Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone 16 υποστηρίζουν ενσύρματη φόρτιση 45W


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Tlykog είπε

 

 

 

 

 

 

Ρε παιδια εδώ έχει το νέο σχεδιασμό του Galaxy S25 Ultra και έχει 5-6 σχόλια, από τα οποία τα μισά είναι δικά μου...

 

Εδώ έχετε ήδη 27... Δε πάτε σιγά σιγά και προς τα εκεί;... Έτσι, για την ισορροπία του σύμπαντος...

:P:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Μας το χάλασες. Χάρη σ' αυτούς βγαίνει άρθρο ακόμα κι αν κλάσει ο Τιμ στο κουπερτίνο.

Αστούς να εκτεθούν λίγο ακόμα. Μετά τα 100 τα λέμε αυτά :D :D :D 

  • Like 2
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μια χαρα ειναι τα 45w. Μην πω οτι ειναι το sweet spot για τις εμπορικες συγχρονες μπαταριες... στο s24U φτανει κ περισσευει και ειναι και 5Κ mah - μεχρι να τελειωσει η πρωινη επισκεψη στο wc, και το πλυσιμο, εχει ηδη φορτισει ενα 50%. Τωρα εαν καποιοι κινεζοι πουλανε μαρκετινγκ τις φορτισεις των κινητων τους σε 5λεπτα, ας το κανουν... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, somt είπε

η αληθεια είναι οτι εκτός καποιων weird απλάκηδων, δεν στηνεται κανεις αλλος σε ουρά με αντίσκηνο για να πάρει ένα κινητό

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.png.c5a71be069804559c1bef66b933a02be.png

 

Αν δεν ήταν η Apple ακόμα με πλαστικά κινητά θα ήσουν.

5 ώρες πριν, alpha1005 είπε

Innovation 

Το θέμα με το innovation είναι να προσφέρει κάτι. Βάλε 10000W 

Έχουμε βαρεθεί τα spec bump χώρις λόγο.

πχ

Χαρακτηριστικό παραδειγμα το 10x telephoto της Samsung που μας τα κάνατε τσουρέκια. Μόλις ανακάλυψαν και οι ίδιοι την λαλακία τους γύρισαν πίσω στο 5x που έχει η Apple.

Στον αντίποδα, όταν η Apple έβαλε ασύρματη φόρτιση έφτιαξε το MagSafe που κάνει align τα coils και έχεις καλύτερη απόδοση με ελάττωση της θερμοκρασίας στην μπαταρία. Και επιπλέον κέρδος τα 1000αδες MagSafe accessories.

 

  • Like 3
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Dimitris_1981 είπε

Λογικό αφού μετά από 2 χρόνια είναι για πέταμα. ποιος νοιάζεται για την μπαταρία.....

Το δικό μου m11 μετα από 3.5 χρόνια άρχισε να έχει θέμα με την μπαταρία. Η Xiaomi ακόμα δεν έχει πρόγραμμά αναγκαστικής αλλαγής (forced by software updgrade) για battery degradation

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Meredoth είπε

Το δικό μου m11 μετα από 3.5 χρόνια άρχισε να έχει θέμα με την μπαταρία. Η Xiaomi ακόμα δεν έχει πρόγραμμά αναγκαστικής αλλαγής (forced by software updgrade) για battery degradation

Ούτε το iPad M1 μου έχει βγάλει  και το έχω λιώσει. Για iPhone ας μας πουν άλλα παιδιά.

Θες να τα βάλουμε δίπλα δίπλα να δούμε τι κάνει το Μ11 μετά από 3,5 χρόνια και τι το iphone 12 μετά από 4 χρόνια;

Android 15 θα πάρει;

Ότι πληρώνεις παίρνεις δεν είναι οι καταναλωτές τρελοί,

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Dimitris_1981 είπε

Ούτε το iPad M1 μου έχει βγάλει  και το έχω λιώσει. Για iPhone ας μας πουν άλλα παιδιά.

Θες να τα βάλουμε δίπλα δίπλα να δούμε τι κάνει το Μ11 μετά από 3,5 χρόνια και τι το iphone 12 μετά από 4 χρόνια;

Android 15 θα πάρει;

Ότι πληρώνεις παίρνεις δεν είναι οι καταναλωτές τρελοί,

Με τα λεφτά που γλιτώνεις από το να πάρεις iphone το αλλάζεις κάθε 3 χρόνια x 4. Θα αλλάξω οσονούπο και θα έχω καβατζα άλλες 2 αλλαγές.  Και μια 12καδα σουβλακια

Επεξ/σία από Meredoth
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Meredoth είπε

Με τα λεφτά που γλιτώνεις από το να πάρεις iphone το αλλάζεις κάθε 3 χρόνια x 4. Θα αλλάξω οσονούπο και θα έχω καβατζα άλλες 2 αλλαγές.  Και μια 12καδα σουβλακια

Με αρχική τιμή 550€ σε σκρουτζομάγαζα όταν βγήκε δεν νομίζω....  (200€ διαφορά είχε με το iPhone 12.)

 

Αναφορά σε κείμενο

image.png.e8a61e3bca0dd1a017eced5eaa51206d.png

Αναφορά σε κείμενο

image.png.9172a0d475ebf0893f20324b613b29e0.png

Από εκεί και πέρα πάρε ότι θες. Εσείς μας τα κάνετε τσουρέκια σε κάθε θέμα για την Apple και όχι το αντίθετο.

  • Like 3
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Fotoalexandros είπε

Κάτι ανάλογο συμβαίνει και με τα περιβόητα "2000nits" φωτεινότητας της apple. Στα φόρουμ των drone τους έχουν κράξει αλλά το αυτί της apple δεν ιδρώνει, γιατί αυτά τα nits τα ρίχνει μετά από 5 λεπτά για εξοικονόμηση μπαταρίας, με αποτέλεσμα αυτοί που πήραν iphone για λόγους φωτεινότητας ώστε να πετάνε άνετα drone έξω, να έχουν φάει πατάτα. Την ίδια ώρα, samsung και google pixel αυτά τα nits τα κρατάνε για τουλάχιστον είκοσι λεπτά. Να δούμε τώρα που έχουν πάει τα nits και πόση ώρα θα κρατάνε. Φυσικά οι "reviewers" αγρόν αγοράζουν εφόσον πέφτει το μεροκάματο.

Προσωπικά εχω απογοητευτεί φουλ απο το S24 Ultra. Δεν κρατάει ΚΑΘΟΛΟΥ την φωτεινότητα, ειδικά οταν εχει πολύ ήλιο και την χρειάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να παρουν καποια fanboys να τους δωσουν τα iphone των τελευταιων 10 ετων και αφου τα χρησιμοποιησουν να τους πουν να τα βαλουν σε χρονολογικη σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, eskimoos είπε

Θα ηθελα να παρουν καποια fanboys να τους δωσουν τα iphone των τελευταιων 10 ετων και αφου τα χρησιμοποιησουν να τους πουν να τα βαλουν σε χρονολογικη σειρα.

Ε αμα τους αφήσεις να δουν τα Android της επόμενης χρονιάς θα βρουν την σειρά. 1 χρόνο πίσω.....

 

Αναφορά σε κείμενο

image.png.e811d939c46ad937a606cea7af9bf509.png

 

Επεξ/σία από Dimitris_1981
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...