Προς το περιεχόμενο

Στην κυκλοφορία το iOS 18 με οκτώ νέες λειτουργίες αλλά χωρίς Apple Intelligence


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 ώρες πριν, vassilis018 είπε

ναι να βάλεις φυσική sim. τι άλλη εξυπνάδα θα διαβάσουμε εδώ μέσα, με κάτι ξεχασμένους χρήστες :D

και εαν δεν εχω sim tray αλλα μοnο esim?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, billdanos said:

Μην βγάζεις αμέσως συμπεράσματα για την μπαταρία γιατί μετά από κάθε μεγάλο update η συσκευή κάνει διάφορες εργασίες στο background για αρκετές ώρες (indexing κλπ)...

Και εμένα σήμερα 1η μέρα με το ios18 δε μου έβγαλε τη μέρα. Η μπαταρία κατέβαινε μπροστά στα μάτια μου και το τηλέφωνο έβραζε. Από ότι είδα στην ανάλυση, το 50% της μπαταρίας το είχε φάει η εφαρμογή "reminders". Δεν ξέρω αν είναι κάποιο λάθος που διορθωθεί με update (λόγω της επικοινωνίας τώρα με το calendar) ή αν φταίει μόνο το δικό μου λόγω του ότι κάποια στιγμή μες τη μέρα έφαγε κόλλημα η εφαρμογή. Βέβαια τη χρησιμοποιώ συνεχώς τη συγκεκριμένη εφαρμογή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, airthanos69 said:

και εαν δεν εχω sim tray αλλα μοnο esim?

τότε έχεις αμερικανιά. γιατί από ότι ξέρω τα International βγαίνουν και με φυσική sim και με esim

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, nantinos είπε

Σε Vodafone αλλά και σε cosmote φίλου, RCS δεν υπάρχει. Μίλησα με Vodafone σήμερα πρωί, και το πρόσωπο στην απέναντι πλευρά δεν είχε ιδέα για πιο πράγμα του μιλάω. Δυστυχώς δεν το βλέπω να έρχεται σύντομα. Ας ελπίσουμε ότι έχω άδικο και ότι θα ασχοληθεί κάποιος, αν και δεν είμαι πολύ αισιόδοξος…

Θυμάμαι μια ανακοίνωση της Vodafone πριν από μήνες που έλεγε ότι απενεργοποιεί το RCS και ότι αυτό θα μπορεί να γίνεται μονο μέσω Google. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ATG είπε

Θυμάμαι μια ανακοίνωση της Vodafone πριν από μήνες που έλεγε ότι απενεργοποιεί το RCS και ότι αυτό θα μπορεί να γίνεται μονο μέσω Google. 

 Νομίζω το θυμάμαι αυτό.. Αν θυμάμαι καλά, εκείνη η ανακοίνωση ήταν τον περασμένο Μάρτιο, και έλεγε ότι απενεργοποιεί το δικό της πρότυπο RCS και υιοθετεί της GOOGLE. Οπότε υποθέτω ότι δεν έχει να κάνει. `Εκτός κι αν κάνω τελείως λάθος. Όπως και να έχει πάντως το περίμενα πως και πως το RCS και ήταν μεγάλη απογοήτευση όταν κατάλαβα ότι δεν υπάρχει εδώ Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, somt είπε

η πιο σημαντικη προσθήκη για μένα ειναι το RCS

να μπορείς να ανταλλάζεις rich μηνύματα με οχι-iPhone χωρίς να χρειάζεσαι viber/whatsapp κλπ

2 ώρες λεει θελει εμενα

Απο ότι είδα δεν δουλεύει το rcs :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε άλλα νέα το ipadOS 18 αποσύρθηκε για τα Μ4 μοντέλα γιατί υπήρξαν αναφορές που κατά το update κόλλησαν και δεν επανήλθαν ποτέ, με την apple να ξεκινάει άμεσα τη διαδικασία ολικής αντικατάστασης των συσκευών!
 

Ευτυχώς στο Μ4 μου iPad όλα πήγαν καλά. :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, somt said:

εμενα σε iphone μου χει προσθέσει μια άδεια home screen (τέρμα αριστερά) και δε βλέπω τρόπο να τη σβήσω

Αν ενώ έχεις κρατήσει πατημένη μια Home Screen και βλέπεις τα icons να κουνιούνται, πατήσεις στις τελίτσες στο κάτω μέρος της οθόνης δεν έχεις επιλογή να τη σβήσεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δε μου την εμφανίζει εκει μαζί με τις άλλες

αυτή η home screen εντωμεταξύ δεν εχει ουτε καν dock

μονο widgets μπορω να της βάλω, μηπως μου έχει ενεργοποιήσει κατι σχετικό με widgets?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, somt said:

όχι δε μου την εμφανίζει εκει μαζί με τις άλλες

αυτή η home screen εντωμεταξύ δεν εχει ουτε καν dock

μονο widgets μπορω να της βάλω, μηπως μου έχει ενεργοποιήσει κατι σχετικό με widgets?

Αααα οκ. Τέρμα αριστερά είναι για να βάλεις κάποιο widget κλπ. Προφανώς δεν έχεις προσθέσει κάτι ακόμη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, somt said:

εμενα σε iphone μου χει προσθέσει μια άδεια home screen (τέρμα αριστερά) και δε βλέπω τρόπο να τη σβήσω

Χα χα. Αυτή ήταν πάντα εκεί εδώ και καμιά δεκαετία! Είναι για να βάζεις widgets. Δεν την έχεις ξαναδεί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινα δε μπορώ να θυμηθώ αν αυτή η κενή σελίδα υπήρχε πάντα

widgets ναι, της ειχα βάλει κάποτε, αλλά κάποια στιγμή τα έκανα remove όλα και νομίζω εξαφανίστηκε και η σελίδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...