Προς το περιεχόμενο

Σκηνικο σε μπυραρια


Give-me-a-hit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαστε 2 φιλοι και πινουμε μπυρες σε μπυραρια. Ερχεται και τριτο φιλαρακι. Θελει να παραγγειλει και φωναζει την κοπελα που περναει "παρακαλω να παραγγειλω?". Αυτην δεν ακουει και προχωρα 2 βηματα, και εκει ερχομαι εγω με φωναρα και λεω "ΚΟΠΕΛΙΑ". Με ακουσε, ηρθε, πηρε παραγγελία, και μετα γυρναει σε μενα και λεει, σε παρακαλω μην με φωναξεις κοπελια ξανα, ειναι αγενες και πολυ ασχημο.

Ρωταω εδω λοιπον, πως στο διαολο επρεπε να την φωναξω? Κοπελιες δεν τις φωναζουμε ολες στα μαγαζια?

  • Like 1
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Bigi444444 είπε

Και τι ρωτάς εμάς και δεν ρωτούσες την ίδια πώς έπρεπε να την φωνάξεις; 

την ρωτησα πολυ ευγενικα, πως θα ηθελες να σε φωναξω? και απαντηση δεν ειχε να δωσει...

2 λεπτά πριν, Apokios είπε

Σκέψου αν ήταν κάνα διμετρο ντουκι από αυτά τα ασβερκα θα του φωναζες "ΠΑΛΗΚΑΡΙ" για παραγγελία; 😎

νομιζω οτι την πειραξε ο "τονος" , οχι η λεξη

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη και να βρεις προσφώνηση που να λειτουργεί παντού.

Οι άνθρωποι πλέον ψάχνουν αφορμές για να προσβληθούν και δεν ξέρουν καν το γιατί. Το ότι δεν είχε απάντηση να δώσει στο πως θα την φωνάζεις δείχνει ακριβώς ότι είναι ό,τι να'ναι και δεν θα βρεις το δίκιο σου

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως σερβιτορα στα νιατα μου να σου πω οτι με εκνευριζε κι εμενα. Ασχετα αν ανταποκρινομουν με χαμογελο παντα.

Προτιμουσα το "δεσποινις". Ηταν πιο ωραιο. Δοκιμασε το.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη και να βρεις προσφώνηση που να λειτουργεί παντού.

Οι άνθρωποι πλέον ψάχνουν αφορμές για να προσβληθούν και δεν ξέρουν καν το γιατί. Το ότι δεν είχε απάντηση να δώσει στο πως θα την φωνάζεις δείχνει ακριβώς ότι είναι ό,τι να'ναι και δεν θα βρεις το δίκιο σου

Ειδικά οι "θηλυκοί" άνθρωποι, με το παραμικρό να πλακώνονται στις... φονικές ατάκες. Δεν το λέω σεξιστικα, το παρατηρώ. 

Πως μεγάλωσαν αυτά τα κορίτσια άραγε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη και να βρεις προσφώνηση που να λειτουργεί παντού.

Οι άνθρωποι πλέον ψάχνουν αφορμές για να προσβληθούν και δεν ξέρουν καν το γιατί. Το ότι δεν είχε απάντηση να δώσει στο πως θα την φωνάζεις δείχνει ακριβώς ότι είναι ό,τι να'ναι και δεν θα βρεις το δίκιο σου

πραγματα που περνουσαν πριν 10 χρονια, τωρα δεν περνανε...

σκεψου οτι εκανε το σκηνικο μπροστα στην παρεα μου στο τραπεζι μας. Ενα 20χρονο σκατο... Κρατησα ψυχραιμια... αλλα εχει δικιο ο απο πανω. Το δεσποινις ειναι η καταλληλη προσφωνηση 

14 λεπτά πριν, Uptheirons είπε

Ως σερβιτορα στα νιατα μου να σου πω οτι με εκνευριζε κι εμενα. Ασχετα αν ανταποκρινομουν με χαμογελο παντα.

Προτιμουσα το "δεσποινις". Ηταν πιο ωραιο. Δοκιμασε το.

αααα δηλαδη και με νορμαλ τονο ,το κοπελια παλι σε ενοχλουσε? γιατι?

Επεξ/σία από Give-me-a-hit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Give-me-a-hit είπε

πραγματα που περνουσαν πριν 10 χρονια, τωρα δεν περνανε...

σκεψου οτι εκανε το σκηνικο μπροστα στην παρεα μας στο τραπεζι μας. Ενα 20χρονο σκατο...

Plot twist: Μήπως είχε πρόβλημα γιατί ήταν τα φιλαράκια με τα οποία είχες την διαφωνία για τα αφεντικά/εργοδότες και άκουγε αυτά που έλεγες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Uptheirons είπε

Προτιμουσα το "δεσποινις". Ηταν πιο ωραιο. Δοκιμασε το.

Κι εμενα αυτο μου φαινεται ευγενικο και κομψο, αλλα νομιζα οτι εχει "καταργηθει" διοτι υπονοουσε την ανυπαντρη κοπελα και οδηγουσε σε "διακρισεις" μεταξυ παντρεμενων και ανυπαντρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, lector είπε

Κι εμενα αυτο μου φαινεται ευγενικο και κομψο, αλλα νομιζα οτι εχει "καταργηθει" διοτι υπονοουσε την ανυπαντρη κοπελα και οδηγουσε σε "διακρισεις" μεταξυ παντρεμενων και ανυπαντρων...

το "νεαρη" τι σου λεει? ηλικιακος ρατσισμος?

Επεξ/σία από Give-me-a-hit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...