Προς το περιεχόμενο

Το macOS Sequoia κυκλοφορεί στην Ευρώπη χωρίς τα σημαντικότερα features του


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
16 minutes ago, Iiatropoulos said:

Ομοίως και σε macbook air M1

Το ίδιο και στο Macbook Pro M1 και στο iMac i7 (κάνει το πιο γρήγορο boot από όλες τις προηγούμενες εκδόσεις)! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators

 

1 hour ago, nitroc said:

Πάντως σε macbooc air m3 , είναι πιο σβέλτο από το sonoma. To mirroring θα το ήθελα, το ΑΙ δεν με απασχολεί.

 

37 minutes ago, Iiatropoulos said:

Ομοίως και σε macbook air M1

Αυτή την εντύπωση έχω αποκομίσει κι εγώ σε MacBook Pro M1... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχω την αίσθηση ότι ήταν η γρηγορότερη αναβάθμιση λειτουργικού που έχω κάνει και σε Mac και σε iOS, εννοώ σε χρόνο που δε μπορούσα να χρησιμοποιήσω τς συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτά τα χαρακτηριστικά όπως το iPhone mirroring πρέπει να είναι συνδεδεμένα με το Apple ID και όχι με την φυσική θέση της συσκευής αλλά ούτε με την χώρα την οποία έχουμε θέσει στις ρυθμίσεις. Είχα χρησιμοποιήσει και το beta ελάχιστα αλλά σήμερα έβαλα το official και έχω iPhone mirroring κανονικά. Εγώ έχω τούρκικο Apple ID, δεν ξέρω που υπάγεται η Τούρκια σε αύτο το κομμάτι αλλά στο 15.1 εαν έβαζα την γλώσσα στα US English είχα και το όποιο Apple AI υπάρχει εως τώρα.

 

Επεξ/σία από John_Manos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, paredwse είπε

Είναι λάθος η απαρίθμηση στο άρθρο. 

Είπα και εγώ, να έχεις σκάσει χιλιάδες ευρώ για mac pro του 17 και ξαφνικά να μην έχεις στήριξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, cpc464 είπε

Είπα και εγώ, να έχεις σκάσει χιλιάδες ευρώ για mac pro του 17 και ξαφνικά να μην έχεις στήριξη.

για του 2017 δεν έχεις εκτός αν χρησιμοποιήσεις oclp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιτέλους ενσωμάτωσαν reminders στο ημερολόγιο και μπορείς να δεις περίγραφες μέσα στο view του μηνα ...

για εμένα μόνο και μόνο για αυτά τα δυο features μου λύνει τα χεριά !!!

iOS 18: Calendar App Design Changes and Reminders Integration - MacRumors

 

ΥΓ.: Δυστυχώς το mail app παραμένει Δ Ρ Α Μ Α !!!

Επεξ/σία από vtsakiris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, KostasKri said:

Να πούμε ένα μεγάλο ευχαριστώ την ΕΕ που από δω και πέρα θα παίρνουμε εκδόσεις με κομμένα features.

Αυτό ήταν πάντα πρόβλημα για μας στην Ελλάδα. π.χ. το Fitness+ δεν ήρθε ποτέ. Τώρα που αρχίζει να κόβει και η EU, αστα να πάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nvel είπε

για του 2017 δεν έχεις εκτός αν χρησιμοποιήσεις oclp

για το pro του 2017 έχεις κανονικά

(άκυρο για iMac pro έχει)

Επεξ/σία από katehaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, alexiosdimitriadis είπε

Πιο σημαντικό είναι το AI, ο κόσμος προχωράει. Εκεί πάει το χρήμα τώρα, πακτωλός χρημάτων. Στην EU όμως φαίνεται να μην θέλουμε κάποιο μερίδιο από την πίτα. Θα πουλάμε regulations μάλλον.

Το AI είναι σημαντικό σαν cloud υπηρεσία, ενσωματωμένο μεσα σε λειτουργικά συστηματα θα ειναι η μεγαλυτερη καταπατηση ιδιωτικότητας που εχει υπαρξει ποτέ και καλό θα ήταν να μείνει η ενσωματωση του σε αυτά όσο πιο μακριά γίνεται. Στο τέλος όλο το λειτουργικό θα βρίσκεται στο cloud, δε θα υπαρχει καν το local σαν εννοια, και αυτό επειδη οι ανθρωποι τα ήθελαν όλα στο πιάτο, την αναζητηση, το backup, την εγκατασταση μιας υπηρεσιας, τωρα θελουν στο πιάτο και τη δουλειά τους.

1 2 3 4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας δεν αναφέρει την εφαρμογή Passwords που μου έχει λύσει τα χέρια γιατι παράγει και τους κωδικούς ΟΤΡ και μπαίινω στα sites με 2FA για πλάκα (και χωρίς συνδρομή σε άλλη υπηρεσία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
12 minutes ago, nikosgalis said:

Κανένας δεν αναφέρει την εφαρμογή Passwords που μου έχει λύσει τα χέρια γιατι παράγει και τους κωδικούς ΟΤΡ και μπαίινω στα sites με 2FA για πλάκα (και χωρίς συνδρομή σε άλλη υπηρεσία).

Το οποίο υπάρχει και στο iOS και στο iPadOS. :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...