Προς το περιεχόμενο

YouTube: Σε ευρεία διάθεση η εμφάνιση διαφημίσεων κατά την παύση των βίντεο


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

What? Δεν υπαρχει αυτο πουθενα που εγραψες ουτε εξωτερικο και εννοειται ουτε Ελλαδα.

https://support.google.com/accounts/thread/17242714/can-youtube-account-be-suspended-due-to-adblocker-or-ghostery?hl=en

Μπορεί να είναι παλιό. Αλλά οταν ξεκινήσανε το πανηγύρι με τα adblockers θυμάμαι πολύ καλα πως το επεσήμαναν αρκετοί δημιουργοί ότι αν συνέχισεις να παρακολουθείς με adblock  γίνεται ban το youtube account σου. 

Τώρα δεν εχω κάποιο περισσευόμενο account να το δοκιμάσω.

Όπως και να έχει ομως σίγουρα δεν είναι πρακτικό να παρακολουθείς youtube χωρις account.

 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tanuki88 είπε

https://support.google.com/accounts/thread/17242714/can-youtube-account-be-suspended-due-to-adblocker-or-ghostery?hl=en

Μπορεί να είναι παλιό. Αλλά οταν ξεκινήσανε το πανηγύρι με τα adblockers θυμάμαι πολύ καλα πως το επεσήμαναν αρκετοί δημιουργοί ότι αν συνέχισεις να παρακολουθείς με adblock  γίνεται ban το youtube account σου. 

Τώρα δεν εχω κάποιο περισσευόμενο account να το δοκιμάσω.

Όπως και να έχει ομως σίγουρα δεν είναι πρακτικό να παρακολουθείς youtube χωρις account.

 

 

Δεν εχει γινει ποτε αυτο ραδιο αρβιλα ηταν για εκφοβισμο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GamingMaster424 είπε

Τι αστικός μύθος είναι πάλι αυτός; Adblock στον browser, Revanced στο κινητό και SmartTube στην smart τηλεόραση λειτουργούν όλα απροβλημάτιστα με συνδεδεμένο Google account.

Α μάλιστα. Οκ λοιπόν. Θα φτιάξω ενα νεό λογάριασμό γοογλε.

Αν θα καταφέρω να δω πάνω απο 5 βίντεο χωρίς διαφημίσεις κ να παραμείνει ανεπηρέαστο το youtube account/google account θα σβήσω τα σχόλια μου. Και τότε δε βλέπω και τη σημασία του αρθρου. Αν οντως μπορούμε να μπλοκάρουμε διαφημίσεις συνδεδεμένοι κ.ο.κ. τότε γιατί ανησούμε για διαφημίσεις σε παυση?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω ότι λέω και για το iOS App Store.

Το μαγαζάκι είναι της Google και βάζει ότι κανόνες θέλει. Αν μας αρέσει μένουμε αν όχι φεύγουμε. Προσωπικά έβαλα YouTube premium γιατί οι διαφημίσεις είναι ανυπόφορες. Δεν λέω ότι μου αρέσει αλλά έτσι είναι η ελεύθερη αγορά…

Το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει σοβαρός ανταγωνιστής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, tanuki88 είπε

Α μάλιστα. Οκ λοιπόν. Θα φτιάξω ενα νεό λογάριασμό γοογλε.

Αν θα καταφέρω να δω πάνω απο 5 βίντεο χωρίς διαφημίσεις κ να παραμείνει ανεπηρέαστο το youtube account/google account θα σβήσω τα σχόλια μου. Και τότε δε βλέπω και τη σημασία του αρθρου. Αν οντως μπορούμε να μπλοκάρουμε διαφημίσεις συνδεδεμένοι κ.ο.κ. τότε γιατί ανησούμε για διαφημίσεις σε παυση?

 

Εγω βαζω 10 βιντεο μαζι να παιζουν στο ιδιο account διπλα διπλα στον υπολογιστη 4Κ ολα και τρεχουν αψογα χωρις διαφημισεις και στο καπακι βαζω αλλα 10 μαζι. Μην διαβαζετε ραδιο αρβιλες πολλα πραγματα δεν ισχυουν απο οσα διαβαζετε σε site εξωτερικου που ειναι click bait. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, tanuki88 said:

Αν οντως μπορούμε να μπλοκάρουμε διαφημίσεις συνδεδεμένοι κ.ο.κ. τότε γιατί ανησούμε για διαφημίσεις σε παυση?

Ποιος είπε πως ανησυχούν αυτοί που ήδη μπλοκάρουν τις διαφημίσεις; 😉

Ας μην ξεχνάμε πως η πλειοψηφία δεν γνωρίζει καν την ύπαρξη καλή ώρα του SmartTube, πόσω μάλλον το πως να το εγκαταστήσει.

Επεξ/σία από GamingMaster424
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Dimitris_1981 είπε

Θα πω ότι λέω και για το iOS App Store.

Το μαγαζάκι είναι της Google και βάζει ότι κανόνες θέλει. Αν μας αρέσει μένουμε αν όχι φεύγουμε. Προσωπικά έβαλα YouTube premium γιατί οι διαφημίσεις είναι ανυπόφορες. Δεν λέω ότι μου αρέσει αλλά έτσι είναι η ελεύθερη αγορά…

Το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει σοβαρός ανταγωνιστής. 

Υπάρχει το odysee. στο οποιό ο καθε creator μπορει να κανει sync το περιεχομενο του κανάλιου του. Δυστυχώς λιγοι τη ξερούν αυτή τη λεπτομέρεια απο τους creators. Ακόμη και ο Louis Rossmann εχει κανάλι εκεί και οτι βίντεο ανεβάζει στο youtube ανεβαίνει αυτόματα και στο odysee

Τώρα βέβαια δε ξέρω τι κριτήρια καθορίζουν τη σοβάροτητα που λές.

Επεξ/σία από tanuki88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tanuki88 είπε

 

Υπάρχει το odysee. στο οποιό ο καθε creator μπορει να κανει sync το περιεχομενο του κανάλιου του. Δυστυχώς λιγοι τη ξερούν αυτή τη λεπτομέρεια απο τους creators. Ακόμη και ο Louis Rossmann εχει κανάλι εκεί και οτι βίντεο ανεβάζει στο youtube ανεβαίνει αυτόματα και στο odysee

Τώρα βέβαια δε ξέρω τι κριτήρια καθορίζουν τη σοβάροτητα που λές.

Παίζει σε τηλεοράσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, tanuki88 είπε

Α μάλιστα. Οκ λοιπόν. Θα φτιάξω ενα νεό λογάριασμό γοογλε.

Αν θα καταφέρω να δω πάνω απο 5 βίντεο χωρίς διαφημίσεις κ να παραμείνει ανεπηρέαστο το youtube account/google account θα σβήσω τα σχόλια μου. Και τότε δε βλέπω και τη σημασία του αρθρου. Αν οντως μπορούμε να μπλοκάρουμε διαφημίσεις συνδεδεμένοι κ.ο.κ. τότε γιατί ανησούμε για διαφημίσεις σε παυση?

 

Ελα. 14 tabs chrome μολις ανοιξα παιζουν ολα ταυτοχρονα 4Κ βιντεο χωρις καμια διαφημιση. Μην πιστευετε οτι διαβαζετε τα περισσοτερα ειναι για εκφοβισμο αυτων που δεν γνωριζουν και δυστυχως ειναι πολλοι αυτοι. 

Screenshot-1.png

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dimitris_1981 είπε

Παίζει σε τηλεοράσεις;

Υπάρχει στο play store κ στο F-droid. για smart tv δε βλέπω κάτι. Αλλά λογικά μπορείς να κάνεις cast 

 

5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ελα. 14 tabs chrome μολις ανοιξα παιζουν ολα ταυτοχρονα 4Κ βιντεο χωρις καμια διαφημιση. Μην πιστευετε οτι διαβαζετε τα περισσοτερα ειναι για εκφοβισμο αυτων που δεν γνωριζουν και δυστυχως ειναι πολλοι αυτοι. 

Screenshot-1.png

 

και στον chrome?? με uBo? ε θα το δοκιμάσω σε ένα νέο account γιατί ακόμα κ insomnia έχω το main μου.

πάντως οταν ξεκίνησε αυτη η ιστορία με τα ad -block είχα βάλει να δώ και μετά απο 5 βίντεο στην ίδια καρτέλα 

έβγαζε αυτο το μάυρο overlay.

Επίσης στο screenshot που έστειλες γιατι σου έχει blurred το top και down section του βιντεο?

αλλαξάνε κάτι στο ambient  mode  του YouTube? Η υπάρχει κανα extension?

Επειδη είναι ωραίο ρωτάω οχι τίποτα αλλο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, tanuki88 είπε

Υπάρχει στο play store κ στο F-droid. για smart tv δε βλέπω κάτι. Αλλά λογικά μπορείς να κάνεις cast 

 

και στον chrome?? με uBo? ε θα το δοκιμάσω σε ένα νέο account γιατί ακόμα κ insomnia έχω το main μου.

πάντως οταν ξεκίνησε αυτη η ιστορία με τα ad -block είχα βάλει να δώ και μετά απο 5 βίντεο στην ίδια καρτέλα 

έβγαζε αυτο το μάυρο overlay.

Επίσης στο screenshot που έστειλες γιατι σου έχει blurred το top και down section του βιντεο?

αλλαξάνε κάτι στο ambient  mode  του YouTube? Η υπάρχει κανα extension?

Επειδη είναι ωραίο ρωτάω οχι τίποτα αλλο :D

Παντα chrome δουλευω ναι. Ublock origin+sponsored block. 

Το θολο το εχω βαλει εγω ειναι το ambient light for youtube και επειδη εχω ultrawide οταν το κανω full screen να μην εχω μαυρες μπαρες στα 16:9 βιντεο και περνει τα χρωματα απο το βιντεο ειναι πολυ πιο ξεκουραστη εμπειρια ετσι και πιο ομορφη να το δοκιμασεις ειναι παρα πολυ παραμετροποιησιμο. 

Ακομα τα εχω παιζουν χωρις κανενα θεμα μηδεν διαφημισεις και ολα 4Κ ταυτοχρονα. 

 

Κοιτα τι ομορφο που ειναι. Και μπορεις να το φτιαξεις οπως θελεις

Screenshot-3.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Παντα chrome δουλευω ναι. Ublock origin+sponsored block. 

Το θολο το εχω βαλει εγω ειναι το ambient light for youtube και επειδη εχω ultrawide οταν το κανω full screen να μην εχω μαυρες μπαρες στα 16:9 βιντεο και περνει τα χρωματα απο το βιντεο ειναι πολυ πιο ξεκουραστη εμπειρια ετσι και πιο ομορφη να το δοκιμασεις ειναι παρα πολυ παραμετροποιησιμο. 

Ακομα τα εχω παιζουν χωρις κανενα θεμα μηδεν διαφημισεις και ολα 4Κ ταυτοχρονα. 

Εγώ είμαι ακόμα στα 1080p. 😂 

α θά το τσεκάρω, ευχαριστώ πολύ.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πατάς παύση στο βίντεο γιατί θέλεις π.χ. να μιλήσεις στο τηλέφωνο και να ξεκινάει η Κατσαφάδου με την μαγεία της ύλης ένα πράμα.

Επίσης εγώ δεν τα βάζω με τα προϊόντα, αλλά με τις πλατφόρμες, δηλαδή αυτό που λέμε "αν δω διαφήμισή σας δεν θα αγοράσω το προϊόν" έχει μία βάση αν η διαφήμιση είναι σπαστική, αλλά το πως την βλέπεις έχει να κάνει με τις πλατφόρμες και το πόσο διεισδυτικά μας βάζουν διαφημίσεις μπροστά στην μούρη μας.

Χρησιμοποιώ adblocker για τα πάντα, δεν είναι μόνο οι διαφημίσεις, είναι και πολλά χαρακτηριστικά από site που δεν αντέχω και σβήνω αρκετά elements.

Δεν παλεύεται η κατάσταση με τον οπτικό θόρυβο που βάζουν κάποιοι στα site τους.

2 hours ago, tanuki88 said:

Υπάρχει το odysee. στο οποιό ο καθε creator μπορει να κανει sync το περιεχομενο του κανάλιου του. Δυστυχώς λιγοι τη ξερούν αυτή τη λεπτομέρεια απο τους creators. Ακόμη και ο Louis Rossmann εχει κανάλι εκεί και οτι βίντεο ανεβάζει στο youtube ανεβαίνει αυτόματα και στο odysee

Τώρα βέβαια δε ξέρω τι κριτήρια καθορίζουν τη σοβάροτητα που λές.

Μακάρι να το έκαναν όλοι αυτό, δηλαδή δεν θα τους ενοχλούσε να έχουν τα βίντεο σε 2 πλατφόρμες αλλά δεν το χρησιμοποιούν όλοι οι δημιουργοί και μάλιστα αρκετοί θα το απέφευγαν καθώς όλα τους τα έσοδα είναι από το youtube adsense

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, johnys91 είπε

Youtube premiun ινδιας η καποιας αλλης χωρας με ενα 15αρικο το χρονο και εχεις και yt music premium τσαμπα(οποτε και spotify δεν πληρωνεις) . Πλεον το εχουν κανει δυσκολο αλλα υπαρχουν παραθυρακια .

φιλε μου πως το εκανες μεσω ινδιας γιατι προσπαθω και δεν με αφηνει για κανενα λογο να πληρωσω σε αλλο νομισμα.

αν ξερεις καποιο τροπο μπορεις να βοηθησεις γιατι το προσπαθω καιρο αλλα τζιφος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...