Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 15 Pro Max γίνεται η κύρια κάμερα για το "28 Years Later"


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεγάλο ρόλο παίζει ο σκηνοθέτης και το λογισμικό.  Και με ένα Redmi των 200 ευρώ άνετα γυρνούσαν ταινία.  

Εμένα με ενδιαφέρει να είναι άξια συνέχεια του αριστουργήματος και του days και του weeks.  Το σωστό ήταν να το πήγαιναν σε months.   Γιατί πήγαν σε years.  Για να γλυτώσουν το μακιγιάζ για τον Μέρφυ? Τι γαμωτο...

ΤΟ μόνο καλό που τους θέλω είναι να έχει την κομματαρα του ίδια και αυτούσια του John Murphy και στις ταινίες και στο μετρό... 

Απέκτησε νόημα το 2025

Όσο για το μάρκετινγκ έχω να πω ότι αν είχαν τα κοτσια να μην  χρησιμοποιούσαν ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΒΟΗΘΉΜΑΤΑ.  Εκεί σε θέλω.  Έτσι χάρηκα.  Οποιοδήποτε κινητό από 200 ευρώ και πάνω θα έκανε τη δουλειά.  

Επεξ/σία από georgiosmag
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά θέλω να διαβάσω τι λένε οι ίδιοι οι συντελεστές σχετικά με τις κάμερες κλπ. Δεν νομίζω να πει κανείς με σοβαρότητα ότι την γύρισαν μόνο με κινητό, τα media/marketing το παραφούσκωσαν οπότε δεν δίνω βάση. Και μιλάμε για 75m$ budget ταινία απ'ότι διάβασα. Έχω μεγάλο hype γιατί μου άρεσαν πολύ οι προηγούμενες και ο σκηνοθέτης αλλά και τα ζόμπια γενικά. Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω μακάρι να είναι άξια των προηγούμενων αλλά και να έχει την ίδια μουσική του John Murphy, ταίριαζε απίστευτα.

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, Dimitris_1981 said:

Γιατί δεν μπορούσαν να το γυρίσουν από το μέλλον.

  γιατι το τελειωσαν ?λεει οτι το 15 ΘΑ ειναι η κυρια καμερα στο ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΟ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kinitos είπε

  γιατι το τελειωσαν ?λεει οτι το 15 ΘΑ ειναι η κυρια καμερα στο ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΟ

 

Το οποίο θα βγει σε 9 μήνες από την κυκλοφορία του iPhone 16. Και το 15 που βάλαν είναι εντυπωσιακό.
Μόνο το post production να βάλεις πάει το 6μηνο στην καλύτερη .

Σε 3 μήνες  δεν γυρίζεις ούτε ερασιτεχνικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλακεία τους, θα ζοριστούν, ενώ με το 16 pro max και το ειδικό κουμπι που σου επιτρέπει τη γρήγορη πρόσβαση στην εφαρμογή της κάμερας για γυρίσματα Χολιγουντιανής ταινίας η ζωή τους θα ήταν ευκολότερη 😅

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Καμία μα καμία κάμερα κινητού δεν ανταγωνίζεται επαγγελματικές(Και ερασιτεχνικές) κάμερες.

Με τα άθλια streaming bitrates δεν παίζει να έχει και τόσο μεγάλη διαφορά το τελικό αποτέλεσμα. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε ο Steve Martin αν θυμάμαι καλά σε κάποια τελετή Όσκαρ το είχε πει πως μια ταινία γυρίστηκε με την κάμερα κινητού. Τότε ήταν άστείο και όλοι στην αίθουσα γέλασαν.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"Η τεχνική υποστήριξη που παρείχε η Apple στους κινηματογραφιστές υποδηλώνει ότι η εταιρεία ενδιαφέρεται να αναδείξει τις κινηματογραφικές δυνατότητες των συσκευών της." Αυτό είναι άποψη του συντάκτη το κειμένου;

Πόσα έσκασε η Apple δε μας είπε όμως

Επεξ/σία από mordred
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...