Προς το περιεχόμενο

Η τιμή του PS5 Pro διχάζει τους gamers, όχι όμως τους αναλυτές


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 hours ago, JOVI7826 said:

Όχι για 250 κάνουμε έτσι (920 με το blu ray και 30 το stand)…Αν έρθει με καπέλο στην Ελλάδα +30 ευρώ θα κάνουμε έτσι για 280 ευρώ…Εκτός αν το γράφεις όλο αυτό ειρωνικά 😆😆😆

Θα σου πω τι με είπε ένας πωλητής κάποτε όταν πήγα να κάνω παζάρια για να αγοράσω το ελβετικό ρολόι μου. 

"Γιατί ζητάς καλλίτερη τιμή σε luxury items;"

Επίσης αν έχεις το παλιό το πουλάς με 250 ευρά σε φίλο λούμπεν και παίρνεις το καινούργιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, TutaKachun είπε

Δεδομένο 1: PS5 Pro + βάση + Disc Drive = 949 ευρώ*. Με αστερίσκο γιατί παίζει στην Ελλάδα να κάνει 30-50 ευρω πάνω το Pro.

Δεδομένο 2: Σύμφωνα με το Verge, οχι ολα τα "enchanched for PS5 Pro" παιχνίδια πιάνουν τα 60fps. 

Υπόθεση 1: Αν τα ΠΑΛΙΑ παιχνιδια, enchanced για Pro δεν πιάνουν 60, λογικά τα νεα παιχνιδια δεν θα το κανουν επισης

Υπόθεση 2: Το Digital Foundry ήδη γράφει πως πολυ δυσκολα παιχνιδια οπως το GTA 6 θα εχουν 60fps γιατι το προβλημα ειναι η CPU, την οποια η Sony αφησε ίδια

Με αυτά, για μένα υπάρχουν 2 επιλογές

1. Αν έχεις PS5 Slim, πας και παιρνεις με 400 ευρω λιγότερα ενα Series X. Ο συνδυασμός Gamepass/PSN Plus και VPN/Eneba θα σου επιτρεπει να παιξεις ολα τα παιχνιδια ειτε ειναι exclusive ειτε οχι

2. Αν δεν εχεις PS5, πάς και παιρνεις ενα Slim. Με 700 ευρω παιρνεις PS5 Slim (Disc), τα ακουστικά της Sony, τον φορτιστη της Razer, την βαση της κονσολας, βαση για τα ακουστικα και icons φωτισμο. Με 200 ευρω λιγοτερα εχεις ολοκληρωμενο setup. ΟΚ ΟΚ θα χάσεις τα 5 εξτρα φυλλα στα δεντρα του spiderman αλλά οκ τι να κανουμε

 

Τώρα δεν μας πειράζει που θα χάσει κάποιος 5 έξτρα φύλλα στα δέντρα αλλά όταν είχαν βγει οι κονσόλες αναλύαμε την παραπάνω δύναμη του series x. Πολλά games πέφτουν ακόμα και στα 720p αλλά πάλι οκ τώρα δεν μας πειράζει τίποτα . Η Sony και η κάθε  εταιρία δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα . Εδώ η Nintendo πουλάει απαρχαιωμένο hardware με υπερκέρδος αλλά κανείς δεν ακούγεται αλλά το καταλαβαίνω έχει κορυφαίους τίτλους . Η Sony μέχρι στιγμής δεν έχει απόδοση με τα first party όπως προηγούμενα και αυτό δέχεται κριτικής . Άσχετα τι γράφεται εδώ οποίος κοιτάει το ps5 pro δεν κοιτάει καν pc ούτε θέλει να μπλέξει με αυτό , απλά θέλει τη δυνατότερη κονσόλα για αυτό και θα βρει το κοινό της . Ούτε για μένα αξίζει το 5pro αλλά αυτό είναι υποκειμενικό.  Ελπίζω και η ms να αλλάξει πλεύση και να γυρίσει σε εποχές xbox360 γιατί ο ανταγωνισμός χρειάζεται αν και το βλέπω χλωμό .

Επεξ/σία από mtifosi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, στα τέτοια μας αν δεν θα το πάρετε για να αναβαθμίσετε το pc σας. Σταματήστε να συγκρίνετε το pc με το PlayStation. Το pc δεν είναι PlayStation τελεία και παύλα. Μπαίνετε απλά για να γκρινιάξετε χωρίς λόγο. Είναι ακριβό για εσάς; Μην το αγοράσετε, εξαρχής δεν φτιάχτηκε για εσάς. Ναι είναι πολύ ακριβό και η απουσία του bluray και το έξτρα καπέλο των 120€ ενοχλεί ιδιαίτερα και ναι ούτε εγώ θα το πάρω day 1. Γι αυτούς που το περίμεναν όμως φτιάχτηκε αυτή η κονσόλα για να έχουν αυτό το κάτι το έξτρα. Ναι με ενοχλεί που παίζω αποκλειστικά στα 60fps  και χάνω ray tracing και σούπερ γραφικά αλλά 920€ δεν θα δώσω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, oKoBoko είπε



δηλαδή πόσο έπρεπε να το δίνουν; 700; Για εκατό ευρώ κάνετε έτσι;

αυτο αναρωτιεμαι κι εγω, ολοκληρη Sony για 100 ευρω κάνει ετσι; γιατι δεν το αφηνε 700;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, gherudos είπε

Ρε παιδιά, στα τέτοια μας αν δεν θα το πάρετε για να αναβαθμίσετε το pc σας. Σταματήστε να συγκρίνετε το pc με το PlayStation. Το pc δεν είναι PlayStation τελεία και παύλα. Μπαίνετε απλά για να γκρινιάξετε χωρίς λόγο. Είναι ακριβό για εσάς; Μην το αγοράσετε, εξαρχής δεν φτιάχτηκε για εσάς. Ναι είναι πολύ ακριβό και η απουσία του bluray και το έξτρα καπέλο των 120€ ενοχλεί ιδιαίτερα και ναι ούτε εγώ θα το πάρω day 1. Γι αυτούς που το περίμεναν όμως φτιάχτηκε αυτή η κονσόλα για να έχουν αυτό το κάτι το έξτρα. Ναι με ενοχλεί που παίζω αποκλειστικά στα 60fps  και χάνω ray tracing και σούπερ γραφικά αλλά 920€ δεν θα δώσω.

εντελώς λάθος η λογική σου ως καταναλωτής.

και δεν θα με ένοιαζε που θα πετάξεις τα λεφτά σου αλλά η στάση σου επηρεάζει την αγορά και διογκώνει την απληστία των εταιρειών.

σου εύχομαι να αγοράσεις το PS-6 στα 2.000 ευρώ και να πεις και ευχαριστώ.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, mtifosi said:

Τώρα δεν μας πειράζει που θα χάσει κάποιος 5 έξτρα φύλλα στα δέντρα αλλά όταν είχαν βγει οι κονσόλες αναλύαμε την παραπάνω δύναμη του series x. Πολλά games πέφτουν ακόμα και στα 720p αλλά πάλι οκ τώρα δεν μας πειράζει τίποτα . Η Sony και η κάθε  εταιρία δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα . Εδώ η Nintendo πουλάει απαρχαιωμένο hardware με υπερκέρδος αλλά κανείς δεν ακούγεται αλλά το καταλαβαίνω έχει κορυφαίους τίτλους . Η Sony μέχρι στιγμής δεν έχει απόδοση με τα first party όπως προηγούμενα και αυτό δέχεται κριτικής . Άσχετα τι γράφεται εδώ οποίος κοιτάει το ps5 pro δεν κοιτάει καν pc ούτε θέλει να μπλέξει με αυτό , απλά θέλει τη δυνατότερη κονσόλα για αυτό και θα βρει το κοινό της . Ούτε για μένα αξίζει το 5pro αλλά αυτό είναι υποκειμενικό.  Ελπίζω και η ms να αλλάξει πλεύση και να γυρίσει σε εποχές xbox360 γιατί ο ανταγωνισμός χρειάζεται αν και το βλέπω χλωμό .

Μην αγχώνεσαι μπλε φίλε μου. Αν η Microsoft βγάλει Xbox Series X elite στα 1000 ευρώ, τα ίδια ακριβώς θα λέω. Συγκρίναμε 2 κονσόλες στο ΊΔΙΟ ΚΟΣΤΟΣ. Αν δεν το καταλαβαίνεις, δεν είναι δικό μου πρόβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

εντελώς λάθος η λογική σου ως καταναλωτής.

και δεν θα με ένοιαζε που θα πετάξεις τα λεφτά σου αλλά η στάση σου επηρεάζει την αγορά και διογκώνει την απληστία των εταιρειών.

σου εύχομαι να αγοράσεις το PS-6 στα 2.000 ευρώ και να πεις και ευχαριστώ.

Εσυ αυτό κατάλαβες; Εδώ δεν θα δώσω τα 920€ τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα δώσω 2000€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτη ηταν η βασικη κονσολα το 2020 και με την ιδια τιμη, εγω πιστευω δεν θα υπηρχε αυτη η δικαιολογημενη γκρινια. Να θυμησω μας ειχαν υποσχεθει οτι θα τρεχουμε ολα τα παιχνιδια 4K 60FPS αυτο που θα κανει στην ουσια το PRO! Επισης δεν μπορεις να δειχνεις στο showcase σου παιχνιδι του PS4 για να μας πεισεις "κοιταχτεεε τρεχει το last of us 2 στα 4κ 60!!!". Δηλαδη αληθεια, επεισε κανεναν στον κοσμο τα σκασει τοσα χρηματα που σε 3 χρονια θα βγει το PS6??? Μονο καναλια τυπου Digital Foundry χωρις να θελω να ονοματισω ελληνικα καναλια, για να βγουν να μας πουν το ποσο εξαιρετικη ειναι η κονσολα σε σχεση με το base μοντελο...Και μενα αν μου τη δινανε τσαμπα τα ιδια θα ελεγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, TutaKachun είπε

Μην αγχώνεσαι μπλε φίλε μου. Αν η Microsoft βγάλει Xbox Series X elite στα 1000 ευρώ, τα ίδια ακριβώς θα λέω. Συγκρίναμε 2 κονσόλες στο ΊΔΙΟ ΚΟΣΤΟΣ. Αν δεν το καταλαβαίνεις, δεν είναι δικό μου πρόβλημα 

Δεν αγχώνομαι καθόλου . Το ίδιο κόστος είχαν και κάπου υπερτερούσε η μια και κάπου η άλλη αλλά κοιτούσαμε την κάθε λεπτομέρεια με κατι digital foundry και λοιπά . Αυτά τα βλέπουν οι εταιρίες και πράττουν ανάλογα με τη θέση που έχουν στην αγορά . Αν η ms μπορούσε να δώσει series x elite εγω πιστεύω θα το έκανε απλά δεν μπορεί γιατί ποια δυσκολεύεται να δώσει και απλά series x/s όπως δείχνουν οι πωλήσεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά αν το ps5 ήταν κάτι το τρομερό από διασκέδαση θα ήταν και μέσα στις πέντε καλύτερες κονσόλες τα τελευταία τριάντα χρόνια .

παλιότερα και λιγότερος πληθυσμός παγκοσμίως υπήρχε και το κόστος για τις κονσόλες εκείνη την εποχή ήταν διπλάσια να μην πω τριπλάσια σε σχέση με τώρα .

Επεξ/σία από makis269
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, oKoBoko είπε

Γιατί αλλιώς θα γίνει microsoft.

Εννοείς την εταιρία που τα παιχνίδια της Sony κατασκευάζονται με τα δικά τις προγραμματιστικά εργαλεία, στα δικά της λειτουργικά και αποθηκευονται στους δικούς της Azure Servers?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, Volga said:

Εννοείς την εταιρία που τα παιχνίδια της Sony κατασκευάζονται με τα δικά τις προγραμματιστικά εργαλεία, στα δικά της λειτουργικά και αποθηκευονται στους δικούς της Azure Servers?

δεν κατάλαβα τίποτα. Θα πάω όμως να κλαψουρίσω έξω από την Porsche τώρα να μου αφήσουν μία όσο πιστεύω εγώ ότι πρέπει να κάνει γιατί το είπε ο μπαμπης από το περιστέρι ή ξέρω γω ο μαρξ ναούμε.

Επεξ/σία από oKoBoko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...