Προς το περιεχόμενο

Η Γερμανική Amazon προσφέρει δωρεάν αποστολή στην Ελλάδα για παραγγελίες άνω των 59 ευρώ


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.71707c776a40836dfbe9247bebd096d5.png

είμαστε σίγουροι για τα 59 ευρώ;

edit: τα 9 στα 10 προϊόντα δεν έχουν την ένδειξη free delivery κι ας είναι dispatched by amazon. ας ελπίζουμε πως θα διευρυνθεί αυτό. γιατί δεν το έχουν και σαν φίλτρο να ξέρεις να ψάχνεις έτσι.

Επεξ/σία από Snolly
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Diavolos666 said:

Ρε παιδιά συγνώμη, ΠΩΣ βρίσκετε αυτό που θέλετε στο amazon? Οποτεδήποτε έκανα αναζήτηση μου έβγαζε πάντα άσχετα πράγματα με την αναζήτηση.

Ορίστε, ψάχνω "rtx 4090" κάνω ταξινόμηση ανά τιμή και μου ξεκινάει από τις 3050, 3060, 3070 κτλ. Ποτέ δεν κατάφερα να βρω τίποτα γι' αυτό και ποτέ δεν αγόρασα ποτέ μου από εκεί.

https://www.amazon.com/s?k=rtx+4090&s=price-asc-rank&crid=35D9JQV4QOP1F&qid=1727233056&sprefix=rtx+4090%2Caps%2C206&ref=sr_st_price-asc-rank&ds=v1%3ArOwW9XDPKHP%2FSBs0YtlHPTIcm862%2BL7YcO9T7AUah6I

Δείτε την αναζήτηση και πείτε μου τι λάθος έκανα, ποτέ μου δεν έχω συναντήσει ιστοσελίδα που να πουλάει πράγματα και να μην υπάρχει τρόπος να ψάξεις αυτό που θέλεις και όλως παραδόξως είναι ο πλουσιότερος άνθρωπος αυτός που το έχει και είναι η πιο πετυχημένη πλατφόρμα πωλήσεων. Καμιά φορά απορώ πως λειτουργεί ο κόσμος, τι ακριβώς αγοράζει ο κόσμος από μία ιστοσελίδα που δεν θέλει να σου δείξει αυτό που ψάχνεις; Μαζοχισμό έχουν οι άνθρωποι;

Ορίστε την πρώτη πρώτη 4090 που μου έβγαλε η αναζήτηση την έχει στην 3η σελίδα αν δείτε τον παραπάνω σύνδεσμο, σε οποιαδήποτε σελίδα αν έκανα την ίδια αναζήτηση θα μου έβγαζε αυτό που έψαχνα, στο amazon ποτέ.

Επίσης στην 2η σελίδα που μου βγάζει τις 4090 ΔΕΝ τις έχει καν με σειρά τιμής καν, δηλαδή τι έψαξα και τι μου έβγαλε;

image.png.6b5e7c206d8440563a71bafa5a24fb26.png

...εδώ δείτε λες και έκανα ταξινόμηση από τις πιο ακριβές στις πιο φτηνές, 3η σελίδα στον πάνω σύνδεσμο:

image.png.e8c2c26a673cc7681e1b43dbac01aa69.png

Φίλε,  είσαι στο αμερικανικό σάιτ.   Δεν γνωρίζω για τις κάρτες γραφικών,  αλλά πολλές φορές τα μοντέλα αλλάζουν από χώρα σε χώρα πόσο μάλλον σε ήπειρο 

Δεν θα το μετανιώσεις, επέμενε και θα δεις πως λειτουργεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, nick70va said:

Φίλε,  είσαι στο αμερικανικό σάιτ.   Δεν γνωρίζω για τις κάρτες γραφικών,  αλλά πολλές φορές τα μοντέλα αλλάζουν από χώρα σε χώρα πόσο μάλλον σε ήπειρο 

Δεν θα το μετανιώσεις, επέμενε και θα δεις πως λειτουργεί 

Τι σημασία έχει σε ποιο είμαι;

"Δεν θα μετανιώσεις, επέμενε και θα δεις πως λειτουργεί"...
τι εννοείς ότι αν επιμείνω θα αρχίσει να βγάζει σωστά αποτελέσματα και με την σειρά που τα ζήτησα ανά τιμή ή εννοείς ότι θα αποδεχτώ ότι δεν λειτουργεί και θα αγοράζω ότι μου πλασάρει στην πρώτη σελίδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, tony_boy είπε

Πολύ κακή είδηση. Το μέλλον έχει ως εξής: θα ανοίξει Amazon warehouse πιθανόν βόρεια Ελλάδα ή Βουλγαρία, Βόρεια Μακεδονία κλπ. Θα εξυπηρετεί βαλκανια όπου δεν έχει αμαζον (οι αποστάσεις είναι πολύ μικρές κ υπάρχει υποδομή σε καλούς δρόμους). Όπου ανοίξει warehouse η εργασία θα βασίζεται κυρίως σε αυτό. Στα μέρη που θα εξυπηρετεί η αμαζον όμως θα αρχίσουν να κλείνουν μικρές επιχειρήσεις μιας κ δεν μπορούν να ανταγωνιστούν. Δεν είναι τυχαίο που η Πολωνία δεν έχει αφήσει να δραστηριοποιείται η αμαζον εκεί (πέρα των warehouses που έχει).

Βαλκάνια μπορεί να μην έχουν amazon, αλλά έχουν ozon, που και αξιόπιστο είναι, και μια χαρά είναι σε ποικιλία προϊόντων και τιμές.

Όσο για την εγχώρια αγορά, τα διάφορα σκρουτζομάγαζα (τα παγιωμένα, όχι οι αλεξιπτωτιστές), όσο συνεχίζουν και προσφέρουν ανταγωνιστικές τιμές, θα τα προτιμάμε κι εμείς ως αγοραστές. Το πρόβλημα θα το έχουν οι big 4 του καρτέλ που πουλάνε συνήθως πάνω από τιμή λιανικής και εκτός εξαιρέσεων (προωθητικές ενέργειες, εκπτώσεις κλπ) έχουμε ήδη χαιρετήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, Thresh said:

Δυστυχώς η αναζήτηση του amazon ήταν κι είναι τραγική, όπως επίσης κι η αναξιοπιστία πχ στα specs ενός προϊόντος.

Προσωπικά για αναζήτηση χρησιμοποιώ αυτό, δουλεύει καλύτερα και ταυτόχρονα κάνει σύγκριση ανάμεσα στα ευρωπαϊκά.

https://www.hagglezon.com/

Έψαξα 4090 να δω τι κάνει το site και μου έβγαλε πάλι κάτι 4080 και άσχετα αποτελέσματα (μέχρι και AMD κάρτα μου έβγαλε) και δεν έχει καθόλου επιλογές γενικά, να επιλέξω τι είναι π.χ. μη μου βγάζει και pc που απλά έχουν μία 4090 για παράδειγμα.

Screenshot2024-09-25115523.jpg.c249f3572a401dbc5646d4d4a8edd59b.jpg

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 minutes ago, Diavolos666 said:

Έψαξα 4090 να δω τι κάνει το site και μου έβγαλε πάλι κάτι 4080 και άσχετα αποτελέσματα (μέχρι και AMD κάρτα μου έβγαλε) και δεν έχει καθόλου επιλογές γενικά, να επιλέξω τι είναι π.χ. μη μου βγάζει και pc που απλά έχουν μία 4090 για παράδειγμα.

Δυστυχώς ούτε αυτό είναι τέλειο, βασίζεται πάνω στο amazon υποθέτω.

Just now, Indiko_Xoiridio said:

Τελικά τι ισχύει με τα Business Accounts; 
Σε όσα προϊόντα κοίταξα δεν βλέπω να έχει δωρεάν μεταφορικά..

Δεν έχουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, GamingMaster424 είπε

Ο άνθρωπος αναφέρεται στις μικρές επιχειρήσεις, όπου η συντριπτική τους πλειοψηφία είναι οικογενειακές, αλλά μερικοί βλέπετε παντού "αφεντικά".

Υ.Γ. Όπως ανέφερε και άλλο μέλος, αφεντικά έχουν οι σκύλοι, οι άνθρωποι έχουν εργοδότες.

Επειδή γίνεται πολύ κουβέντα περί αφεντικου και εργοδότη η γνώμη μου είναι ότι τελικά εξαρτάται από τον υπάλληλο για το πως τον βλέπει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 minutes ago, Diavolos666 said:

Τι σημασία έχει σε ποιο είμαι;

"Δεν θα μετανιώσεις, επέμενε και θα δεις πως λειτουργεί"...
τι εννοείς ότι αν επιμείνω θα αρχίσει να βγάζει σωστά αποτελέσματα και με την σειρά που τα ζήτησα ανά τιμή ή εννοείς ότι θα αποδεχτώ ότι δεν λειτουργεί και θα αγοράζω ότι μου πλασάρει στην πρώτη σελίδα;

Φίλε δεν είμαι ο Μπέζος, αν θες κοίτα το,  αν δεν θες, δεν θες.

Καλή συνέχεια 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω παραγγειλει ποτε απο amazon,αλλα επι ευκαιρειας ρε παιδια ειδα λιγο τις τιμες.εγω δεν βλεπω καμια χαμηλοτερη τιμη που να συμφερει να αγορασεις απο γερμανικο αμαζον και οχι απο εδω(μεταχειρισμενα η σκρουτζ κτλπ).κανω καποιο λαθος?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, Fotoalexandros said:

Έχεις μαύρα μεσάνυχτα! Ποιός σου είπε ότι στις Βόρειες χώρες οι επιχειρήσεις επιβιώνουν. Άνω του 50% των επιχειρήσεων έχει κλείσει τα τελευταία είκοσι έτη.

Αν έχεις φωτογραφείο ψάξε ούτως ή άλλως για άλλη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Diavolos666 είπε

Έψαξα 4090 να δω τι κάνει το site και μου έβγαλε πάλι κάτι 4080 και άσχετα αποτελέσματα (μέχρι και AMD κάρτα μου έβγαλε) και δεν έχει καθόλου επιλογές γενικά, να επιλέξω τι είναι π.χ. μη μου βγάζει και pc που απλά έχουν μία 4090 για παράδειγμα.

Screenshot2024-09-25115523.jpg.c249f3572a401dbc5646d4d4a8edd59b.jpg

sto Amazon πάτησα 4090,έβγαλε μονο του graphics card και  https://www.amazon.com/s?k=4090+graphics+card&crid=2LTXJXVVMW1JV&sprefix=4090%2Caps%2C510&ref=nb_sb_ss_pltr-mrr_2_4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξύπνησε και η Ευρώπη και τώρα προσπαθεί να μαζέψει τα ασυμάζευτα. Όταν αφήνεις φαινόμενα όπως airb&b και κινέζικη αγορά να γιγαντωθούν, μετά τρέχεις να δεις τι σου φταίει. 

Ε τώρα είναι αργά φίλοι μου, όταν ο Κινέζος φέρνει παραγγελία σε 1-2 εβδομάδες με κούριερ στη πόρτα μας, και πολύ φθηνότερα, την πατήσατε.

Και δε μιλάω για τις μικρές ελληνικές επιχειρήσεις (λολ), αλλά για γίγαντες όπως Amazon ή Zara που τρώνε φάπες από την Ανατολή. Οι δικές μας επιχειρήσεις ας πρόσεχαν τον καταναλωτή και τον εργαζόμενο για να τους προσέχαμε και εμείς με την σειρά μας.  "Όποιος δε προσαρμόζεται, πεθαίνει" δεν έλεγε μέλος κυβέρνησης που ψηφίζουν οι ελεύθεροι επαγγελματίες πλειοψηφικά;   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...