Προς το περιεχόμενο

Ο CEO της Automattic χαρακτηρίζει την WP Engine "καρκίνωμα για το WordPress"


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 hours ago, Volga said:

Το 99% των "έτοιμων" templates είναι σκουπίδια σε ωραία σακούλα. (και τα περισσότερα Plugins). Θα γλυτώσεις τον Web Designer και θα πληρώνεις τελικά το Hosting γιατί θα σου έχει φτιάξει 100 παραλλαγές για κάθε εικόνα, δεν θα είναι σε κανένα σημείο ορθολογικά optimized, θα έχει ένα DOM structure... μεγαλύτερο από τον πύργο του Άιφελ και τελικά οι περισσότεροι καταλήγουν σε κάτι hosting με 300 ευρώ το χρόνο λες και ειναι το in.gr για να αντέξει και να μη σέρνεται.

 

Οι περισσότεροι που τα κάνουν μόνοι τους είναι άτομα με πολύ μικρές επιχειρήσεις. Οι επαγγελματίες πάντα παίρνουν κάποια εταιρία να τους το κάνει για να τους παρέχει και την τεχνική υποστήριξη.

Στον ερασιτέχνη τις περισσότερες φορές λειτουργεί και ένα απλό design. Και προφανώς έχει και χάλια templates αλλά έχει και αρκετά που είναι επαγγελματικά. Αυτοματοποιείται η διαδικασία παραγωγής site πολύ εύκολα πλέον εάν δεν θέλει πολύ συγκεκριμένες λειτουργίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Diavolos666 είπε

Οι περισσότεροι που τα κάνουν μόνοι τους είναι άτομα με πολύ μικρές επιχειρήσεις. Οι επαγγελματίες πάντα παίρνουν κάποια εταιρία να τους το κάνει για να τους παρέχει και την τεχνική υποστήριξη.

Στον ερασιτέχνη τις περισσότερες φορές λειτουργεί και ένα απλό design. Και προφανώς έχει και χάλια templates αλλά έχει και αρκετά που είναι επαγγελματικά. Αυτοματοποιείται η διαδικασία παραγωγής site πολύ εύκολα πλέον εάν δεν θέλει πολύ συγκεκριμένες λειτουργίες.

Μπορεί και να έχεις δίκιο. Εγώ οτι  πάντως έχω πετύχει στα χρόνια που είμαι σε αυτή τη δουλειά, όλα τα έτοιμα templates είναι δράμα. Προσπαθούν να κάνουν τα πάντα και το κάνουν ...generic.

Έχω δει τρομακτικά πράγματα (Για να πάει Αθήνα - Θεσσαλονίκη, πάει από Αίγυπτο.)

ΥΓ. Ειδικά αυτός ο Elementor... Χριστέ και παναγιά

Επεξ/σία από Volga
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...