Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy S25 Ultra θα διαθέτει επίπεδο σχεδιασμό και μειωμένο βάρος


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Samsung Galaxy S25 Ultra, το οποίο αναμένεται να κυκλοφορήσει τον Ιανουάριο ή τον Φεβρουάριο του επόμενου έτους, φαίνεται να υιοθετεί σημαντικές σχεδιαστικές αλλαγές.

Σύμφωνα με πληροφορίες που δημοσίευσε το Android Headlines, η κυριότερη αλλαγή είναι η επίπεδη διαμόρφωση και στις τέσσερις πλευρές της συσκευής, σε αντίθεση με το τρέχον μοντέλο Galaxy S24 Ultra. Παράλληλα η ιστοσελίδα δημοσίευση και τα πρώτα renders της συσκευής, που δείχνουν κατά πάσα πιθανότητα τον τελικό της σχεδιασμό.

Το νέο μοντέλο αναμένεται να είναι ελαφρύτερο, με βάρος περίπου 219 γραμμάρια, σε σύγκριση με τα 232 γραμμάρια του Galaxy S24 Ultra και τα 227 γραμμάρια του πρόσφατα ανακοινωθέντος iPhone 16 Pro Max. Παρά τη μείωση των συνολικών διαστάσεων και τα λεπτότερα περιθώρια οθόνης, το μέγεθος της οθόνης αναμένεται να παραμείνει στις 6,8 ίντσες.

Όσον αφορά το σύστημα κάμερας, οι πληροφορίες αναφέρουν έναν υπερευρυγώνιο φακό 50 megapixel, μια κύρια κάμερα 200MP και έναν τηλεφακό 10MP με 3x οπτικό ζουμ. Η χωρητικότητα της μπαταρίας φαίνεται να παραμένει στα 5.000mAh.

Μια σημαντική αναβάθμιση αναμένεται στον τομέα του επεξεργαστή, με το Galaxy S25 Ultra να εξοπλίζεται πιθανότατα με τον Snapdragon 8 Gen 4, ο οποίος δεν έχει ακόμη ανακοινωθεί επίσημα από την Qualcomm. Η επίσημη παρουσίαση του νέου επεξεργαστή αναμένεται στο επερχόμενο Snapdragon Summit τον επόμενο μήνα.

Η Samsung αναμένεται να παρουσιάσει τη νέα σειρά Galaxy S λίγο μετά την έναρξη του νέου έτους, με την κυκλοφορία των συσκευών να ακολουθεί σύντομα. Όπως και στην τρέχουσα σειρά, αναμένονται τρία μοντέλα: το Galaxy S25, το Galaxy S25 Plus και το Galaxy S25 Ultra.

image.png.04fcb0384d4a97fde7219bd47be31fc9.png

image.png.187819952eec5b76d620e0614565c975.png

Ωστόσο, υπάρχουν και φήμες που υποστηρίζουν ότι η Samsung ενδέχεται να επαναφέρει το όνομα "Note", μετονομάζοντας το κορυφαίο μοντέλο σε "Galaxy S25 Note". Αν η κίνηση τελικά επιβεβαιωθεί, θα μπορούσε να σηματοδοτήσει μια επιστροφή στις ρίζες της σειράς Note.

Καθώς πλησιάζουμε στην αναμενόμενη ημερομηνία παρουσίασης, είναι πιθανό να δούμε περισσότερες λεπτομέρειες και διαρροές σχετικά με τα χαρακτηριστικά και τις δυνατότητες της νέας σειράς Galaxy S. 


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

18 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Κουμπι για την καμερα δεν ειδα μια φορα στο βιδεο...:P

Γι αυτό βγήκε ελαφρύτερο στα 219gr. Από κάπου έπρεπε να κόψουν.:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Καλα εσυ πιστευεις τωρα οτι δεν θα βαλουν...😄

Νομίζω μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα κουμπιά έντασης για τη λήψη φωτογραφιών ή την εγγραφή βίντεο μέσω της εφαρμογής κάμερας. Δεν είμαι σίγουρος όμως, δεν είχα κάποιο μοντέλο της Samsung τα τελευταία χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο βελτιωμένο render του Ice Universe φαίνεται ότι θα είναι ο καλύτερος δυνατός σχεδιασμός που έχει προσφέρει η Samsung σε ναυαρχίδα της μέχρι στιγμής, με όχι τόσο ενοχλητικές γωνίες και τα λεπτότερα δυνατά περιθώρια. Έχω πάντως ενστάσεις για την εμμονή των εταιρειών με το πόσο ελαφρύ και λεπτό είναι ένα κινητό, προτιμώ προτεραιότητα να είναι η χωρητικότητα της μπαταρίας. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iphonοφερνει αρκετα παντως....... απο καινοτομια σε καινοτομια το πανε ολα τα μαγαζα..... μπραβο τους! ετσι αξιζει να αλλαζεις τηλεφωνο καθε 6 μηνες!!!

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Νομίζω μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα κουμπιά έντασης για τη λήψη φωτογραφιών ή την εγγραφή βίντεο μέσω της εφαρμογής κάμερας. Δεν είμαι σίγουρος όμως, δεν είχα κάποιο μοντέλο της Samsung τα τελευταία χρόνια.

Διπλό κλικ το power button για να ανοίξεις την εφαρμογή της κάμερας στα Samsung. Σιγά τα ωα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Νομίζω μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα κουμπιά έντασης για τη λήψη φωτογραφιών ή την εγγραφή βίντεο μέσω της εφαρμογής κάμερας. Δεν είμαι σίγουρος όμως, δεν είχα κάποιο μοντέλο της Samsung τα τελευταία χρόνια.

σωστος σωστος σωστος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχαν γράψει ότι ο τηλεφακός θα ήταν 50 MP.  Τώρα βλέπω 10 και οπτικό ζούμ x3 την στιγμή που το S23 μου έχει x10!  Επίσης βλέπω σχεδιασμό τούβλου λες και δεν μπορούν με κάποια αλλαγή στα υλικά και στις γωνίες να σπάσουν τον όγκο. Απλά ελπίζω να μην επιβεβαιωθούν οι προβλέψεις τουλάχιστον ως προς τον τηλεφακό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...