Προς το περιεχόμενο

Τα AirPods Pro 2 μετατρέπονται σε ακουστικά βαρηκοΐας με την έγκριση του FDA


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Abudi είπε

Εγώ θέλω να αρχίσουν να τρέμουν λίγο οι επιχειρήσεις που εκμεταλλεύονται την ανάγκη (υγεία) των ανθρώπων και τους αναγκάζουν να αγοράσουν υπερτιμολογημένα hearing aids και τόσο καιρό βρίσκονται σε κλειστή αγορά (ίσως και καρτελοποιημένη) και χτυπάνε στο ψαχνό.

Πόσο δίκιο έχεις, εχουν καταντήσει καρτέλ κανονικό, μαφία. Αν τα airpods δουλεύουν όπως λέει η apple μιλάμε για τεράστια καινοτομία που θα δώσει την ζωή πίσω σε πολύ κόσμο με νορμάλ χρήματα. Οποιος δεν έχει χάσει μεγάλο μέρος της ακοής του, δεν μπορεί να κατανοήσει το πρόβλημα ενός ατόμου με βαρηκοΐα και τι θείο δώρο είναι αυτό της apple.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, me00016 είπε

Μπράβο Apple! (Δεν πιστεύω ότι το λέω αυτό!). Μου φαίνεται πιο σοβαρή προσπάθεια από την gimmick κατηγορία με την λήψη ΗΚΓ, μέτρηση αρτηριακής πίεσης και επιπέδων γλυκόζης με τη χρήση του Apple Watch.

Νομίζω δεν έχει γίνει κάτι σε τελική επίσημη έκδοση για μέτρηση γλυκόζης, απλώς κάποτε είχε προκύψει μία αναφορά για πιθανή μελλοντική έκδοση iOS. Προκύπτει κάτι διαφορετικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, fylatos είπε

Δυστυχώς δεν είναι τόσο απλό, πρέπει να σου κάτσει το ακουστικό και ταυτόχρονα είναι μια σοβαρή δέσμευση, μη τα χάσεις, μήνυμα ξεχάσεις κλπ κλπ. Επίσης κάθε Χ χρόνια θέλουν αλλαγή. Σαν να φοράς σκουλαρίκια που κάνουν 3000€ και σε κάνουν να ακούς (σχετικά), επίσης οκ δε κάνουν θαύματα βάσει δικής μου προσωπικής εμπειρίας με νευροαισθητήρια βαρηκοΐα.

Μιλαμε για την ακοη μας νομιζω δεν τιθεται καν θεμα συζητησης. Δοκιμαζεις μεχρι να βρεις αυτο που πρεπει. Τωρα το θεμα δεσμευσης αυτο το εχουμε ηδη με χιλιαδυο πραγματα πανω μας οποτε δεν βλεπω κατι καινουριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στην Apple αν δουλέψουν θα σώσουν κόσμο πολύ εννοείται...

Όσο για εσάς που γελάτε, αλήθεια,ή οπαδικοτητα σας έχει πάει σε άλλο επίπεδο...

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, NiKoSmile said:

Πλάκα κάνεις τώρα. Από τα 3€ ξεκινάνε οι τιμές στα ακουστικά βαρηκοΐας. Τα airpods pro 2 από 230€ + το iPhone! Ποιος χτυπάει στο ψαχνό; 😂

2 hours ago, dhm21911 said:

Ο καθένας σχολιάζει ότι του κατέβει φίλε. Ξαφνικά ο κολοσσός που λέγεται apple νοιάστηκε αν ο μέσος Αμερικανός θα ακούσει. 

Νομίζω σας απάντησαν αρκετοί, σχετικότεροι εμού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερωτημα για εμενα ειναι τι σημαινει πως δινει την δυνατοτητα μετα απο το ακουογραμμα που κανει η εφαρμογη; Δλδ αν κρινει πως εχεις βαρυα ακοη, δεν θα σου δουλευει η λειτουργια;

μπορει πχ καποιος να το παρει σαν υποβοηθημα και να του πει η εφαρμογή δεν;

 

 Στην δουλειά είναι μεγάλο βοήθημα αν πρέπει να μπενεις σε calls και αμεσως μετά να πρέπει να μιλήσεις με τον διπλανό σου, το βάλε βγάλε ακουστικο βαρηκοιας και headset είναι πρόβλημα στην καθημερινότητα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι σίγουρα καλό. Πρακτικά ένα ζευγάρι που ήταν γενικά υπερκοστολογημενο μετατράπηκε σε ζευγάρι που είναι πραγματικά φθηνό γι αυτά που προσφέρει. 

Όλοι ξέρουμε ότι η έννοια value For money στα της apple δεν πάνε χέρι χέρι μαζί αλλά σε αυτό το πήγανε σε άλλο επίπεδο αλλά προς την αντίθετη κατεύθυνση. 

Πάρτε τώρα που μπορείτε διότι είμαι σίγουρος ότι αυτή η τιμή δε θα μείνει ως έχει σε επόμενα μοντέλα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dhm21911 είπε

Μιλαμε για την ακοη μας νομιζω δεν τιθεται καν θεμα συζητησης. Δοκιμαζεις μεχρι να βρεις αυτο που πρεπει. Τωρα το θεμα δεσμευσης αυτο το εχουμε ηδη με χιλιαδυο πραγματα πανω μας οποτε δεν βλεπω κατι καινουριο.

Φοράς ακουστικό; Δε ξέρω τι άποψη έχεις αλλά δεν είναι ακριβώς γυαλιά στην χρήση. Ξαναγράφω αυτό αφορά εμένα προσωπικά, θεωρώ ότι είναι overpriced και νιώθω ότι αυτοί που τα πουλάνε σχεδόν δουλεύουν σε telemarketing ή στο ενεχυροδανειστήριο Ριχάρδος. Αυτή την εμπειρία είχα. 

Επίσης το δοκιμάζεις μέχρι να βρεις αυτό που σου κάνει ναι μου έκανε ένα ζευγάρι 6000€, δε σημαίνει ότι θέλω ή μπορώ να το πάρω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Αυτό είναι σίγουρα καλό. Πρακτικά ένα ζευγάρι που ήταν γενικά υπερκοστολογημενο μετατράπηκε σε ζευγάρι που είναι πραγματικά φθηνό γι αυτά που προσφέρει. 

Όλοι ξέρουμε ότι η έννοια value For money στα της apple δεν πάνε χέρι χέρι μαζί αλλά σε αυτό το πήγανε σε άλλο επίπεδο αλλά προς την αντίθετη κατεύθυνση. 

Πάρτε τώρα που μπορείτε διότι είμαι σίγουρος ότι αυτή η τιμή δε θα μείνει ως έχει σε επόμενα μοντέλα. 

Προσωπικά όντας βαρύκοος αν και ποτε δεν ειχα apple αν όντως ισχύει θα είμαι από τους πρώτους που θα μεταβούν σε ios ακριβώς λόγω του συγκεκριμένου feature. Οπότε ευελπιστώ να ισχύει το αντίστροφο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fylatos είπε

Φοράς ακουστικό; Δε ξέρω τι άποψη έχεις αλλά δεν είναι ακριβώς γυαλιά στην χρήση. Ξαναγράφω αυτό αφορά εμένα προσωπικά, θεωρώ ότι είναι overpriced και νιώθω ότι αυτοί που τα πουλάνε σχεδόν δουλεύουν σε telemarketing ή στο ενεχυροδανειστήριο Ριχάρδος. Αυτή την εμπειρία είχα. 

Επίσης το δοκιμάζεις μέχρι να βρεις αυτό που σου κάνει ναι μου έκανε ένα ζευγάρι 6000€, δε σημαίνει ότι θέλω ή μπορώ να το πάρω. 

Οχι δεν φοραω αλλα σιγουρα θα φορεσω καποια στιγμη στο μελλον λογο επαγγελματος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι λέτε ότι τα air pods Pro 2 είναι overpriced, τα έχετε αγοράσει; Σε αυτή την ποιότητα με αυτά τα features, ποια άλλα ακουστικά έχετε βρει φθηνότερα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, tony_boy είπε

Όσοι λέτε ότι τα air pods Pro 2 είναι overpriced, τα έχετε αγοράσει;

Πως θα τα αγοράσουμε από την στιγμή που είναι overpriced; 😅

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 hours ago, vastegial_74 said:

Δεν έχεις ιδέα από τιμές ακουστικών βαρυκοΐας. Για ένα αξιοπρεπές θέλεις από 1000€ το και πάνω, το ένα, όχι το ζευγάρι. Έχω αμφιβολίες αν τα air pods θα είναι ανάλογης ποιότητας. 

Άστα να παν, τέτοια ποσά είχε δώσει κι ο πατέρας μου, τελικά ελάχιστα φορεμένα και πλέον στο μούσκιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...