Προς το περιεχόμενο

Το εμβόλιο mRNA-4359 της Moderna δείχνει ελπιδοφόρο στην αντιμετώπιση προχωρημένων καρκίνων


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, billdanos είπε

Expression Of Concern

The Editors-in-Chief have been made aware of several concerns regarding the scientific credibility of this article. A comprehensive post-publication editorial review is being conducted to determine if any action is required.

Όχι είναι ακόμα χειρότερο. Η δημοσίευση έχει αποσυρθεί ως αβάσιμη.

 

Αναφορά σε κείμενο

image.png.264ac692964842e8283c1f32f7cfd217.png

Αναφορά σε κείμενο

image.png.bf673722bff33885946a370ee94b604b.png

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 204
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 minutes ago, dhm21911 said:

Αφού περνάς το χρόνο σου σε τέτοια μέρη θα έπρεπε να γνωρίζεις ότι οι άνθρωποι στηρίζουν τις ελπίδες τους και σε "μπαμπακακια". Δικαίωμα τους είναι στη τελική. 

Για να παρουσιάσει καρκίνο μέσα σε 27 μέρες τότε πρέπει να ήταν ραδιενεργό ισότοπο,λίγη κοινή λογική δεν βλάπτει.
Όσο για τα μπαμπακάκια έπρεπε να ήσουν από μία γωνιά όταν ήρθε ένα τσίρκο νοσηλευτής να μου πει να βάλω ένα κομμάτι "τίμιο ξύλο" (με το αζημίωτο φυσικά ότι έχω ευχαρίστηση)κάτω από το μαξιλάρι του πατέρα μου όταν τον είχα πάει για παρακέντιση ασκίτη.
Τα καντήλια ακούστηκαν μέχρι τον Βαρδάρη,καλά που με πρόλαβαν 2 συνοδοί πριν του δαγκάσω το λαρύγγι.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, dhm21911 είπε

Στο τέλος τα παραδέχθηκαν που το έκανε ο περισσότερος πληθυσμός,  στην αρχή έκαναν τις πάπιες αν θυμάσαι. Όλα τα φάρμακα έχουν παρενέργειες ακόμα και το ντεπον είναι πως θα σου κάτσει. 

Ναι, συμφωνούμε, αλλά καμία μελέτη δεν έχει αποδείξει ότι για την εμφάνιση καρκίνου υπεύθυνα είναι τα εμβόλια… άλλο παραδέχομαι ότι ένα εμβόλιο έχει παρενέργειες και άλλο βγάζουν καρκίνους…

καλό θα είναι να μην τα βάζουμε όλα σε έναν σακούλι για να βγάλουμε το αποτέλεσμα που θέλουμε…

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε είδηση για εμβόλιο κατά του καρκίνου, έχουν βρεθεί 14 χαχόλοι που έχουν βάλει Haha.

Να τους δω πόσο θα γελάνε αν τους χτυπήσει την πόρτα ο καρκίνος.

 

  • Like 5
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, telis είπε

Σε είδηση για εμβόλιο κατά του καρκίνου, έχουν βρεθεί 14 χαχόλοι που έχουν βάλει Haha.

Να τους δω πόσο θα γελάνε αν τους χτυπήσει την πόρτα ο καρκίνος.

 

Ωπα, τώρα το παρατήρησα, αλήθεια γιατί σαν είδηση στην κεντρική σελίδα έχει διαφωτιστικά reactions από ότι μέσα από το forum…?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, theomusictech είπε

και λεγοντας,,, οοολα αυτα!!!!! ειναι λιγα πιστευεις;;; μια "μινι μικρη τζουρα Χουντας" δηλαδη περιεγραψες😆 ,,, (στο δικο μου το μυαλο) και εχουν περασει και χρονια,,, ξεχναμε οι ανθρωποι δεν παιζουν επαιξαν καποιο ρολο, να διαμορφωθει/στηριχθει μια... Αλλη αποψη που... Πιστευω  και ειναι η μικρη ταπινη μου γνωμη μου, ο καθε ενας ξερει τι εγινε, σε κοινωνικο επιπεδο και μονο εκει σε παω, δεν ειμαι γιατρος! περασαμε λιγα λοιπον;;;;;

που κρασαρες;;;!!! (γιατι ειμαστε και σε τεχνολογικο φορουμ μη το ξεχναμε αυτο, να χρησιμοποιουμε αντιστυχη ορολογια)!!!!!!!!!! τα εγραψα λιγο ψυλο-γρηγορα,,, ειναι η αληθεια, το νοημα ομως... Βγαινει... Σε Κοινωνικο επιπεδο μιλαμε παντα... Στο τι περασαμε εκ εινες τις ωραιες εποχες!!!!! Και οποιος μπερδευτηκε, μπερδευτηκε!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, theomusictech said:

που κρασαρες;;;!!! (γιατι ειμαστε και σε τεχνολογικο φορουμ μη το ξεχναμε αυτο, να χρησιμοποιουμε αντιστυχη ορολογια)!!!!!!!!!! τα εγραψα λιγο ψυλο-γρηγορα,,, ειναι η αληθεια, το νοημα ομως... Βγαινει... Σε Κοινωνικο επιπεδο μιλαμε παντα... Στο τι περασαμε εκ εινες τις ωραιες εποχες!!!!! Και οποιος μπερδευτηκε, μπερδευτηκε!!!!!

Όνο Όνο ήτω!

  • Like 4
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως όλοι ξέρουμε πριν τα εμβόλια είμασταν ατρωτοι και ζούσαμε για πάντα

μετα τα εμβόλια αρχισαμε να αρρωσταίνουμε και να πεθαίνουμε

  • Like 2
  • Haha 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dhm21911 είπε

Αυτά πες τα στην υγιεστατη αλλά υπέργηρη γιαγιά μου που έφτασε 101 και έβγαλε καρκίνο 27 μέρες μετά την πρώτη δόση που έκανε με astra zeneca. Έτυχε το ξέρω δεν θα σε πείσω για το αντίθετο, δικαίωμα σου είναι στη τελική. Η γυναίκα ήταν μια χαρά δεν πονούσε δεν έπαιρνε φάρμακα ποτέ στη ζωή της και κατέληξε λιωμένη. Επειδή λοιπόν έτυχε να μην είμαστε μέσα σε αυτούς που απέκτησαν προβλήματα στη καρδιά η κάτι άλλο επιλέγω να μην εμπιστεύομαι εμβόλια που βγήκαν σε κυκλοφορία με πρωτόκολλα εκτάκτου ανάγκης. 

Τα λεω και δε με ακουει κανενας!!

Εμενα ενας θειος με προβλημα ζαχαρου, καρδιας και θυροειδη, πεθανε ΞΑΦΝΙΚΑ, απο ΑΝΑΚΟΠΗ, 6 ωρες πριν το ραντεβου για το εμβολιο!

Επεξ/σία από Upogeios
  • Haha 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, apostolis81 είπε

Όλα τα εμβόλια που έχουν κυκλοφορήσει μεχρι σήμερα (πλην Covid) χρειάστηκαν 5-10 χρόνια δοκιμών για να είναι ασφαλή προς το κοινό. Όσο μπάτζετ και να έχει ένας οργανισμός ο χρόνος δεν μπορεί να παρακαμθεί για να πάρει κάποιος μακροπρόθεσμα αποτελέσματα.

Ο χρόνος ΔΕΝ μετριέται με ημέρες.

Αν πχ 5 ιατροί ασχολούνται με κάποιο εμβόλιο θα χρειαστούν πχ 5 χρόνια. Αν όμως ασχοληθούν 100 ιατροί ο χρόνος μειώνεται. Υπήρχε πίεση να βγει εμβόλιο όμως υπήρχε πίεση το 1945 να βγεί η πυρηνική βόμβα.

Αν δεν είχε γίνει ο β Παγκοσμίος πόλεμος θα περιμέναμε καμιά 10ετια ΑΚΟΜΑ για την πυρηνική βόμβα.

Η διαφωνείς?

  • Like 1
  • Confused 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, dhm21911 said:

Όχι δεν έχει αποδειχθεί αλλά δεν πιστεύω στις συμπτώσεις. Εσύ πίστευε ότι θες δικαίωμα σου. Πάντως εγώ θυμάμαι τις εταιρείες να παραδέχονται ότι τα εμβόλια τους προκάλεσαν προβλήματα σε κόσμο. Τώρα γιατί εσύ ζητάς αποδείξεις από εμένα είναι ένα άλλο θέμα. 

Ποιες συμπτώσεις;

Από που ήταν το εμβόλιο της γιαγιάς σου από το Τσερνομπιλ; Εντάξει μην τρελαθούμε, μακάρι όλοι αρχικά να φτάσουμε τα χρόνια της και να είμαστε υγιής. Αλλά σε αυτή την ηλικία και από μία τούμπα μπορεί να πεθάνει κάποιος πως να το κάνουμε. Και εμένα η γιαγιά του φίλου μου πέθανε από covid και δεν ήθελε με τίποτα να κάνει το εμβόλιο 80+. Ο καθένας το βλέπει από όποια σκοπιά θέλει για να φτιάξει τις δικές του συνομοσίες, εγώ προσωπικά εμπιστεύομαι την Ιατρική και θα συνεχίσω ανεξάρτητα με το τι θα τύχει.

Έχουμε γεμίσει γιατρούς της οθόνης που δεν εμβολιάζουν τα παιδιά τους και έχουν αναστηθεί πόσες αρρώστιες. Και από την άλλη πλευρά υπάρχουν πόσοι που ότι γίνει ξέρουν την συνταγή αντιβίωση και έχουμε γεμίσει υπερβακτήρια. 

Τώρα έχουμε και τους πιο έξυπνους που δεν πιστεύουν σε συμπτώσεις εννοείτε σχεδόν ποτέ δεν είναι γιατροί αλλά όλοι εμείς οι υπόλοιποι πρέπει να εμπιστευθούμε αυτούς και όχι τους γιατρούς αλλιώς είμαστε πρόβατα. 

ΕΙΣΤΕ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dhm21911 είπε

Δηλαδή όταν σου λένε οι ίδιες οι εταιρείες ότι κάναμε λάθος η ότι όντως υπήρξαν θάνατοι απτά εμβόλια μας είναι μεσαιωνικές μαλακίες;

Σταμάτησαν οι ευπαθείς ομάδες να το κάνουν; 

1) Υπήρξε προβλήμα για 1 έτους 10.000.

δεν το αρνούνται οι εταιρείες.

Εδώ υπάρχει πρόβλημα με την χρήση depon σε κάποιες περιπτώσεις.

2) άστα να πάνε.

Απλή σύσταση υπάρχει και οι πωλήσεις έχουν πέσει 98%.

Πάνε για πτώχευση οι εταιρείες γιατί κανένα εμβόλιο ΔΕΝ κάνει απόσβεση σε 1 χρόνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Upogeios είπε

Τα λεω και δε με ακουει κανενας!!

Εμενα ενας θειος με προβλημα ζαχαρου, καρδιας και θυροειδη, πεθανε ΞΑΦΝΙΚΑ, απο ΑΝΑΚΟΠΗ, 6 ωρες πριν το ραντεβου για το εμβολιο!

Είδες πουθενά να γράφω πουθενά ότι είχε πρόβληματα υγείας ασεβαστο παιδάκι;

8 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

1) Υπήρξε προβλήμα για 1 έτους 10.000.

δεν το αρνούνται οι εταιρείες.

Εδώ υπάρχει πρόβλημα με την χρήση depon σε κάποιες περιπτώσεις.

2) άστα να πάνε.

Απλή σύσταση υπάρχει και οι πωλήσεις έχουν πέσει 98%.

Πάνε για πτώχευση οι εταιρείες γιατί κανένα εμβόλιο ΔΕΝ κάνει απόσβεση σε 1 χρόνο 

Τα πρώτα χρόνια δεν αποδέχοντουσαν όσα έλεγαν οι "ψεκασμενοι". Πριν 1 χρόνο αν θυμάμαι καλά έβγαλε σχετικό δελτίο η astra zeneca .

  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...