Προς το περιεχόμενο

Η Apple εισάγει λειτουργία παύσης εγγραφής βίντεο στην επερχόμενη αναβάθμιση iOS 18


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Just_travel_everywhere είπε

Απότι βλέπεις δεν έλειψε κ σε κανέναν 

Ακριβώς!

Θα γεμίσουν όμως τα σοσιαλ τώρα με τέτοιου είδους βιντεάκια. Αυτή ειναι η δύναμη της apple, τι να κάνουμε. Όσο για εδώ μέσα, την πίεση σας να κοιτάξετε από το σοκ που δεν υπήρχε στα μήλα αυτή η λειτουργία.

Επεξ/σία από george991
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τρομερή δυνατότητα ! Και ολοκαίνουργια. Τρέμει ο ανταγωνισμός με τις αναβαθμίσεις του IOS.  Στην επόμενη αναβάθμιση θα έχει και επιλογή για shutter sound ! :D

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά απιστευτο που δεν έχει υιοθετηθεί τόσα χρόνια διότι αν δημιουργείς βίντεο θες να έχεις διαφορετικά στιγμιότυπα που είσαι αναγκασμένος να τα συρράξεις σε video editing 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο s23u μπορώ και φώτο να βγάλω να αλλαξω και τις καμερες μπροστα-πισω. Μαγικό? 

Screenshot_20240914_023802_Camera.jpg

5 ώρες πριν, george991 είπε

Ακριβώς!

Θα γεμίσουν όμως τα σοσιαλ τώρα με τέτοιου είδους βιντεάκια. Αυτή ειναι η δύναμη της apple, τι να κάνουμε. Όσο για εδώ μέσα, την πίεση σας να κοιτάξετε από το σοκ που δεν υπήρχε στα μήλα αυτή η λειτουργία.

Βασικά νομίζω είναι από τις λειτουργίες που όταν τις δοκιμάσεις για πρώτη φορά, καταλαβαίνεις τελικά ότι είναι χρήσιμες 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, SergioX είπε

Χωρίς κανένα ίχνος τρολαρίσματος και ειρωνείας...αλήθεια??δεν υπήρχε αυτή η δυνατότητα??😗😗

Οχι 😂 Επαθα ΤΟ σοκ οταν πηρα iPhone. Επρεπε να τραβάω ξεχωριστά video και μετά να κάνω video edit να κολλάω σημεία. Για γέλια!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, george991 είπε

Ακριβώς!

Θα γεμίσουν όμως τα σοσιαλ τώρα με τέτοιου είδους βιντεάκια. Αυτή ειναι η δύναμη της apple, τι να κάνουμε. Όσο για εδώ μέσα, την πίεση σας να κοιτάξετε από το σοκ που δεν υπήρχε στα μήλα αυτή η λειτουργία.

Αποστολή από το Xiaomi 14 ultra μου .

 

😂😂😂😂 Έχω και μήλο !!! Απλά δεν είναι παθιασμένος να κράζω της εταιρείες... Όπως πολύς κόσμος !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανε τέτοιο πράγμα η Apple?

Πραγματικά τώρα πλέον μπορείς να κάνεις παύση στο βίντεο που γράφεις.

Μα καλά μιλάμε για τρομερά πράγματα.

Αυτό είναι innovation.

Τι ταχυφορτισεις - ασύρματες ταχυφορτισεις, μεγαλύτερες αναλύσεις και οθόνες, περισσότερα hz και πάει λέγοντας.

 

Μπράβο ρε Apple που σκέφτεσαι του καταναλωτές σου και τους δίνεις πράγματα που δεν πρόκειται να βρουν πουθενά αλλού.

 

16 ώρες πριν, fasttam είπε

Να κάτι τέτοια κάνει η apple κι αφήνει τον πλανήτη με το στόμα ανοικτό. 

(Πόσα πράγματα εμείς του android θεωρούμε αυτονόητο ότι υπάρχουν στο IOS και τελικά είμαστε μακριά νυχτωμένοι).

Πολύ σωστά τα λες.

Πολύ σωστά. Συμφωνώ και επαυξάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα λιγο ασχετο αλλα μετα απο αυτο το εξαιρετικο νεο (.........) μηπως υπαρχει και καποιος τροπος οταν τραβαμε βιντεο, να μπορουμε να εναλλασουμε τις καμερες απο την μπροστινη στην πισω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dimvertical είπε

Να προσέχεται εσείς με τα android κινητά μην πιάσετε καμία κάμερα dslr ή mirrorless και ψάχνετε το pause 😜

Δυστυχως τωρα με τα κινητα την εχει φαει η μαρμαγκα την mirrorless, μονο σε κανα γαμο η βαφτιση για να δουλεψει την παιρνω ακομα και σε εκδρομες βαριεμαι να την κουβαλαω... και ναι δεν εχει pause.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία κάμερα επαγγελματική, ημιεπαγγελματική ή ερασιτεχνική δεν έχει pause. 
Όλα γίνονται στο post (μοντάζ) , και εκεί αφήνεις με την φαντασία σου ελεύθερη για να κάνεις την δεύτερη σκηνοθεσία. Την πρώτη σκηνοθεσία την κάνεις κατά την διάρκεια της λήψης, αν θέλεις να το κανείς σωστά. 

Τώρα, όλοι τραβάμε με τα κινητά μας γιατί βαριόμαστε να κουβαλάμε camera αλλά προσωπικά δεν μου χρειάζεται το pause στο κινητό, για να έχω ένα κλιπ, πάλι στο μοντάζ θα καταλήξω για την επεξεργασία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, dimvertical είπε

Καμία κάμερα επαγγελματική, ημιεπαγγελματική ή ερασιτεχνική δεν έχει pause. 
Όλα γίνονται στο post (μοντάζ) , και εκεί αφήνεις με την φαντασία σου ελεύθερη για να κάνεις την δεύτερη σκηνοθεσία. Την πρώτη σκηνοθεσία την κάνεις κατά την διάρκεια της λήψης, αν θέλεις να το κανείς σωστά. 

Τώρα, όλοι τραβάμε με τα κινητά μας γιατί βαριόμαστε να κουβαλάμε camera αλλά προσωπικά δεν μου χρειάζεται το pause στο κινητό, για να έχω ένα κλιπ, πάλι στο μοντάζ θα καταλήξω για την επεξεργασία. 

Για την αναπαραγωγη βολευει το pause στα κινητα να παιξεις μονο ενα αρχειο στην τηλεοραση ας πουμε και να μην χρειαζεται να τα ανοιγεις μεμονωμενα...

Αν κανεις edit μεμονωμενα αρχεια βολευουν καλυτερα και εμενα...

Επεξ/σία από ScorpioX777
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...