Προς το περιεχόμενο

Η τιμή του PS5 Pro διχάζει τους gamers, όχι όμως τους αναλυτές


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, oKoBoko είπε

δεν κατάλαβα τίποτα. Θα πάω όμως να κλαψουρίσω έξω από την Porsche τώρα να μου αφήσουν μία όσο πιστεύω εγώ ότι πρέπει να κάνει γιατί το είπε ο μπαμπης από το περιστέρι ή ξέρω γω ο μαρξ ναούμε.

Κουκουρούκου πάλι.

Αν η Porsche πουλούσε την 911 το 2020 50Κ και την επόμενη γενιά το 2025 την πουλούσε 100Κ ναι ακόμα και οι έχοντες που υπολογίζουν πιο πολύ από εμάς το χρήμα δεν θα την αγόραζαν. Δεν θα κλαψούριζαν αλλά δεν θα την αγόραζαν ως σωστοί καταναλωτές. 

Από την στιγμή που δέχεστε τις πρακτικές των Apple, Samsung, Sony κτλ τότε είστε άξιοι της μοίρας σας και fanboys της πλάκας.

  • Like 4
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, gherudos είπε

Ρε παιδιά, στα τέτοια μας αν δεν θα το πάρετε για να αναβαθμίσετε το pc σας. Σταματήστε να συγκρίνετε το pc με το PlayStation. Το pc δεν είναι PlayStation τελεία και παύλα. Μπαίνετε απλά για να γκρινιάξετε χωρίς λόγο. Είναι ακριβό για εσάς; Μην το αγοράσετε, εξαρχής δεν φτιάχτηκε για εσάς. Ναι είναι πολύ ακριβό και η απουσία του bluray και το έξτρα καπέλο των 120€ ενοχλεί ιδιαίτερα και ναι ούτε εγώ θα το πάρω day 1. Γι αυτούς που το περίμεναν όμως φτιάχτηκε αυτή η κονσόλα για να έχουν αυτό το κάτι το έξτρα. Ναι με ενοχλεί που παίζω αποκλειστικά στα 60fps  και χάνω ray tracing και σούπερ γραφικά αλλά 920€ δεν θα δώσω.

Αυτοί που το περίμεναν υπολόγιζαν να δώσουν 600 άντε βαριά 700 ευρώ, έχωντας στο μυάλο τους το ιστορικό και την τιμή του PS4 Pro. 300-400 Ευρώ παραπάνω για τα ελάχιστα εξτρά που προσφέρει είναι σχεδόν το κόστος μιας 2ης κονσόλας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο υπάρχουν θύματα που το αγοράζουν καλά κάνουν.

Οι πιο πολλοί το αγοράζουν λόγω καλύτερου μάρκετιγνκ. Εχω φίλους που πήραν ps5 για να παίζουν fifa... λες και δεν θα έκαναν την ίδια δουλειά με οποιαδήποτε κονσόλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, gherudos said:

Ρε παιδιά, στα τέτοια μας αν δεν θα το πάρετε για να αναβαθμίσετε το pc σας. Σταματήστε να συγκρίνετε το pc με το PlayStation. Το pc δεν είναι PlayStation τελεία και παύλα. Μπαίνετε απλά για να γκρινιάξετε χωρίς λόγο. Είναι ακριβό για εσάς; Μην το αγοράσετε, εξαρχής δεν φτιάχτηκε για εσάς. Ναι είναι πολύ ακριβό και η απουσία του bluray και το έξτρα καπέλο των 120€ ενοχλεί ιδιαίτερα και ναι ούτε εγώ θα το πάρω day 1. Γι αυτούς που το περίμεναν όμως φτιάχτηκε αυτή η κονσόλα για να έχουν αυτό το κάτι το έξτρα. Ναι με ενοχλεί που παίζω αποκλειστικά στα 60fps  και χάνω ray tracing και σούπερ γραφικά αλλά 920€ δεν θα δώσω.

Ναι αλλά με αυτή την τιμή, σε αυτά τα χωράφια μπαίνει. Και λένε για 4Κ60 τρομάρα τους. Θα πέσει το γέλιο της αρκούδας όταν θα γίνουν οι αναλύσεις. Ειδικά σε Black Myth Wukong και FF16.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, dtk-386 said:

Κουκουρούκου πάλι.

Αν η Porsche πουλούσε την 911 το 2020 50Κ και την επόμενη γενιά το 2025 την πουλούσε 100Κ ναι ακόμα και οι έχοντες που υπολογίζουν πιο πολύ από εμάς το χρήμα δεν θα την αγόραζαν. Δεν θα κλαψούριζαν αλλά δεν θα την αγόραζαν ως σωστοί καταναλωτές. 

Από την στιγμή που δέχεστε τις πρακτικές των Apple, Samsung, Sony κτλ τότε είστε άξιοι της μοίρας σας και fanboys της πλάκας.

Μετά από τα φόρουμ του ινσομνια και τις ταξικές κλάψες νομίζω πρέπει να κάνει και 1200 ευρώ για μάξιμουμ κλάψα. Όταν θα το κάνω pre-order θα σε σκέφτομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 minutes ago, oKoBoko said:

δεν κατάλαβα τίποτα. Θα πάω όμως να κλαψουρίσω έξω από την Porsche τώρα να μου αφήσουν μία όσο πιστεύω εγώ ότι πρέπει να κάνει γιατί το είπε ο μπαμπης από το περιστέρι ή ξέρω γω ο μαρξ ναούμε.

Θα μιλήσει η αγορά, δεν χρειάζεται κλαψούρισμα.

Θα λανσαριστεί η κονσόλα, οι "super-enthusiasts" θα κάνουν sold out την πρώτη και δεύτερη φουρνιά, και μετά θα δείξει.

Χωρίς να έχω μαντικές ικανότητες, καθαρά με βάση τα σχόλια του κόσμου σε διεθνή φόρουμ και gaming sites, η τιμή θεωρείται πολύ υψηλή για αυτό που προσφέρει, το οποίο δεν μπορεί να μεταφραστεί σε καλές πωλήσεις σε βάθος χρόνου.

Αυτά είναι marketing 1+1=2

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το καλοσκεφτείς, 4K 60fps στα 400-500€ είναι αδύνατον. Εξού και η τιμή αυτή αν φυσικά όντως σερβίρει 4Κ 60fps. Νομίζω πως ο όλος ντόρος γίνεται για το bluray που χρεώνεται έξτρα, που όντως είναι μ@@@.

Ακόμα και χωρίς το bluray, η τιμή πάλι δεν είναι ελκυστική γιατί μπαίνει σε PC territory το οποίο δεν περιορίζεται μόνο σε παιχνίδια. Μπορείς να κάνεις και άλλες 101 δουλειές εκτός από gaming. Είναι επένδυση το PC κι ας είναι πιο ακριβό το hardware.

Γνώμη μου σαν PS5 και PC gamer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Alexaras1991 είπε

Αν το καλοσκεφτείς, 4K 60fps στα 400-500€ είναι αδύνατον. Εξού και η τιμή αυτή αν φυσικά όντως σερβίρει 4Κ 60fps. Νομίζω πως ο όλος ντόρος γίνεται για το bluray που χρεώνεται έξτρα, που όντως είναι μ@@@.

Ακόμα και χωρίς το bluray, η τιμή πάλι δεν είναι ελκυστική γιατί μπαίνει σε PC territory το οποίο δεν περιορίζεται μόνο σε παιχνίδια. Μπορείς να κάνεις και άλλες 101 δουλειές εκτός από gaming. Είναι επένδυση το PC κι ας είναι πιο ακριβό το hardware.

Γνώμη μου σαν PS5 και PC gamer.

H Sony προσπαθεί να οδηγήσει το κοινό στο digital. Χάνει χρήμα από το δισκάκι καθώς αυτό αλλάζει χέρια χωρίς να μπορεί να ελεχθεί.Το βλέπεις και στις συλλεκτικές των 300-400 Ευρώ. Σου δίνει steelbook και το παιχνίδι σε χαρτάκι των κωδικό 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Alexaras1991 said:

Αν το καλοσκεφτείς, 4K 60fps στα 400-500€ είναι αδύνατον. Εξού και η τιμή αυτή αν φυσικά όντως σερβίρει 4Κ 60fps. 

Δεν θα σερβίρει native 4K/60Fps.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ο λόγος για το πρόστυχο καπέλο στην Ευρώπη ; 

Εμενα η γνώμη μου ειναι πας στο απλό σαν καταναλωτής , για να μην πας μονος σου τις τιμες ποιο ψηλά . 

Αγορά να κάνουν αυτοί που όντως βλέπουν τις διαφορές . 

Οι περισσότεροι δεν τις βλέπουν , κ υπάρχει κ ένα ποσοστό που λεει οτι τις βλέπει αλλα κοροϊδεύει τον εαυτό του . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ η sony δεν έδωσε καν αναβάθμιση παλιών παιχνιδιών σε 60fps (όπως έκανε η microsoft) θα το κάνει τώρα;

Πάλι θα είναι 60fps max, αλλά με καλύτερο hardware θα έχει περισσότερες.

Να δούμε βέβαια πόσο θα κοστίζει και το νέο xbox και πότε θα κυκλοφορήσει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Όσο υπάρχουν θύματα που το αγοράζουν καλά κάνουν.

Οι πιο πολλοί το αγοράζουν λόγω καλύτερου μάρκετιγνκ. Εχω φίλους που πήραν ps5 για να παίζουν fifa... λες και δεν θα έκαναν την ίδια δουλειά με οποιαδήποτε κονσόλα.

Αυτό με το ''θύμα'' σε προϊόντα τεχνολογίας πρέπει να καταλάβετε ότι δεν υφίσταται. Το FIFA στο PS5 έχει αισθητά καλύτερα γραφικά από το FIFA στo PS4 για παράδειγμα.

Κατά τα άλλα απ' τη στιγμή που με τα παραπάνω λεφτά παίρνεις πρακτικά ένα καλύτερο προϊόν, δεν σε κάνει θύμα. Όποιος γουστάρει να πάρει το Pro για πιο σίγουρα 60FPS ή για καλύτερο fidelity, μαγκιά του. Ο καθένας κάνει τα λεφτά του ό,τι γουστάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, oKoBoko είπε

Μετά από τα φόρουμ του ινσομνια και τις ταξικές κλάψες νομίζω πρέπει να κάνει και 1200 ευρώ για μάξιμουμ κλάψα. Όταν θα το κάνω pre-order θα σε σκέφτομαι. 

στου κουφού την πόρτα.....άλλο είναι το θέμα αλλά πού.....

note: δεν έχω καμία κονσόλα και ούτε πρόκειται να αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...