Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με συνεχόμενο αναβοσβησμα pc


paris2017

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, σας δίνω τα παρακατω χαρακτηριστικα μηπως βοηθησουν. Παθαινει κοκο μπλοκο, καθε 2 δευτερολεπτα επανεκινησεις, σε καποια φαση μπουταρε και μου ζητησε update to bios, αυτο το ειχε ξαναζητησει πριν μια εβδομαδα, πριν μια εβδομαδα εβαλα 1  samsung 870 qvo SSD  1T καινουριο, μηπως ειναι ασυμβατος με την gigabyte modo?

Που μπορω να βρω το ERROR -μπλε οθονη που εβγαλε στο 10χρονο γιο μου σημερα και αρχισε τα πανυγυρια?

RAM εχω 8 γιγα, το pc το εχω 14χρονια αλλα ειναι καλο, εχει καλο τροφοδοτικο, γνησια win10rpo, after market καλη ψυκτρα NOKTUA σαν αυτη αλλα παλιά για το socket που εχω https://www.skroutz.gr/s/5841593/Noctua-NH-U9S-PSyktra-Epexergasti-gia-Socket-115x-AM3-AM3-Kafe.html , antivurus avast ελληνικο ετησιας συνδρομής και αυτα που βλεπετε στα συννημενα, επισης άλλαξα μπαταρια mobo αν και δεν ειχε πεσει ηταν στα 3,2v, αλλαξα πάστα σε επεξεργαστη και καρτα γραφικων.

Συγνωμη για τα πολλα που εγραψα

 

 

re.png

re2.png

re3.png

re5.png

55.jpg

Επεξ/σία από paris2017
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνεις κανά clear cmos να δεις μήπως συνέλθει;

(χωρίς καλώδιο, αφαιρείς μπαταρία μητρικής και κάνει power drain κρατώντας το power button για 10-15 sec)

Όντας σε windows 10 & 11 εδώ και αρκετό καιρό (δυσκολεύομαι να θυμηθώ σε έτη πόσα...) δε βλέπω λόγο να επιλέξει κάποιος το avast αντί του windows defender... (αν και για να είμαι ειλικρινής ποτέ δε το είχα σε paid version παρά μόνο freeware)

Αναφορές σχετικά με τα crashes θα βρεις στον Event viewer (πιθανό βοήθημα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα εδω ειδα, δεν ειμαι σπελιαλιστας στα λογισμικα, μόνο απο hardware σκαμπαζω και πολυ λιγο απο λογισμικα, παραθετω 4 απο αυτα μπας και μπορει να βοηθησει καποιος, επισης κατα την εγκατασταση των windows επελεξα να μην στέλνω δεδομενα στην microsoft ωστε να ανιχνευει σφαλματα οταν ερωτηθηκα, εχει σημασια αυτο? ευχαριστω

ro.png

ra.png

ri.png

μ.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα από τα παραπάνω δεν οδηγεί το δικό μου μυαλό σε κάποιο πόρισμα - συμπέρασμα.

Το να μη στέλνεις δεδομένα είναι άσχετο (κι εγώ αρνήθηκα αλλά δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...