Προς το περιεχόμενο

Στην κυκλοφορία το iOS 18 με οκτώ νέες λειτουργίες αλλά χωρίς Apple Intelligence


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε Vodafone αλλά και σε cosmote φίλου, RCS δεν υπάρχει. Μίλησα με Vodafone σήμερα πρωί, και το πρόσωπο στην απέναντι πλευρά δεν είχε ιδέα για πιο πράγμα του μιλάω. Δυστυχώς δεν το βλέπω να έρχεται σύντομα. Ας ελπίσουμε ότι έχω άδικο και ότι θα ασχοληθεί κάποιος, αν και δεν είμαι πολύ αισιόδοξος…

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Εκανα σημερα update σε pro max 15 και νομίζω παει και πιο γρηγορα ή ειναι placebo 

Κάτοχος iPhone 13. Συμφωνώ ότι το τηλέφωνο μου φαίνεται να πηγαίνει πιο γρήγορα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πιο ενδιαφέροντα που έχω δει ως τώρα είναι το Smart Dialing (FINALLY!), το swipe στα ελληνικά στο Apple Keyboard και το feature να "κλειδώνεις" τις εφαρμογές με Face ID. Μόλις ενεργοποιηθεί και το RCS, θα θεωρώ ότι είναι ένα καλό update, που έλυσε αρκετά QoL issues που είχε το iOS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kotsonatos04 είπε

Κάτοχος iPhone 13. Συμφωνώ ότι το τηλέφωνο μου φαίνεται να πηγαίνει πιο γρήγορα. 

Ναι και εχω αυτο νομίζω εχει γίνει πιο smooth 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Asevastos said:

Και unlimited να είναι δε θέλω να το έχω μόνιμα αυτό να καταναλώνει μπαταρία. Εγώ βαρεθεί τις ανοησίες της Apple που «ξέρει καλύτερα» και με βάση μια δική της λογική παίρνει αποφάσεις. 

Γιατί ποιός σε εμποδίζει να κλείνεις τα data? Εχει και κουμπάκι που ανοιγοκλεινει μόνο τα data αν βαριέσαι να κάνεις δύο κλικ!

IMG_7734.jpeg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε 15 pro έχω 2 θέματα. Η μπαταρία σαν να αδειάζει πιο γρήγορα, και οι ήχοι πχ. πληκτρολόγιο, κλείδωμα, ειδοποιήσεις σαν να έχουν μικρότερη ένταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 minutes ago, vassilis018 said:

σε 15 pro έχω 2 θέματα. Η μπαταρία σαν να αδειάζει πιο γρήγορα, και οι ήχοι πχ. πληκτρολόγιο, κλείδωμα, ειδοποιήσεις σαν να έχουν μικρότερη ένταση.

Μην βγάζεις αμέσως συμπεράσματα για την μπαταρία γιατί μετά από κάθε μεγάλο update η συσκευή κάνει διάφορες εργασίες στο background για αρκετές ώρες (indexing κλπ)...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, billdanos said:

Μην βγάζεις αμέσως συμπεράσματα για την μπαταρία γιατί μετά από κάθε μεγάλο update η συσκευή κάνει διάφορες εργασίες στο background για αρκετές ώρες (indexing κλπ)...

Δεν το γνώριζα, Ευχαριστώ. Για το θέμα των ήχων ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, koutsis είπε

Γιατί ποιός σε εμποδίζει να κλείνεις τα data? Εχει και κουμπάκι που ανοιγοκλεινει μόνο τα data αν βαριέσαι να κάνεις δύο κλικ!

IMG_7734.jpeg

Το ξέρω αλλά δε θα έπρεπε να έχω δύο φορές το ίδιο control. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, raid_av said:

Εχει δοκιμασει κανεις το dynamic wallpaper σε iphone 12 γιατι εμενα δεν αλλαζει χρωματα μενει σταθερο.

Αλλάζουν ναι.

4 hours ago, nikopoup said:

Μπορείτε να κατεβάσετε το update με δεδομένα κινητής?

Σε 15 pro όταν κλείνω το wifi σταματάει το update.

Μόνο με WiFi 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 minutes ago, koutsis said:

 

Μόνο με WiFi 

Κατεβάζει κανονικά και απο 5G αλλά καλό είναι να το ξεκινήσετε από την αρχή με ένα από τα 2 και να μην το αλλάξετε όσο κατεβάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...