Προς το περιεχόμενο

Επιλογή κινητού 400-650 ευρώ


aporia11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα 

Έχω μια δωροεπιταγη των 400 ευρω από τον Κωτσόβολο για κινητά. Είμαι ανάμεσα στο Motorola Edge 50 fusion που κοστίζει 450 ευρώ και στο Oneplus 12r που κοστίζει 650 ευρώ. Προερχόμενος από Xiaomi και Poco θα ήθελα το επόμενο κινητό να έχει καλύτερο λειτουργικό και να μην καρδιοχτυπω κάθε φορά που το κάνω restart. Επίσης, με ενδιαφέρει η αντοχή στον χρόνο γιατί θα το αγοράσω με ορίζοντα 3ετιας-4ετιας. Άρα με ενδιαφέρει πολύ και το κομμάτι της υποστήριξης από την εταιρεία για αναβαθμίσεις. Απ ότι έχω δει το Motorola έχει καλύτερη κάμερα αλλά το Oneplus έχει πολύ καλύτερο επεξεργαστή. Απ ότι επίσης μου είπε ένας υπάλληλος στο κατάστημα αναμένουν το Nord 4 στα 600 ευρώ αλλά αν και δεν γνωρίζω, νομίζω ότι το 12r είναι καλύτερη επιλογή. Με γνώμονα τα παραπάνω πιο θεωρείτε πιο vfm? Επίσης καλοδεχούμενη αν έχετε και κάποια άλλη πρόταση σε αυτό το εύρος τιμής.

Επεξ/σία από aporia11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο αποψη μπιζνας και VFM

λεει να αγορασεις το Motorola Edge Fusion 50  στα 450

να το πουλησεις του κουτιου στα 400

και να αγορασεις το poco f6 12/512 στα 375 απο σκρουτζ

και θα εχεις την καλυτερη mid range συσκευη με βαση ολα τα tech καναλια στο youtube "και οχι μονο" με 25 ευρω κοστος

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, aporia11 είπε

Καλησπέρα 

Έχω μια δωροεπιταγη των 400 ευρω από τον Κωτσόβολο για κινητά. Είμαι ανάμεσα στο Motorola Edge 50 fusion που κοστίζει 450 ευρώ και στο Oneplus 12r που κοστίζει 650 ευρώ. Προερχόμενος από Xiaomi και Poco θα ήθελα το επόμενο κινητό να έχει καλύτερο λειτουργικό και να μην καρδιοχτυπω κάθε φορά που το κάνω restart. Επίσης, με ενδιαφέρει η αντοχή στον χρόνο γιατί θα το αγοράσω με ορίζοντα 3ετιας-4ετιας. Άρα με ενδιαφέρει πολύ και το κομμάτι της υποστήριξης από την εταιρεία για αναβαθμίσεις. Απ ότι έχω δει το Motorola έχει καλύτερη κάμερα αλλά το Oneplus έχει πολύ καλύτερο επεξεργαστή. Απ ότι επίσης μου είπε ένας υπάλληλος στο κατάστημα αναμένουν το Nord 4 στα 600 ευρώ αλλά αν και δεν γνωρίζω, νομίζω ότι το 12r είναι καλύτερη επιλογή. Με γνώμονα τα παραπάνω πιο θεωρείτε πιο vfm? Επίσης καλοδεχούμενη αν έχετε και κάποια άλλη πρόταση σε αυτό το εύρος τιμής.

Στο OnePlus θα πας που είναι καλύτερο σε όλα από το Motorola εκτός από την κάμερα.

Από πού να πιάσεις......

Μπαταρία, επεξεργαστή, ανάλυση οθόνη , φόρτιση (100w)σε Ram(LPDDR5X)σε γραφικά (Adreno 740)......

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...