Προς το περιεχόμενο

Μια βοήθεια με εγγύηση ενός wd 2tb


villasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα έναν σκληρό 3.5 WD blue 2tb από ένα κατάστημα που βρήκα στο skroutz ( electrocrete).

Έκανα την εγγραφή στο site της wd για την εγγύηση και μου ήρθε αυτό το email .

Τι κάνω ? 

IMG_20240914_210844.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο έπαθα κι εγώ πριν από κανά δίμηνο που πήρα έναν WD Blue 6TB από πλαίσιο. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Απλά έχει περάσει πολύς καιρός από την ημερομηνία παραγωγής τους, μέχρι την ημέρα πώλησης. 2,5 χρόνια περίπου, και δεν σε καλύπτει για RMA. Σε καλύπτει όμως υποτίθεται το μαγαζί που τον αγόρασες αν πάθει κάτι. Κι εγώ προσφορά τον είχα πάρει, δύο κομμάτια τελευταία έλεγε, που τελικά από λογιστικό τους λάθος ήταν ένα. Αν και δεν το έχουν διορθώσει και ακόμα λέει για ένα τελευταίο κομμάτι. Δεν υπάρχει στην πραγματικότητα όμως.

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/diskoi-ssd-hdd/hdd-wd-blue-6tb-3-5-_3672395?srsltid=AfmBOopPFCBSRWg83_Rws0-2SJ2dFUrm-wGwVoy9TSZqmIh7Fn0HLfW0

Θεωρητικά, ανάλογα και την χρήση βέβαια, δεν παθαίνουν κάτι. Μην αγχώνεσαι άδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικό φαινομενο στην Ελλάδα . Η αγορά μας ειναι μικρή και συχνά το stock σε τέτοια προιόντα μενει στις αποθήκες για κάμποσο  καιρό. Αν αγοράζεις απο σοβαρό κατάστημα δεν υπάρχει θέμα, σε καλύπτει το μαγαζι με αλλαγή ή πιστωτικό

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντηση του μαγαζιου :
 

Αναφορά σε κείμενο

Καλησπέρα σας,

Αν σας συμβεί κάτι, θα το στείλετε σε εμάς και εμείς στον προμηθευτή.
Η εγγύηση ισχύει κανονικά 2 έτη.
Εμείς το αγοράσαμε πριν 6 μήνες περίπου.

Η ημερομηνία κατασκευής δεν ελέγχεται από πλευράς μας. Σε περίπτωση προβλήματος, εμείς στέλνουμε το τιμολόγιο αγοράς

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...