Προς το περιεχόμενο

Η Sony γιορτάζει τα 30 χρόνια του PlayStation με συλλεκτική έκδοση των PS5 και PS5 Pro


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, cpc464 είπε

Μακρια απο το ps5 pro(απλό και συλλεκτικό)! μιλάμε για μεγάλη απάτη, η διαφορά με το ps5 είναι γραφικά επιπέδου rtx 2080,δεν δικαιολογεί με τίποτα την διαφορά τιμής.

Ναι αλλα ολοι ειχαν αγορασει την 2080 🥴

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

16 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ok λάθος διατύπωση. Η Sony ανέπτυξε το PSSR ως μια τεχνολογία αντίστοιχη-ανάλογη του DLSS και FSR. Καταλαβαίνεις όμως κατά αντιστοιχία πόση διαφορά έχει μια 2080 χωρίς DLSS με μια 4070 με DLSS..

Έχω την εντύπωση ότι η GPU του PS5 είναι πιο κοντά στη 2070 και αμφιβάλλω αν το Pro φτάνει τη 4070, εκτός και αν σε full system load το PS5 Pro χτυπάει 300+W.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, michael92 είπε

Έχω την εντύπωση ότι η GPU του PS5 είναι πιο κοντά στη 2070 και αμφιβάλλω αν το Pro φτάνει τη 4070, εκτός και αν σε full system load το PS5 Pro χτυπάει 300+W.

Τα ιδια και τα ιδια 1 εβδομαδα τωρα. Το rt θα ειναι επιπεδου 4070, ενω η raw performance θα ειναι κοντα σε 7800xt

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Τα ιδια και τα ιδια 1 εβδομαδα τωρα. Το rt θα ειναι επιπεδου 4070, ενω η raw performance θα ειναι κοντα σε 7800xt

Δεν έχω παρακολουθήσει τα threads των subforums. Επίσης, το raster performance θα παραμείνει το πιο σημαντικό χαρακτηριστικό μέχρι τα παιχνίδια να περάσουν σε full raytracing mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, gamer73 είπε

Σε πιο λινκ θα παραγγείλουμε και τι ώρα?

Ελλαδα μονο οσα καταστηματα το φερουν, και οοοοτι ωρα ανεβασουν προπαραγγελιες, ξεκινοντας απο τις 26 Σεπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Ελλαδα μονο οσα καταστηματα το φερουν, και οοοοτι ωρα ανεβασουν προπαραγγελιες, ξεκινοντας απο τις 26 Σεπτ

Κάτσε να πάω στο public να κάνω μια κράτηση :)

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Όλη η ιστορία είναι το χρωματιστό logo, εάν το έβγαζε στα χρώματα του PS2 θα ήταν καλύτερο.

Χρωματιστό logo πουλάνε και αυτοκόλλητα :lol:

Το PS1 είναι σαφώς πιο εμβληματικό από το PS2 μιλώντας πάντα με όρους νοσταλγίας, χτυπάει σε μας που ήμασταν δημοτικά τότε πολύ ευαίσθητες χορδές

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

Χρωματιστό logo πουλάνε και αυτοκόλλητα :lol:

Το PS1 είναι σαφώς πιο εμβληματικό από το PS2 μιλώντας πάντα με όρους νοσταλγίας, χτυπάει σε μας που ήμασταν δημοτικά τότε πολύ ευαίσθητες χορδές

Καλά ναι, και 'γω έχω παιδικές αναμνήσεις από το PS1, 6-7 ετών όταν έπαιξα Crash Bandicoot και Gex και ναι το χρώμα αυτό είναι νοσταλγία, ωστόσο επειδή και στο PS2 μικρός ήμουν, το προτιμώ. Μάλιστα ο πατέρας μου δεν το πήρε ποτέ το 2 και έχει μείνει "τραύμα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά ναι, και 'γω έχω παιδικές αναμνήσεις από το PS1, 6-7 ετών όταν έπαιξα Crash Bandicoot και Gex και ναι το χρώμα αυτό είναι νοσταλγία, ωστόσο επειδή και στο PS2 μικρός ήμουν, το προτιμώ. Μάλιστα ο πατέρας μου δεν το πήρε ποτέ το 2 και έχει μείνει "τραύμα".

Το 2 είναι η πιο επιτυχημένη και μάλλον η πιο σημαντική κονσόλα που βγήκε ποτέ, αλλά αυτή την αίσθηση μέσα στη ναϊντιλα με τα CD τα 3d παιχνίδια να γίνονται η νέα νόρμα, το γεγονός ότι το gaming άρχισε πρώτη φορά να είναι κάτι που δεν έκαναν μόνο τα nerds (το οποίο το θεωρώ το μεγαλύτερο επίτευγμα του brand playstation γενικά) ήταν τελείως άλλη φάση

Αν μπορούσαν να πιάσουν κάπως το σχήμα του 2 που επίσης ήταν  κονσόλα που μπορούσε να σταθεί όρθια θα ήθελα να δω μια έκδοση PS2 (γιατί το σχήμα του 2 είναι επίσης πολύ iconic), αλλά από τη στιγμή που παίζουν μόνο με το χρώμα το μαύρο δεν θα έκανε κάποια αίσθηση σε σχέση με το γνωστό και παραδοσιακό γκρι το οποίο είναι retro εξορισμού

Θα ήταν ενδιαφέρον να έβγαιναν plates να μπορεί να βάλει ο καθένας και ένα χειριστήριο εδώ που τα λέμε αν μπορέσω κάπως να πάρω θα το πάρω

 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, michael92 είπε

Έχω την εντύπωση ότι η GPU του PS5 είναι πιο κοντά στη 2070 και αμφιβάλλω αν το Pro φτάνει τη 4070, εκτός και αν σε full system load το PS5 Pro χτυπάει 300+W.

Σε 2060 αντίστοιχη η δύναμη στο ps5  Αποδεδειγμένα. Το pro  2060ti 2070 ίσως 

Και προφανώς τα 4Κ που διαφημίζουν δεν είναι αληθινά πάντα έκανε Upscaling

Επεξ/σία από 6xXx6
  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...