Προς το περιεχόμενο

Στην κυκλοφορία το iOS 18 με οκτώ νέες λειτουργίες αλλά χωρίς Apple Intelligence


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, airthanos69 said:

εμεις που εχουμε e sim προχωραμε κανονικα?η χρειαζεται να κανουμε κατι?

ναι να βάλεις φυσική sim. τι άλλη εξυπνάδα θα διαβάσουμε εδώ μέσα, με κάτι ξεχασμένους χρήστες :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχάριστες όλες οι αλλαγες

rcs ακόμα άφαντο, περιμένουμε τους παρόχους μάλλον

οι επαφές έχουν μείνει πολύ πίσω... δεν μπορείς να πατήσεις σε μια επαφή και να δεις συγκεντρωμένο call log που να πηγαίνει εβδομάδες ή και μήνες πίσω

ούτε φωτογραφίες δίπλα στο ονοματεπώνυμο στη λιστα επαφών (μονο αν ειναι στα αγαπημένα, τωρα και στις πρόσφατες)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 minutes ago, somt said:

ευχάριστες όλες οι αλλαγες

οι επαφές έχουν μείνει πολύ πίσω... δεν μπορείς να πατήσεις σε μια επαφή και να δεις συγκεντρωμένο call log που να πηγαίνει εβδομάδες ή και μήνες πίσω

ούτε φωτογραφίες δίπλα στο ονοματεπώνυμο στη λιστα επαφών (μονο αν ειναι στα αγαπημένα, τωρα και στις πρόσφατες)

Συμφωνώ και στα δύο. Call log δεν υπάρχει καθόλου σε κάθε επαφή ! Οι φωτογραφίες εφόσον χωρεσαν στα πρόσφατα απορώ γιατί δεν τις βάζουν και στον τηλ. Κατάλογο...

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόσο κουλό που δεν μπορούμε να κάνουμε rearrange τα εικονίδια στο connectivity box του action center. Είναι δυνατόν το airdrop να παίρνει προτεραιότητα σε σχέση με τα δεδομένα;

Επεξ/σία από Asevastos
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο χρήσιμη λειτουργία για εμένα και που την έψαχνα ειναι η χρήση FACE ID στις εφαρμογές , ειδικά σε αυτές που δεν θέλουμε να τις ανοίγουν περίεργα βλέμματα ή ακόμη και αν στο κλέψουν / χάσεις και εχεις ευαίσθητα δεδομένα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, koutsis είπε

Επιτέλους μπήκε search στις πρόσφατες κλήσεις και pause στο video!

Αυτό με τις κλήσεις το ψιλό κατάλαβα. Αυτό με το βίντεο όμως τι εννοείς; Επίσης εσείς που έχετε iPhone γιατί μου βγάζει ότι θέλει 1 ώρα και 24 λεπτά για να κατέβει το update ; Έχω 300 ίντερνετ εδώ που βρίσκομαι. Μου φαίνεται παραλογο να θέλει τόση ώρα ένα αρχείο 7gb . Είναι ο συνολικός χρόνος ολόκληρης της εγκατάστασης μήπως;

Επεξ/σία από dhm21911
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, dhm21911 είπε

Επίσης εσείς που έχετε iPhone γιατί μου βγάζει ότι θέλει 1 ώρα και 24 λεπτά για να κατέβει το update ; Έχω 300 ίντερνετ εδώ που βρίσκομαι. Μου φαίνεται παραλίγο να θέλει τόση ώρα ένα αρχείο 7gb . Είναι ο συνολικός χρόνος ολόκληρης της εγκατάστασης μήπως;

Το κάνει γιατί κατεβάζουν αρκετοί χρήστες iphone το update .. πάντα συμβαίνει αυτό αλλαγή σε ios έκδοση..

Εμένα μου άρεσε πολύ

Α. στα μηνύματα η ώρα αποστολής τους και

Β. το κλείδωμα εφαρμογών αλλά και απόκρυψης. 

Γ. Η εφαρμογή με τους κωδικούς 

Κατά τα άλλα οκ δεν ξετρελάθηκα..

 

 

 

Επεξ/σία από Sakm
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταστρόφεν...:unsure: Γιατί μας το κάνεις αυτό ρε Apple..🥲

Ο μόνος λόγος που είχα στην κατοχή μου ένα τηλέφωνο iphone se3 και τώρα se2 παράλληλα με ένα google pixel τηλέφωνο, είναι ότι η apple εξακολουθεί να βγάζει κινητά τηλέφωνα φυσιολογικού μεγέθους.
Κινητά με την κυριολεξία της λέξης: δηλαδή συσκευές που χωράνε σε κανονική τσέπη και δεν χρειάζονται ταγάρι ή τσέπες παντελονιού για κλόουν. Ο κόσμος του android κυριαρχείται δυστυχώς σήμερα αποκλειστικά από τηλέφωνα - τσιμεντόλιθους, που ξεπερνούν κατά πολύ τις 5 ίντσες.
Όμως, το καινούργιο ios 18 που μόλις βγήκε, είναι βελτιστοποιημένο σε συσκευές μεγάλης γαϊδουρο-οθόνης με notch, και διαφορετικών αναλογιών σε σχέση με τις φυσιολογικές οθόνες των 4,7 ιντσών αναλογίας 16:9. Το αποτέλεσμα είναι ότι το control center αλλά και όλο το UI να είναι τόσο μικρό, που πλέον πρέπει να κουβαλάς μαζί σου μεγεθυντικό φακό..
Ενώ έβαλα λοιπόν αρχικά το ios 18, αναγκάστηκα να κάνω downgrade επιστρέφοντας σε ios 17, καθώς για λίγες μέρες μόνο η apple θα υπογράφει τις παλαιότερες εκδόσεις λογισμικού επιτρέποντας το downgrade.
Ρε συ apple, αν ήταν να έχω τηλέφωνο - τσιμεντόλιθο, σε ios θα πήγαινα; Το android είναι σαφώς καλύτερα βελτιστοποιημένο για μεγάλα τούβλα και χωρίς τα κλειδώματα του ios.
Ένα προϊόν της προκοπής είχες και το έστειλες στον κουβά...😅
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, dhm21911 said:

Αυτό με τις κλήσεις το ψιλό κατάλαβα. Αυτό με το βίντεο όμως τι εννοείς; Επίσης εσείς που έχετε iPhone γιατί μου βγάζει ότι θέλει 1 ώρα και 24 λεπτά για να κατέβει το update ; Έχω 300 ίντερνετ εδώ που βρίσκομαι. Μου φαίνεται παραλίγο να θέλει τόση ώρα ένα αρχείο 7gb . Είναι ο συνολικός χρόνος ολόκληρης της εγκατάστασης μήπως;

Εννοώ ότι μπορείς να κάνεις pause όταν τραβάς video και να συνεχίσεις μετά στο ίδιο video. Δεν υπήρχε αυτό ως τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...