Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy S25 Ultra θα διαθέτει επίπεδο σχεδιασμό και μειωμένο βάρος


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 minutes ago, dimkalogiros said:

Και μένα το ίδιο.. 😍

 

Νομίζω κάπου είχα διαβάσει ότι όλη η σειρά θα έχει Snapdragon. Τώρα αναμένουμε.. 

Μακαρι πραγματικα. Απλα απ' ολα τα Galaxy S μονο το S23 ειχε Snapdragon παντου.

Επεξ/σία από ardi21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, ardi21 said:

Μακαρι πραγματικα. Απλα απ' ολα τα Galaxy S μονο το S23 ειχε Snapdragon παντου.

Ναι αλλα αν με ρωτησεις για τον exynos 2400 θα σου πω τα καλυτερα, ενω για τον exynos 2200 τα χειροτερα... Δοκιμασα το μικρο s24 για ενα μηνα σαν δευτερο και μπορω να πω οτι ενθουσιαστικα και απο την αποδοση της μπαταριας με χρηση 5g συνεχεια και απο τις επιδοσεις. Αρκετα καλυτερο απο s23 και απλα εκανε το s22 ultra μου να φαινεται "σκουπιδι" σε θεματα μπαταριας και θερμοκρασιας!!! Ανετα το εκανα main συσκευη αν δεν χρειαζομουν καθημερινος πενακι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 minutes ago, b-boy_steve said:

Ναι αλλα αν με ρωτησεις για τον exynos 2400 θα σου πω τα καλυτερα, ενω για τον exynos 2200 τα χειροτερα... Δοκιμασα το μικρο s24 για ενα μηνα σαν δευτερο και μπορω να πω οτι ενθουσιαστικα και απο την αποδοση της μπαταριας με χρηση 5g συνεχεια και απο τις επιδοσεις. Αρκετα καλυτερο απο s23 και απλα εκανε το s22 ultra μου να φαινεται "σκουπιδι" σε θεματα μπαταριας και θερμοκρασιας!!! Ανετα το εκανα main συσκευη αν δεν χρειαζομουν καθημερινος πενακι...

Δεν το εχω δουλεψει το S24 και οντως ο 2400 εχει βελτιωθει, αλλα σε real life test που εχουν γινει, ειναι περιπου 15 με 20% πισω στην μπαταρια σε σχεση με το S24 με Snapdragon -> https://www.youtube.com/watch?v=bR736275BNQ.

Mιλαμε για τεραστια διαφορα σε δυο ιδιες συσκευες για τις οποιες πληρωνουν το ιδιο ποσο ολοι οι πελατες. Ανεπιτρεπτο για μενα να κανεις τετοιο διαχωρισμο. Η πουλα το πιο φθηνα (αδυνατο γιατι ετσι παραδεχεσαι οτι ειναι χειροτερη συσκευη) η βαλε παντου Snapdragon.

Καλα ο 2200 ηταν εντελως σκουπιδι, οποτε λογικο το βρισκω να ειδες μεγαλη διαφορα και συ.

Αν ο 2500 ειναι ισαξιος παντου σε σχεση με τον Sanpdragon 8 gen 4, κανενα θεμα. Αλλα πολυ αμφιβαλλω.

 

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, ardi21 said:

Δεν το εχω δουλεψει το S24 αλλα σε real life test που εχουν γινει ειναι περιπου 15 με 20% πισω στην μπαταρια σε σχεση με το S24 με Snapdragon. Πχ https://www.youtube.com/watch?v=bR736275BNQ. Mιλαμε για τεραστια διαφορα.

Ο 2200 ηταν εντελως σκουπιδι, οποτε λογικο το βρισκω να ειδες μεγαλη διαφορα και συ.

 

Καταρχας ειναι πριν 3-4 update οταν ανεβηκε το βιντεο. Μπορει και 5 update πισω οταν δοκιμαστηκαν τα τηλεφωνα. Πριν 1 μηνα το ειχα εγω στα χερια μου και εβγαζε 1 ωρα οθονης παραπανω απο s23 και 2!! ωρες οθονης παραπανω απο iphone 15. Και τα 3 τα ειχα με 5g και εκανα ακριβως τα ιδια πραγματα. Εμενα με καλυψε απο θεμα μπαταριας, αλλα ναι μπορει στο s24 με sd να κραταει 15-20 λεπτα οθονης παραπανω.

Επισης αυτος στο βιντεο απ οτι ειδα ειχε προβληματα σηματος, κατι που δεν ειχα αντιμετωπισει εγω. Αν ειχε το χειροτερο σημα στο exynos s24 ειναι λογικο να φαει την μπαταρια παραπανω και να ζεσταθει παραπανω!!! Το σημα του παντως σε σχεση με το s24 ultra στην Ελλαδα με την cosmote ηταν ακριβως το ιδιο!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, b-boy_steve said:

Καταρχας ειναι πριν 3-4 update οταν ανεβηκε το βιντεο. Μπορει και 5 update πισω οταν δοκιμαστηκαν τα τηλεφωνα. Πριν 1 μηνα το ειχα εγω στα χερια μου και εβγαζε 1 ωρα οθονης παραπανω απο s23 και 2!! ωρες οθονης παραπανω απο iphone 15. Και τα 3 τα ειχα με 5g και εκανα ακριβως τα ιδια πραγματα. Εμενα με καλυψε απο θεμα μπαταριας, αλλα ναι μπορει στο s24 με sd να κραταει 15-20 λεπτα οθονης παραπανω.

Επισης αυτος στο βιντεο απ οτι ειδα ειχε προβληματα σηματος, κατι που δεν ειχα αντιμετωπισει εγω. Αν ειχε το χειροτερο σημα στο exynos s24 ειναι λογικο να φαει την μπαταρια παραπανω και να ζεσταθει παραπανω!!! Το σημα του παντως σε σχεση με το s24 ultra στην Ελλαδα με την cosmote ηταν ακριβως το ιδιο!!!

Βέβαια υπάρχει και αυτό το βίντεο από τον ίδιο, που το έκανε πολύ πρόσφατα, και έχει τα ίδια αποτελεσματα.

https://youtu.be/Yx36JCVEprw?si=FuhjDs7tikWuT2aU

Anyway προσωπικά exynos πολύ δύσκολα θα πάρω. Και είναι κρίμα γιατί μόνο η Samsung στην ουσία βγάζει κινητο σε νορμάλ διαστάσεις. Μέχρι που να το καταργήσει και αυτή.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Eloy είπε

Θα έχει gesture γι'αυτήν την δουλειά. Οταν θα είσαι έτοιμος να "πατήσειςτο κουμπί", κουνάς το κινητό γρήγορα αριστερά-δεξιά και την  βγάζει αυτόματα μόνο του...

τριζουν τα ολοκληρωμενα του galaxy s4

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Tlykog είπε

Νομίζω μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα κουμπιά έντασης για τη λήψη φωτογραφιών ή την εγγραφή βίντεο μέσω της εφαρμογής κάμερας. Δεν είμαι σίγουρος όμως, δεν είχα κάποιο μοντέλο της Samsung τα τελευταία χρόνια.

Αυτο το κανουν και τα iPhone αρκετο καιρο τωρα μπιχλα ειναι, εμεις θελουμε το καλο το κουμπι το ορθοδοξο με τουλαχιστον τα ιδια feature που εχει αυτο της Apple στο 16...:)

Επεξ/σία από ScorpioX777
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι που είναι μεγάλο και δύσκολο στον χειρισμό με νορμάλ χέρια. 

Τώρα και με τετράγωνο σχεδιασμό, χωρίς καθόλου κυρώσεις στις γωνίες, δεν θα φτάνεις να το πιάσεις καν!

Υ. Γ. Κάτοχος s24 ultra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, bobos73 είπε

iphonοφερνει αρκετα παντως....... απο καινοτομια σε καινοτομια το πανε ολα τα μαγαζα..... μπραβο τους! ετσι αξιζει να αλλαζεις τηλεφωνο καθε 6 μηνες!!!

Τετοιο χαλι δεν εχει βγαλει η apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, ardi21 said:

Βέβαια υπάρχει και αυτό το βίντεο από τον ίδιο, που το έκανε πολύ πρόσφατα, και έχει τα ίδια αποτελεσματα.

https://youtu.be/Yx36JCVEprw?si=FuhjDs7tikWuT2aU

Anyway προσωπικά exynos πολύ δύσκολα θα πάρω. Και είναι κρίμα γιατί μόνο η Samsung στην ουσία βγάζει κινητο σε νορμάλ διαστάσεις. Μέχρι που να το καταργήσει και αυτή.

Καλά προφανώς είναι χειρότερος ο exynos 2400 από snapdragon 8 gen 3. Απλά η διαφορά δεν είναι τόσο μεγάλη. Αν με ρωτάς αν θα το έπαιρνα, η απάντηση είναι προφανώς ΟΧΙ!!! Ακόμα και στο s24 ultra, αν έβαζε exynos θα ξαναγυρναγα σε iphone ασυζητητί... Αλλά ξανά λέω δεν θα το έκανα γιατί είναι κακό τσιπ. Αλλά από την στιγμή που είναι υποδεέστερο του ανταγωνισμού, δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω στην samsung τα ίδια λεφτά που πουλάει τα τηλέφωνα με το σωστό τσιπάκι....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, nemo1971 said:

Είναι που είναι μεγάλο και δύσκολο στον χειρισμό με νορμάλ χέρια. 

Τώρα και με τετράγωνο σχεδιασμό, χωρίς καθόλου κυρώσεις στις γωνίες, δεν θα φτάνεις να το πιάσεις καν!

Υ. Γ. Κάτοχος s24 ultra.

Το s24 ultra βολευει περισσοτερο απο s22 ultra παντως... Και με το πενακι προφανως και χωρις το πενακι!!!

6 hours ago, ScorpioX777 said:

Αυτο το κανουν και τα iPhone αρκετο καιρο τωρα μπιχλα ειναι, εμεις θελουμε το καλο το κουμπι το ορθοδοξο με τουλαχιστον τα ιδια feature που εχει αυτο της Apple στο 16...:)

Τι κουμπια και μαγκανιες;;; βγαζεις το πενακι και κανεις παπαδες σαν τον Harry Potter! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...