Προς το περιεχόμενο

Το Galaxy A16 5G θα θέσει νέα πρότυπα για τα οικονομικά smartphone της Samsung


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, redhotstef είπε

Ναι .... Που σε κάθε ενημέρωση εύχεσαι να μην έχει χαλάσει κάποια λειτουργία....

Βλέπε πρόσφατα γκουχ γκουχ s23 ultra να έχει χαλάσει ο τηλεφακός 10x, η μόνη άξια κάμερα που είχε το κινητό! Κάποιοι παραπονιούνται για το ότι βγήκε η ελληνική γλώσσα από την μετάφραση στο spen για τα 24 ultra, και πάει λέγοντας... 

Τέτοιες αναβαθμίσεις δεν τις θέλω. 

Και τις ενημερώσεις ασφαλείας πάλι , τι φάση να βγαίνουν κάθε μήνα καινούργιες? Τι μπορεί να αλλάξει σε ένα μήνα? Καινούριος ιός? 

Εγώ λέω , βασικά είμαι σίγουρος, ότι δίνουν στην κύκλοφορια συσκευές με ότι να ναι προβλήματα, και εμείς σαν BETA χρήστες με τις αναφορές μας, διορθώνουν κάθε φορά μικροπραγματακια που τα τσακάλια που δουλεύουν στην Samsung δεν τα είχαν προσέξει.  

Ποτέ δεν είχα πρόβλημα αναβάθμισης σε Samsung προσωπικά. Όσον αφορά τις μηνιαίες ενημερώσεις ασφαλείας βεβαίως και χρειάζονται, κάθε μέρα όχι κάθε μήνα ανακύπτουν κενά ασφαλείας και κάθε εταιρεία που σέβεται τον εαυτό της (βασικά Google, Apple, Samsung, Microsoft) κυκλοφορεί ενημερώσεις. Επίσης άλλο ενημέρωση ασφαλείας άλλο ενημέρωση του λειτουργικού. Η ενημέρωση ασφαλείας δεν έχει σχέση πχ με bug στις κάμερες. Η ενημέρωση λειτουργικού πιθανότατα θα έχει και ενημέρωση ασφαλείας βέβαια.

Επεξ/σία από panathatube
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

11 hours ago, carolosjk said:

Το Α15 5G πάντως είναι οτι χειρότερο έχω πιάσει στα χέρια μου εδώ και πολλά χρόνια. Σαν κινητό από 10+ χρόνια πίσω. Κολλάει ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ. Μου το δώσανε και το έχω σαν 2ο κινητό για κάνα email, κανα hotspot και οτι και να πάω να κάνω σέρνεται. Καλά λοιπόν τα 6 χρόνια αναβαθμίσεων αλλα δε νομίζω οτι αυτά είναι κινητά που τα κρατάει κάποιος πάνω από 2-3 χρόνια.

Συμφωνω, με το προηγούμενο όμως μοντέλο δεν έχω καν το Α15. 

Ως δεύτερο προφανώς και εγώ, αλλά ακόμα και μόνο για να απαντάς τις κλήσεις ή να βλέπεις κανένα μήνυμα είναι πιο αργό και απτό replay. Και αναφέρομαι στα sms που είναι built in λειτουργικότητα, δεν έχω βάλει κανένα app μηνυμάτων.

Καλη κίνηση τα 6 χρόνια, αλλά ας το δούμε αυτό στα πιο δυνατά μοντέλα. Κατι Α16 τώρα είναι για να απαντάει το τηλέφωνο ο παππούς και η γιαγιά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ένα Xiaomi second hand insomnia πολύ ισχυρότερο και κατόπιν διαπραγματευσης συνιστά καλύτερη επιλογη;

34 λεπτά πριν, pcos είπε

ποιο κραταει κινητο πανω απο 3-4 χρονια? :P

Το μηλαρακι και πιάνει τιμή ως second hand.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, pcos είπε

ποιο κραταει κινητο πανω απο 3-4 χρονια? :P

τα Α-xx με τίποτα πάντως. :lol:

11 ώρες πριν, carolosjk είπε

Το Α15 5G πάντως είναι οτι χειρότερο έχω πιάσει στα χέρια μου εδώ και πολλά χρόνια. Σαν κινητό από 10+ χρόνια πίσω. Κολλάει ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ. Μου το δώσανε και το έχω σαν 2ο κινητό για κάνα email, κανα hotspot και οτι και να πάω να κάνω σέρνεται. Καλά λοιπόν τα 6 χρόνια αναβαθμίσεων αλλα δε νομίζω οτι αυτά είναι κινητά που τα κρατάει κάποιος πάνω από 2-3 χρόνια.

ο Exynos 1330 είναι στα επίπεδα ενός SD 695 οπότε καταλαβαίνετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα για εταιρικό ένα Α21s.
Αφού δεν έφαγε κλωτσιά από την ταράτσα της εταιρείας, όλα καλά. Δεν πρέπει να έχω πιάσει στα χέρια μου χειρότερο κινητό. Κολλούσε σα να μην υπάρχει αύριο σε κλήσεις, μηνύματα, όλες τις βασικές λειτουργίες. Χωρίς καν εγκατεστημένες εφαρμογές!!!
Τι launchers, τι εφαρμογές για dialers, messages apps δοκίμασα, ούτε κατά διάνοια δε βελτιώθηκε.
Το άλλαξα πριν λίγο καιρό με ένα Α35. Καλύτερη κατάσταση εννοείται, αλλά και πάλι ρε παιδιά. Πολλά lags σε βασικές λειτουργίες.
Πέραν των "S" σειρών, νομίζω η Samsung παραείναι κακή επιλογή.
Οποιοδήποτε Xiaomi στο ίδιο επίπεδο τιμής (και αρκετά μοντέλα φθηνότερα της Samsung στην ίδια κατηγορία), έχουν σίγουρα καλύτερες επιδόσεις.

Επεξ/σία από YngwieMalmsteen
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, nepomuk είπε

Το μηλαρακι και πιάνει τιμή ως second hand.

... και δεν κολλάει ακόμα και μετά από 5-6 χρόνια. Αναβαθμίσεις στην ώρα τους και σε όλα τα μοντέλα ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 minutes ago, nepomuk said:

Το μηλαρακι και πιάνει τιμή ως second hand.

Στην τιμή που έχει το μεταχειρισμένο iphone 3-5 ετών παίρνεις Android mid-high end φετινής χρονιάς, εάν δεν θες συγκεκριμένα iPhone δεν έχει νόημα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Hacker?pcs είπε

Γενικά εγώ τα Samsung A δεν έχω δει κανένα να μην είναι ψιλοσαβούρα, στα ίδια λεφτά Xiaomi, Realme κτλ προσφέρουν πολύ καλύτερες λύσεις

Εγώ πάντως 2.5 χρόνια με το Samsung A52s είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.
Και στα 260-280 ευρώ που έπαιζε όταν το πήρα θεωρώ ότι ήταν κλάσεις ανώτερο σε σχέση με τα αντίστοιχα Xiaomi-Realme.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει τώρα, τέτοια κινητά lagάρουν από τον πρώτο μήνα. Πραγματικά ποιός τα τα κρατήσει 5-6 χρόνια και πόσο για πέταμα θα είναι μετά απο τοσα χρόνια? 

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Nick77 είπε

Εγώ πάντως 2.5 χρόνια με το Samsung A52s είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.
Και στα 260-280 ευρώ που έπαιζε όταν το πήρα θεωρώ ότι ήταν κλάσεις ανώτερο σε σχέση με τα αντίστοιχα Xiaomi-Realme.

δεν έχουν καμία σχέση τα Α5Χ μετα υπόλοιπα Α1Χ, Α3Χ κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, panathatube είπε

Καλά μερικοί μερικοί δεν δίνουν ούτε 2 χρόνια και μάλιστα σε ναυαρχίδες τους 

Ένα πολύ ωραίο παράδειγμα από τους τριτοτέταρτους σε σειρά κατασκευαστές είναι η Asus. 

Αναφέρω την Asus γιατί έχει φτιάξει από τα καλύτερα gaming phones το rog phone που ψήνομαι να πάρω καινούριο, αλλά δεν πήρα ποτέ. Ο λόγος είναι η έλλειψη υποστήριξης που αναφέρεις. 

 

Επεξ/σία από svartevarg
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, logistoulis είπε

Παρόλο που δεν είναι το αγαπημένο μου το ui των Samsung με βλέπω τελικά για εκεί την επόμενη φορά καθώς είναι η μόνη εταιρεία που υποστηρίζει σοβαρά τις συσκευές της από την android μεριά

Είναι ο λόγος που πήρα το S23U έναντι του Xperia 1 V πέρυσι. 

Παρόλο που το ui της samsung ακόμα και ως αισθητά καλύτερο από ότι ήταν δεν μου αρέσει, τα υπόλοιπα στοιχεία με οδήγησαν σε αυτούς. 

Προσωπικά δεν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος όμως η συσκευή θα μείνει ως δεύτερη όταν την αλλάξω για τα πράγματα που πραγματικά μαρεσει να τα δουλεύω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...