Προς το περιεχόμενο

Το εμβόλιο mRNA-4359 της Moderna δείχνει ελπιδοφόρο στην αντιμετώπιση προχωρημένων καρκίνων


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, go2jimmys1 είπε

Το ότι αυξήθηκαν οι καρκίνοι/καρδιοπάθειες μετά τα εμβόλια θα μας πει κανείς; Γιατί τα αποδίδετε στον covid ενώ στους ανεμβολιαστους που νόσησαν δεν υπάρχει αύξηση σύμφωνα με στοιχεία; Όποιος θέλει να συζητήσουμε για έρευνες που δείχνουν αυτό που λέω μπορούμε να συζητήσουμε με προσωπικό μήνυμα.

 

τι άλλο θα διαβάσουμε θέε μου....ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!

the-dude-abide.gif

  • Like 8
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 204
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
6 minutes ago, go2jimmys1 said:

Το ότι αυξήθηκαν οι καρκίνοι/καρδιοπάθειες μετά τα εμβόλια θα μας πει κανείς; Γιατί τα αποδίδετε στον covid ενώ στους ανεμβολιαστους που νόσησαν δεν υπάρχει αύξηση σύμφωνα με στοιχεία; Όποιος θέλει να συζητήσουμε για έρευνες που δείχνουν αυτό που λέω μπορούμε να συζητήσουμε με προσωπικό μήνυμα.

https://jamanetwork.com/journals/jamanetworkopen/fullarticle/2808904#:~:text=There was an 8% increase,longer significant by June 2020.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10481240/

Οι έρευνες οφείλουν να είναι πιστοποιημένες και επιστημονικές και όχι από "πηγές" που μας εξυπηρετούν σε προσωπικό επίπεδο. 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, magictoboggan said:

Όχι, δεν είναι τζόκερ. Απλά οι περισσότεροι πάνε στις συμβατικές θεραπείες που τους λένε οι γιατροί, αλλιώς θα γνώριζες περισσότερους ανθρώπους που τους λένε ένα προσδόκιμο ζωής αλλά ζούνε περισσότερο. Και αυτό ισχύει για όλες τις ασθένειες, όχι μόνο για τον καρκίνο. Ένας γιατρός δεν μπορεί να ξέρει με ακρίβεια τι συμβαίνει στο σώμα σου και τι διαδικασίες εκτελούνται εσωτερικά. Γι αυτό και είναι εκτιμώμενος χρόνος, όχι standart.

Και στον πατέρα μου τον συγχωρεμένο έδωσαν 3 μήνες μάξιμουμ σε καρκίνο στο πάγκρεας και κράτησε ένα χρόνο στο σπίτι στην πόλη.
"Ξέρεις άνθρωπο", "ο ξάδερφος του μπατζανάκη της συμπεθέρας" και άλλα τέτοια.
Όταν σου τύχει μέσα στο σπίτι σου τότε να σε δω.Να δεις για πότε αλλάζεις.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να πετύχουν τον στόχο τους αλλά έχω απογοητευτεί διαβάζοντας παρόμοιες ειδήσεις ανά τακτά χρονικά διαστήματα τα τελευταία 35+ χρόνια  όπου κάθε φορά η θεραπεία της εν λόγο ασθένειας (ειδικά ή γενικά) βρίσκεται πάντα μερικά χρόνια μακριά.. 😑

Επεξ/σία από Directx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, billdanos είπε

https://jamanetwork.com/journals/jamanetworkopen/fullarticle/2808904#:~:text=There was an 8% increase,longer significant by June 2020.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10481240/

Οι έρευνες οφείλουν να είναι πιστοποιημένες και επιστημονικές και όχι από "πηγές" που μας εξυπηρετούν σε προσωπικό επίπεδο. 

 

Από τους μεγαλύτερους ογκολόγους στην Ιαπωνία μιλάει για turbo καρκίνους προερχόμενους από τα mRNA σκευάσματα:
https://x.com/PeterSweden7/status/1784900117859889382?t=eQiNGwVwCs0GdlML8X8QmA&s=19

Κανένα προσωπικό όφελος, αλλά ο κόσμος οφείλει να βλέπει και τις μελέτες ιατρών και επιστημόνων που ανήκουν στην μειοψηφία και μετά να πάρει μια απόφαση για το σώμα του. Και όχι το κάθε κράτος να σου επιβάλλει με πρόστιμο το κάθε πειραματικό σκεύασμα για έναν ιό τόσο θανατηφόρο όσο η γρίπη.

  • Like 1
  • Thanks 3
  • Sad 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, go2jimmys1 said:

Από τους μεγαλύτερους ογκολόγους στην Ιαπωνία μιλάει για turbo καρκίνους προερχόμενους από τα mRNA σκευάσματα:
https://x.com/PeterSweden7/status/1784900117859889382?t=eQiNGwVwCs0GdlML8X8QmA&s=19

Κανένα προσωπικό όφελος, αλλά ο κόσμος οφείλει να βλέπει και τις μελέτες ιατρών και επιστημόνων που ανήκουν στην μειοψηφία και μετά να πάρει μια απόφαση για το σώμα του. Και όχι το κάθε κράτος να σου επιβάλλει με πρόστιμο το κάθε πειραματικό σκεύασμα για έναν ιό τόσο θανατηφόρο όσο η γρίπη.

Τα στοιχεία θέλουμε τα επιστημονικά μαζί με τις σχετικές αναλύσεις. Τα tweets του συγκεκριμένου δεν έχουν μεγαλυτερη αξία από τα δικά μου και τα δικά σου! :) 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, go2jimmys1 είπε

Από τους μεγαλύτερους ογκολόγους στην Ιαπωνία μιλάει για turbo καρκίνους προερχόμενους από τα mRNA σκευάσματα:
https://x.com/PeterSweden7/status/1784900117859889382?t=eQiNGwVwCs0GdlML8X8QmA&s=19

Κανένα προσωπικό όφελος, αλλά ο κόσμος οφείλει να βλέπει και τις μελέτες ιατρών και επιστημόνων που ανήκουν στην μειοψηφία και μετά να πάρει μια απόφαση για το σώμα του. Και όχι το κάθε κράτος να σου επιβάλλει με πρόστιμο το κάθε πειραματικό σκεύασμα για έναν ιό τόσο θανατηφόρο όσο η γρίπη.

Το ονοματάκι του ενός από τους μεγαλύτερους ογκολόγους της Ιαπωνίας, το ξέρεις?

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, billdanos είπε

Τα στοιχεία θέλουμε τα επιστημονικά μαζί με τις σχετικές αναλύσεις.

εδώ το paper, το σημαντικό είναι η πρώτη λέξη πριν τον τίτλο

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, nvel said:

εδώ το paper, το σημαντικό είναι η πρώτη λέξη πριν τον τίτλο

Expression Of Concern

The Editors-in-Chief have been made aware of several concerns regarding the scientific credibility of this article. A comprehensive post-publication editorial review is being conducted to determine if any action is required.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, go2jimmys1 είπε

Το ότι αυξήθηκαν οι καρκίνοι/καρδιοπάθειες μετά τα εμβόλια θα μας πει κανείς; Γιατί τα αποδίδετε στον covid ενώ στους ανεμβολιαστους που νόσησαν δεν υπάρχει αύξηση σύμφωνα με στοιχεία; Όποιος θέλει να συζητήσουμε για έρευνες που δείχνουν αυτό που λέω μπορούμε να συζητήσουμε με προσωπικό μήνυμα.

Ακομα και αν ειναι έγκυρα τα δεδομένα σου, το προβλημα ειναι οτι παντα θα ειναι μη συγκρισιμες ομάδες και θα υπαρχει ommited bias (ασταθμητος παραγοντας νομιζω στα ελληνικα).

Και εξηγουμε κάνοντας μια εικασια στο που θα μπορουσαν να οφειλονται τα νουμερα. Ποιος ειναι πιθανότερο να τρεξει να εμβολιαστεί; Ένας μεγαλύτερος και πιο αδυναμος ανθρωπος ή ένας που στύβει τη πέτρα; Οπότε ποιος εχει μεγαλύτερη πιθανότητα (ως ανθρωπος) να εμφανίσει ασθένειες στο μέλλον;

Υ.Γ. Δεν θα ξεχάσω στους τελευταίους μήνες της πανδημιας όταν μου ανεφεραν ως αχρηστα τα εμβολια παραθέτοντας αριθμούς ανθρωπων που κατεληγαν ΜΕΘ λέγοντας ότι ηταν κυριως εμβολιασμένοι. Δεν ειναι λογικό όταν (λχ) είναι δεκαπλάσιοι οι εμβολιασμένοι ανθρωποι, να είναι και πιθανότερο να βρεις και περισσοτερους εμβολιασμένους στις ΜΕΘ (αλλα όχι τους δεκαπλασιους => αυτη ηταν η επιτυχια του εμβολιου) ; Πόσω μάλλον όταν δύσκολα εβρισκες ανεμβολιαστο από ευπαθή ομάδα.

Επεξ/σία από Antretng
  • Like 6
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, billdanos είπε

Και δεν το λες καθόλου κακό αυτο! Αν μπορέσουμε να καθυστερήσουμε ή να παγώσουμε την εξέλιξή του, θα μιλάμε για κάτι υπέροχο όπως έγινε και με το Aids.

Καταλαβαίνω τι λες αλλά δε δουλεύει έτσι 

Ουσιαστικά σκοτώνεις τα καρκινικά κύτταρα που ταιριάζουν στο εμβόλιο, αλλά με τις μεταλλάξεις όσα επιβιώνουν επανέρχεται δρυμμητερα και μετά δε σώζεται με τίποτα.

Τα ήξεραν αυτά και από πριν γι'αυτό και δεν επένδυσαν προς τα κει 

Μόνο με την ανοσοθεραπεια έχουμε ελπίδες.

Επεξ/σία από thanosAIAS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dhm21911 είπε

4 φορές κόλλησε η γυναίκα μου και 2 το παιδί μου και δεν κόλλησα ποτέ ακόμα και την εποχή που έμπαινα στο μετρό καθημερινά. Κολλησα τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν πρώτη φορά στα ξωτικά στα Τρίκαλα που είχε 5.5 εκατομμύρια ανθρώπους  (λογικά) και αυτό το πέρασα σε 2 μέρες. Ούτε γεύση έχασα ούτε πυρετό ,  είχα μόνο καταρροή.

3 φορες κολλησα εγω και ειχα μονο καταρροη(2 δοσεις), η γυναικα μου ηταν ετοιμη για νοσοκομειο εαν δεν ειχε κανει το εμβολιο ισως ειχε χαιρετησει(2 δοσεις), ο μεγαλος μου γιος χαλια για 2 μερες ο μικρος λιγο καλυτερα(2 δοσεις και οι δυο)...

Καθε οργανισμος αντιδραει διαφορετικα στους ιους...

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, billdanos είπε

Γι αυτό ας είμαστε λίγο σοβαροί κι ας εμπιστευόμαστε την επιστήμη. Καταλαβαίνω πως είναι στη φύση μας να ψάχνουμε συνεχώς για να τα ρίξουμε όλα κάπου και να βολεύουν τα σενάρια που θέλει να ακούσει ο εγκέφαλός μας, αλλά μην το παρακάνουμε κιόλας γιατί έτσι κινδυνεύουμε περισσότερο!

 

Αυτά πες τα στην υγιεστατη αλλά υπέργηρη γιαγιά μου που έφτασε 101 και έβγαλε καρκίνο 27 μέρες μετά την πρώτη δόση που έκανε με astra zeneca. Έτυχε το ξέρω δεν θα σε πείσω για το αντίθετο, δικαίωμα σου είναι στη τελική. Η γυναίκα ήταν μια χαρά δεν πονούσε δεν έπαιρνε φάρμακα ποτέ στη ζωή της και κατέληξε λιωμένη. Επειδή λοιπόν έτυχε να μην είμαστε μέσα σε αυτούς που απέκτησαν προβλήματα στη καρδιά η κάτι άλλο επιλέγω να μην εμπιστεύομαι εμβόλια που βγήκαν σε κυκλοφορία με πρωτόκολλα εκτάκτου ανάγκης. 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, dhm21911 said:

Αυτά πες τα στην υγιεστατη αλλά υπέργηρη γιαγιά μου που έφτασε 101 και έβγαλε καρκίνο 27 μέρες μετά την πρώτη δόση που έκανε με astra zeneca. Έτυχε το ξέρω δεν θα σε πείσω για το αντίθετο, δικαίωμα σου είναι στη τελική. Η γυναίκα ήταν μια χαρά δεν πονούσε δεν έπαιρνε φάρμακα ποτέ στη ζωή της και κατέληξε λιωμένη. Επειδή λοιπόν έτυχε να μην είμαστε μέσα σε αυτούς που απέκτησαν προβλήματα στη καρδιά η κάτι άλλο επιλέγω να μην εμπιστεύομαι εμβόλια που βγήκαν σε κυκλοφορία με πρωτόκολλα εκτάκτου ανάγκης. 

Λυπάμαι για τη γιαγιά σου αλλά δεν "έβγαλε καρκίνο" 27 ημέρες μετά το εμβόλιο. Απλά τότε το ανακάλυψε. Ο Covid σε αυτή την ηλικία θα μπορούσε να τη σκοτώσει πολύ πιο γρήγορα...

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...