Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια - Συνδεση Router με VPN!


Giorgos6776

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω τα εκλεκτα μελη.

Εχω ενα επειγον προβλημα και δεν μπορω να βρω ακρη μονος μου. Παρακαλω για την βοηθεια σας.

Εχω προσληφθει σε μια εταιρεια στην Αγγλια με απομακρυσμενη εργασια- Πρεπει ομως (θεωρητικα) να βρισκομαι στην Αγγλια το οποιο εχω σκοπο να πραξω αλλα δεν προλαβαινω να μετακομισω στις επομενες 2 εβδομαδες που ξεκιναω δουλεια.

Θα λαβω εξοπλισμο και πρεπει το IP να δειχνει Ην. Βασιλειο οταν κανουμε set up με το IT - Επειδη εχω ξαναεργαστει με παρομοιο τροπο αλλα δεν εδωσα σημασια στο θεμα του location μεχρι που τσεκαρανε και με διωξανε - το laptop που σου στελνουν ειναι κλειδωμενο απο το IT για να πειραξεις οτιδηποτε ή να κατεβασεις software οποτε δεν μπορω να κανω set up VPN στο ιδιο το laptop της δουλειας . Επισης ακομα κι αν το εκανα ισως τα συστηματα τους να το αναγνωριζαν ως VPN και να ειχα παλι θεμα.

Αυτο που σκεφτηκα ειναι να παρω ενα router που να υποστηριζει συνδεση σε VPN , να συνδεσω το ROUTER του σπιτιου μου στο VPN ωστε το Wifi που θα εκπεμπει πια το router και αυτο που θα "πιανει" ως σημα το wifi του laptop της δουλειας θα ειναι αυτο που θελω..Ναι ?? η ονειρευομαι και δεν λειτουργει ετσι?

Αν γινεται αυτο ποιο router να παρω που να συνδεεται σε VPN? Εκανα βλακεια και βιαστηκα χωρις να τσεκαρω καλα και πηρα το TP Link Archer c50 το οποιο ΔΕΝ εχει δυνατοτητα συνδεσης με VPN

Σας ευχαριστω πολυ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, Giorgos6776 said:

 

Αυτο που σκεφτηκα ειναι να παρω ενα router που να υποστηριζει συνδεση σε VPN , να συνδεσω το ROUTER του σπιτιου μου στο VPN ωστε το Wifi που θα εκπεμπει πια το router και αυτο που θα "πιανει" ως σημα το wifi του laptop της δουλειας θα ειναι αυτο που θελω..Ναι ?? η ονειρευομαι και δεν λειτουργει ετσι?

Αν γινεται αυτο ποιο router να παρω που να συνδεεται σε VPN? Εκανα βλακεια και βιαστηκα χωρις να τσεκαρω καλα και πηρα το TP Link Archer c50 το οποιο ΔΕΝ εχει δυνατοτητα συνδεσης με VPN

Σας ευχαριστω πολυ !

Ναι γίνεται να αγοράσεις router που υποστηρίζει vpn. To πιθανότερο, όμως, είναι ότι το ΙΤ θα σε πάρει μυρωδιά διότι τα VPN που συζητάμε θα σου δώσουν IP από UK data center (και συνήθως black listed από τις εταιρείες για αποφυγή αυτου που ακριβώς θέλεις να κάνεις) και όχι residential ip, τι κάνει νιαου  νιαου στα κεραμίδια...

Η μόνη βιώσιμη λύση είναι η αγορά 2 κατάλληλων router , ένα εγκατεστημένο στην Ελλάδα και το άλλο στην Αγγλία, και δημιουργία VPN μεταξύ τους. Σε αυτή τη περίπτωση η IP που θα φαινόταν στην εργασία σου θα ήταν "σπιτική" αγγλική (residential)...

Αυτό, βέβαια, προϋποθέτει ότι έχεις ήδη κατοικία ή κάποιος φίλος σου στην Αγγλία...

Επεξ/σία από flyer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω φιλε εχεις δικιο θα δωσω κατι παραπανω να παρω αποκλειστικη "residential" IP που κοστιζει λιγο παραπανω τον μηνα αλλα θα εχω το κεφαλι μου ησυχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...