Προς το περιεχόμενο

Η Sony γιορτάζει τα 30 χρόνια του PlayStation με συλλεκτική έκδοση των PS5 και PS5 Pro


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 hours ago, PadPoet said:

Θα έρθει Ελλάδα αλλά το allocation για την χώρα μας θα είναι πολύ λίγο λόγω μεγέθους αγοράς αν κρίνω από το παρελθόν. Όταν δούλευα στο PlayStation στο UK, οι μικρές αγορές όπως Ελλάδα, Βουλγαρία, κλπ πέρνανε ελαχιστότατα από αυτά τα limited edition κομμάτια και όλο το community έκραζε μετά. Ωραία χρόνια... 😂

Ahahah Θυμάμαι όταν στα πρώτα μου βήματα στην Αγγλία ήθελα να με σπρώξεις προς τα εκεί με το τότε σάπιο cv μου. Όντως ωραία και περιπετειώδη χρόνια. :) 
Αυτά θα έρθουν μόνο μέσω sony η και retailers? Που να κοιτάω;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Loup-Garou είπε

Ε ρε κάτι κωλοτουμπες που θα παιξουνε

Ειναι καλο το PS5 Adidas Pro τωρα;

Προφανώς και όχι

Αν και οι συλλεκτικές εκδόσεις υποτίθεται ότι ανέκαθεν ήταν εκτός λογικής, δε νομίζω ότι πρέπει να αποκλινουμε από τη λογική ότι κονσόλα=φθηνό μηχάνημα να το αποκτήσεις (και στα παίρνουν μετά από συνδρομές και sw)

Το απλό pro ακόμα θα μπορούσε να είναι ακριβό χωρίς να παραπονεθεί κάνεις μιας και κανείς δεν το χρειάζεται πραγματικά και εκ των πραγμάτων απευθύνεται σε λίγους, οπότε δεκτό σε μεγάλο βαθμό να μην πουλάνε με χασουρα (βέβαια εδώ μου φαίνεται ότι πάνε για μεγάλο κέρδος ανά τεμάχιο)

Η οποία διαφωνία και γκρίνια έχει να κάνει με το να μην είναι το βασικό ps6 όταν βγεί μηχάνημα του χιλιάρικου, γίνει δηλαδή η νέα νόρμα οι κονσόλες να είναι στο θεό

Πρόσεξε τώρα, όταν ανακοινωθεί το switch 2 και κάνει κάνα 500αρικο θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τις αντιδράσεις

Πιστεύω ότι θα είναι λιγότερες καθώς το κοινό της Nintendo (και γενικά οι gamers) είναι σαφώς πιο θετικά προκατειλημμένοι από ότι είναι στη Sony και αυτό γιατί η Nintendo ακόμα δεν προσπαθεί να σου πουλήσει live services και λοιπές παπάτζες

Η Microsoft που πόνταρε αποκλειστικά σε αυτό έχασε σε πωλήσεις, η Sony ελπίζω να βάλει μυαλό

Η Nintendo και με 500 ευρώ για ένα tablet θα πουλήσει στο θεό..

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 minutes ago, klainmaingr said:

Ahahah Θυμάμαι όταν στα πρώτα μου βήματα στην Αγγλία ήθελα να με σπρώξεις προς τα εκεί με το τότε σάπιο cv μου. Όντως ωραία και περιπετειώδη χρόνια. :) 
Αυτά θα έρθουν μόνο μέσω sony η και retailers? Που να κοιτάω;

Που 'σαι ρε αρχηγέ;! Λογικά αν κρίνω από το παρελθόν μέσω retailer. Θα γίνει της κολάσεως πάλι κλασσικά...😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Psycho_Warhead said:

Καλά ναι, και 'γω έχω παιδικές αναμνήσεις από το PS1, 6-7 ετών όταν έπαιξα Crash Bandicoot και Gex και ναι το χρώμα αυτό είναι νοσταλγία, ωστόσο επειδή και στο PS2 μικρός ήμουν, το προτιμώ. Μάλιστα ο πατέρας μου δεν το πήρε ποτέ το 2 και έχει μείνει "τραύμα".

Ούτε συ είχες ps2 ρε? 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, logistoulis είπε

γιατί η Nintendo ακόμα δεν προσπαθεί να σου πουλήσει live services και λοιπές παπάτζες

Ναι, η Nintendo δεν πουλάει παπατζες με full price παιχνίδια μετά από χρόνια, ή remasters παιχνιδιών που είχαν βγει σε άλλες κονσόλες και ξαφνικά εδώ δεν υπάρχει γκρίνια. 

Spoiler

 

 

20240919_005536.jpg

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκάθαρα για τους συλλέκτες και scalpers. Όλοι οι άλλοι τη βγάζουν με aftermarket καπάκια και αυτοκόλλητα. Προσωπικά αν και όχι στο 5 (αν και πέρασε 2 φορές απο τα χέρια μου και πήρε πούλο) έχω κάνει και βάψιμο σε φίλο detailer αυτοκινήτων , έτσι για το χαβαλέ, αλλά και σε ξένο φανοποιείο να πάει κανείς αν θέλει να κάνει σοβαρη δουλειά πόσο να του πάρουν κάνα 50ρικο ?

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ναι, η Nintendo δεν πουλάει παπατζες με full price παιχνίδια μετά από χρόνια, ή remasters παιχνιδιών που είχαν βγει σε άλλες κονσόλες και ξαφνικά εδώ δεν υπάρχει γκρίνια. 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

20240919_005536.jpg

Οκ μαζί σου είναι παπάτζες

Αλλά από ότι φαίνεται ο κόσμος τις θέλει..

Προς υπεράσπιση τους πάντως πολλές από αυτές τις παπάτζες που φαίνονται εκεί πολύ κόσμος δεν τις έπαιξε ποτέ είτε γιατί ήταν στο Wii u είτε γιατί πριν την εποχή των ψηφιακών τίτλων δεν υπήρχε η διαθεσιμότητα που υπάρχει σήμερα (για παράδειγμα το Xenoblade όταν ήθελα να το πάρω στο Wii στα τέλη της ζωής της κονσόλας δυσκολευομουν να το βρω)

Δεν το βρίσκω κακό να υπάρχουν remake για αυτούς που τα έχασαν, το κακο είναι να υπάρχουν μόνο τέτοια και η Sony στο θέμα των remake δεν είναι και καμιά αθώα περιστερά.

Επίσης μου βάζεις παραπάνω το horizon 2 το οποίο περίμενα με ανυπομονησία έχοντας απολαύσει το πρώτο, αλλά με πάρα πολύ ζόρι τερμάτισα γιατί όντως έχουν έλλειψη δημιουργικότητας

Από την άλλη το δεύτερο zelda στο switch παρόλο που ήταν κυριολεκτικά στον ίδιο χάρτη το απόλαυσα με το παραπάνω. Προφανώς δεν σκίστηκα ξανα στην εξερεύνηση και κάποια πράγματα όπως ο υπόγειος χάρτης μου πέρασαν αδιάφορα, αλλά είχε πράγματα να προσφέρει παρότι ήταν ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΑΡΤΗ!! Μιλάμε για πάνω από 50% το ίδιο παιχνίδι..

αν δε θέλουμε να παραδεχτούμε ότι το ps5 είναι σαφώς χειρότερο σε απολαυστικούς αποκλειστικός τίτλους από ότι ήταν στη μόλις προηγούμενη γενιά (δεν θα πάω πίσω στο PS2 το 4 αρκεί), απλά εθελοτυφλούμε..

Η Nintendo θα συμφωνήσω ότι πολλές φορές είναι τεμπελα και είναι και άπληστη ακόμα περισσότερο, αλλά εκ του αποτελέσματος έχει προϊόν που ο κόσμος θέλει περισσότερο και σίγουρα πιο φανατικά, ο πελάτης της Nintendo δεν θα πάρει μόνο τους περισσότερους τίτλους της θα τους πάρει και σε υψηλή τιμή θα πάρει και δεύτερη κονσόλα θα ξαναέρθει και θα πει και ευχαριστώ.

Στις άλλες δύο κονσόλες πιστεύω ότι υπάρχουν πάρα πολλοί που απλά θα παίζουν κυρίως τα free to play και άντε και κάνα ποδόσφαιρο/cod και με αυτή τη λογική υπάρχει ακόμα άπειρος κόσμος που παραμένει στο ps4 και η κονσόλα θα έχει τεράστιο κύκλο ζωής

Επεξ/σία από logistoulis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Ναι, η Nintendo δεν πουλάει παπατζες με full price παιχνίδια μετά από χρόνια, ή remasters παιχνιδιών που είχαν βγει σε άλλες κονσόλες και ξαφνικά εδώ δεν υπάρχει γκρίνια. 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

20240919_005536.jpg

Η όποια αρνητική κριτική πάνω στα remastered, remakes της Sony γίνεται λόγω προφανής έλλειψης σε first party τίτλους την συγκεκριμένη περίοδο. Βέβαια τα πόνυ θέλησαν να το "δικαιολογήσουν" με τον δικό τους τρόπο "αποφεύγοντας" την δραματική πραγματικότητα.

Να θυμίσω ότι οι ίδιοι κατέκριναν την Ν για νοσταλγία και τώρα την απολαμβάνουν στο μέγιστο τόσο με σχετικές εκδόσεις όσο με συνέχειες και remakes, remastered σύμφωνα πάντα με τα δικά τους λεγόμενα.

Επίσης οι ίδιοι έβρισκαν πολύχρωμα και παιδικά τα παιχνίδια της Ν για να απολαύσουν το Astrobot το οποίο σε μεγάλο μέρος είναι μια αντιγραφή των παιχνιδιών της Ν και αποτελεί εορτασμό για τα 30 χρόνια Playstation. Δηλαδή τόσες δεκαετίες το μόνο που κατάφεραν είναι να αντιγράψουν για να παρουσιάσουν κάτι. 

Λογικά όλα αυτά και ακόμα περισσότερα ενώ παράλληλα μετά από τόσες φαπες μαζεμένες έχουν πάθει αυχενικό και είναι μόνιμα ζαλισμένοι.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...