Προς το περιεχόμενο

Το εμβόλιο mRNA-4359 της Moderna δείχνει ελπιδοφόρο στην αντιμετώπιση προχωρημένων καρκίνων


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, dhm21911 είπε

Τον ιο μπορούσα να τον αποφύγω, το εμβόλιο οχι και όταν αποκαλούν ψεκασμενους ανθρώπους που δεν εμπιστεύονται τις φαρμακευτικές μου προκαλεί αηδία. Είναι αποδεδειγμένο πλέον ότι τελικά δεν ήταν ψεκασμενοι και όσα έλεγαν έπεσαν μέσα. Οι καλές φαρμακευτικές είπαν ψέματα για άλλη μια φορά για να τρυπηθεί ο κόσμος. Τώρα για αυτούς που είναι βαθειά θρησκευόμενοι καλά κάνουν και πιστεύουν όσα πιστεύουν και δεν αλλαξοπιστουν άσχετα αν συμφωνούμε μαζί τους η όχι.

Ναι το είδαμε.....🤣

  • Like 3
  • Confused 1
  • Sad 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 204
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Ναι το είδαμε.....🤣

4 φορές κόλλησε η γυναίκα μου και 2 το παιδί μου και δεν κόλλησα ποτέ ακόμα και την εποχή που έμπαινα στο μετρό καθημερινά. Κολλησα τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν πρώτη φορά στα ξωτικά στα Τρίκαλα που είχε 5.5 εκατομμύρια ανθρώπους  (λογικά) και αυτό το πέρασα σε 2 μέρες. Ούτε γεύση έχασα ούτε πυρετό ,  είχα μόνο καταρροή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
12 minutes ago, dhm21911 said:

4 φορές κόλλησε η γυναίκα μου και 2 το παιδί μου και δεν κόλλησα ποτέ ακόμα και την εποχή που έμπαινα στο μετρό καθημερινά. Κολλησα τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν πρώτη φορά στα ξωτικά στα Τρίκαλα που είχε 5.5 εκατομμύρια ανθρώπους  (λογικά) και αυτό το πέρασα σε 2 μέρες. Ούτε γεύση έχασα ούτε πυρετό ,  είχα μόνο καταρροή.

Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά αν υποθέσουμε πως το εμβόλιο ευθύνεται για κάτι, το ίδιο συμβαίνει και με τον ιό που "εκανε βόλτες" στο σώμα σου και στο ανοσοποιητικό σου περισσότερες φορές από όσο νομίζεις (και κανείς ακόμη δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά τι προβλήματα μπορεί να δημιούργησε στο σώμα σου). Αντίγραφο της πρωτεϊνης του Covid περιέχει και το εμβόλιο (ούτε καν μέρος του ίδιου του ιού), ώστε να εκπαιδεύσει το ανοσοποιητικό σου πριν νοσήσεις.

Γι αυτό ας είμαστε λίγο σοβαροί κι ας εμπιστευόμαστε την επιστήμη. Καταλαβαίνω πως είναι στη φύση μας να ψάχνουμε συνεχώς για να τα ρίξουμε όλα κάπου και να βολεύουν τα σενάρια που θέλει να ακούσει ο εγκέφαλός μας, αλλά μην το παρακάνουμε κιόλας γιατί έτσι κινδυνεύουμε περισσότερο!

Την ίδια τεχνολογία χρησιμοποιούν και τώρα για τον καρκίνο και τα πρώτα αποτελέσματα είναι πάρα πολύ ελπιδοφόρα. :) 

  • Like 11
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει στις εταιρείες και στα ΜΜΕ να σταματήσουν να χρησιμοποιούν τον όρο "εμβόλιο" καθώς δεν είναι. Παραδοσιακά έχουμε συνδέσει την λέξη εμβόλιο με την πρόληψη και την χρήση εξασθενημένου ιού (καθως εδω δεν υπάρχει κανένας ιός παρα μόνο η τεχνική μεταφοράς). Η τεχνολογία mRNA, τεχνολογικά, είναι φτιαγμένη κατα παραγγελία και κατα άτομο ειδικά. Παίρνουν δείγμα απο το άτομο με καρκίνο και αφού το αναλύσουν ετοιμάζουν με την μορφή ενέσιμης μεταφοράς ("εμβόλιο") τα στοιχεία εκείνα που θα πουν στο ανοσοποιητικό σύστημα οτι αυτά είναι καρκινικά κύτταρα και να τα ξεφορτωθεί. Τα υπόλοιπα τα κάνει το ίδιο το σώμα με τις δυνατότητες που έχει κάθε άτομο ξεχωριστά. Κάποιοι χρειάζονται μήνες κάποιοι περισσότερο.

Φοβερή εξέλιξη για την ιατρική καθώς αναμένεται να σώσει πολύ κόσμο αλλά...

όσοι έχουν δει ταινίες επιστημονικής φαντασίας και ξέρουν λίγο απο ανθρώπινη απληστία καταλαβαίνουν οτι αυτό που θα "καίει" αυτούς που "έχουν" είναι η ίδια τεχνολογία να στοχεύσει τα "γηράσκοντα" κύτταρα και τον μηχανισμό τους. Εκεί θα γίνει το "πάρτυ" και εμείς οι κοινοί θνητοί δεν θα το πάρουμε χαμπάρι ποτέ...

Επεξ/σία από -dL-
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Hetfield είπε

Αν ησουν ψεκ αντιεμβολιαστης και σου απεμεναν 6 μηνες ζωης, θα εκανες πειραματικο εμβολιο για τον καρκινο;

Εδω σας θελω φιλοι μου ψεκ να δειξετε ποσο μεγαλα κοχονες εχετε.

Τώρα αν έχεις την αρρώστια συνήθως δε κάνεις εμβόλιο αλλά παίρνεις φάρμακο έτσι δεν είναι; Επίσης είναι άλλο επιβεβαιωμένα να  πεθαίνεις, οπότε δεν έχεις κάτι να χάσεις, (πέρα από το να γίνουν ακόμα πιο βασανιστικές οι τελευταίες μέρες σου) και άλλο να σου επιβάλλουν πειραματικό ενέσιμο σκεύασμα για μία ασθένεια που πολλές φορές δε καταλάβαινες καν ότι την περνάς και έπρεπε να κάνεις αμφιβόλου αξιοπιστίας τεστ για να το μάθεις. Λίγα χρόνια μετά ,δε νομίζω να δικαιώθηκαν όσοι επέβαλλαν αυτά τα σκευάσματα.

Επεξ/σία από andreaseto
  • Like 2
  • Thanks 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, andreaseto said:

Τώρα αν έχεις την αρρώστια συνήθως δε κάνεις εμβόλιο αλλά παίρνεις φάρμακο έτσι δεν είναι; Επίσης είναι άλλο επιβεβαιωμένα να  πεθαίνεις, οπότε δεν έχεις κάτι να χάσεις, (πέρα από το να γίνουν ακόμα πιο βασανιστικές οι τελευταίες μέρες σου) και άλλο να σου επιβάλλουν πειραματικό ενέσιμο σκεύασμα για μία ασθένεια που πολλές φορές δε καταλάβαινες καν ότι την περνάς και έπρεπε να κάνεις αμφιβόλου αξιοπιστίας τεστ για να το μάθεις. Λίγα χρόνια μετά ,δε νομίζω να δικαιώθηκαν όσοι επέβαλλαν αυτά τα σκευάσματα.

Η ίδια η επιστήμη λοιπόν σου είπε και σου απέδειξε πως δεν δικαιώθηκαν?

  • Like 1
  • Confused 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@billdanos προσωπική γνώμη εξέφρασα με το μόνο που έχω στη διάθεσή μου, τα αποτελέσματα που βλέπω γύρω μου. Επίσης για ποια επιστήμη μιλάς τη στρατευμένη δογματική θρησκεία που κυριάρχησε επί covid ή τη κανονική;  

Επεξ/σία από andreaseto
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
21 minutes ago, andreaseto said:

@billdanos προσωπική γνώμη εξέφρασα με το μόνο που έχω στη διάθεσή μου, τα αποτελέσματα που βλέπω γύρω μου. Επίσης για ποια επιστήμη μιλάς τη στρατευμένη δογματική θρησκεία που κυριάρχησε επί covid ή τη κανονική;  

Συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να κάνω σοβαρή συζήτηση με αυτές τις "βάσεις". 

Να καταλάβω την "αγανάκτηση" σχετικά με τα περιοριστικά μέτρα, να καταλάβω το φόβο και την ανησυχία για κάτι που δεν το είχαμε ξαναζήσει τόσο μαζικά. Αλλά αδυνατώ να καταλάβω πως γίνεται να στοχοποιούμε την επιστήμη και τα εμβόλια και ΟΧΙ τον ίδιο τον ιό που πέρασε από όλους μας (ακόμη και απο όσους ακόμη νομίζουν πως δεν κόλλησαν) και δεν είμαστε ακόμη σε θέση να γνωρίζουμε τι ακριβώς μας "άφησε"... Και αντί να ευχαριστούμε την επιστήμη που με τη βοήθειά της καταφέραμε να το περνάμε πλέον όλοι (σχεδόν) σαν ένα απλό κρύωμα, πάμε και δαιμονοποιούμε τα εργαλεία που μας προσέφερε! 

  • Like 10
  • Confused 2
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, billdanos είπε

Συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να κάνω σοβαρή συζήτηση με αυτές τις "βάσεις". 

Όπως θέλεις,  στα λόγια μου έρχεσαι.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν έχει τσιπάκι, γιατι ο Θεός δεν ξέρει να θεραπεύει τον καρκίνο με λαμπάδες και ευχές. Με τις υγείες σας ψέκες

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, AtiX said:

Αυτό που σε τέτοια ή παρόμοια θέματα υπάρχει πάντα “δεδομένα” vs “προσωπική άποψη” με συνεπαίρνει…

Ακόμη και αυτό όμως μπορώ να το καταλάβω. Όχι όμως και τη γενίκευση αυτών των συμπερασμάτων! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ακόμη και αυτό όμως μπορώ να το καταλάβω. Όχι όμως και τη γενίκευση αυτών των συμπερασμάτων! 

Προσωπικά, άποψη που αντιτίθεται στα δεδομένα δεν την θεωρώ άποψη αλλά κάτι άλλο…

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Ακόμη και αυτό όμως μπορώ να το καταλάβω. Όχι όμως και τη γενίκευση αυτών των συμπερασμάτων! 

Το ότι αυξήθηκαν οι καρκίνοι/καρδιοπάθειες μετά τα εμβόλια θα μας πει κανείς; Γιατί τα αποδίδετε στον covid ενώ στους ανεμβολιαστους που νόσησαν δεν υπάρχει αύξηση σύμφωνα με στοιχεία; Όποιος θέλει να συζητήσουμε για έρευνες που δείχνουν αυτό που λέω μπορούμε να συζητήσουμε με προσωπικό μήνυμα.

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...