει μόνος του ή δεν θα του δώσει κάποιος φίλος του ένα ... Εδώ μηχανάκια αγοράζουν, το παρκάρουν 3 τετραγωνα πιο κάτω και δεν το παίρνει χαμπάρι κανένας. Χίλιες φορές να του αγοράσει ο γονιός το τηλέφωνο, να του μάθει να το χρησιμοποιεί σωστά και να σεταρει και το parental control, πάρα να το απογοητεύσει. Βέβαια για να γίνει αυτό , πρέπει να δαπανήσεις χρόνο, οπότε fuck it, του το απαγορεύεις και νομίζεις ότι όλα είναι καλά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Macosj είπε

Ενώ τώρα δεν θέλει? σχεδόν όλοι οι έφηβοι παραβατικοι είναι, όχι μόνο για ψυχολόγο αλλά για αναμορφωτηριο. Το παιδί θέλει να δει ότι του μάθεις, αν του μάθεις τα παιδικα θα ζητάει αυτό. Είναι σημαντικό το γεγονός ότι όχι μόνο καταλαβαίνει, αλλά μπορεί να ξεχωρίζει τι είναι αληθινό και τι όχι, διότι ξέρει ότι όλα αυτά που βλέπει δεν μπορεί να τα κάνει χωρίς κίνδυνο. Οπότε, μια χαρά μπορεί να δει τι ζώα υπάρχουν πάνω στη γη, πως είναι το σύμπαν κτλ 

Μακριά από κινητό έως 16 ετών. Ιδίως σε παιδί έως 8 ετών μακριά από οποιαδήποτε μικρή οθόνη είδωλα σε μικρή απόσταση από το μάτι, διότι υπάρχει κίνδυνο διαθλαστικων ανωμαλιών 

Φίλε μου, σε ποιά γυάλα μεγάλωσες; ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ οι εφηβοι ειναι παραβατικοι, με την λεγομενη "εφηβική επανάσταση και βία" να μην ειναι τωρινό φαινόμενο, ουτε πρωτοφανές*. Το ζήσαμε ή το καναμε, απο ενα τσιγάρο, ενα ποτο μέχρι να bullying και σπασίματα. Αν δε το έχεις ζησει, λυπάμε για την εφηβία σου.

Επίσης, λογικά δεν εχεις κανει παιδί ή δεν θυμάσε πως ειναι να είσαι παιδί. Ενα παιδί δεν χρειάζεται να μαθει τον ρεαλίσμο αλλα την φαντασία, τον ρεαλισμο θα τον ζήσει στη υπόλοιπη ζωη του, την φαντασία θα την χασει. Ηθελα να ήξερα στο 4-5 χρόνών παιδί σου, το βράδυ οταν θα σου ζητα να του διαβάσεις κατι, τι θα του διαβαζες; 

Τελος, να σε δω να εχεις γιο, 12-14 χρονών και να του απαγορέυσεις να εχει κινητο για ακομη 2/3/4 χρόνια... σε speed dial το Amber Alert θα εχεις!!!

*Οι κατηγορίες εφηβικών αδικημάτων δεν παρουσιάζουν στατιστικά σημαντικές διακυμάνσεις κατά τις τελευταίες δεκαετίες στην Ελλάδα με μικρές αυξομειώσεις και χωρίς ανοδικές τάσεις (Κιτσάκη, 2019) με το 30-35% των ανηλίκων να ασχολείται κάποια στιγμή με κάποια αξιόποινη παραβατική συμπεριφορά και ιδιαίτερα με παραβατικές πράξεις που αφορούν συνήθως την ξένη ιδιοκτησία και τις σωματικές βλάβες."
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, ~Joker~ said:

Στο μεταξύ https://real-debrid.com/ 32€ το χρόνο και έχεις ότι έχουν ΟΛΕΣ οι πλατφόρμες σε όλα τα format εικόνας και ήχου.. 

Ο μόνος λόγος που θα σκεφτώ το Disney είναι σε κανα χρόνο μόνο για τον μικρό και τα μεταγλωτισμένα παιδικά.. Αν δεν έχω βρει κάποιο ελληνικό addon κάπου να λειτουργεί σωστά.. 

Έχω κι από αυτό, αλλά το θέμα είναι τα μεταγλωττισμένα. Τα περισσότερα είναι από δύσκολο έως αδύνατον να βρεθούν αλλού, οπότε είναι και ο μόνος λόγος που κρατάω το Plus. Οι ενήλικες έχουμε σταματήσει εδώ και καιρό να το παρακολουθούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...