Προς το περιεχόμενο

Soundcore Q35 + Soundcore Liberty 4NC 62€[ΤΕΛΟΣ]


Rattlehead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήρθε και σε μένα mail από Anker για αποστολή μέσω UPS για το πακέτο με τα 3 ακουστικά. Μπράβο τους, δεν περίμενα να τα στείλουν, αλλά απ'ότι φαίνεται τα στέλνουν σε όλους όσους πρόλαβαν. Πολύ καλή προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Innersense said:

Παιδιά με τα ποσοστά πλέον να δείχνουν συντριπτικά ότι όσοι πρόλαβαν να ρίξουν παραγγελία θα παραλάβουν, στριφογυρίζει στο μυαλό μου το εξης.

Στις εταιρίες που δεν τιμούν τα λάθη τους πέφτει απίστευτο κράξιμο.

Μήπως τώρα που μια εταιρεία του εξωτερικού τιμά ένα σίγουρο λάθος της (που αντίστοιχα μια ελληνική εταιρία έχει για πρωινό τους τρόπους υπεκφυγής, ώστε να μην το τιμήσει), καλό θα ήταν να βρούμε ένα τρόπο να ευχαριστήσουμε μαζικά; Μιλάω για κάποιο απλό comment ή review σε σελίδα για την εταιρία ή το προιόν, χωρίς κραυγαλαίες υπερβολές του τύπου "τα πήραμε τσάμπα", αλλά κάτι διακριτικό όπως "πολύ καλές προσφορές", "εξαιρετική εξυπηρέτηση", "πολύ καλά προϊόντα", κλπ

Είναι μια σκέψη, δεν το έχω ψάξει ακόμα που θα μπορουσε να γινει, ετσι ωστε και να φανει και να μεινει σαν αξιολόγηση, αν έχετε κάποια ιδέα , ευχαρίστως να την ακούσω.

Σωστός αλλά θα μιλήσω τώρα για μένα, αν το προϊόν έρθει και είναι σε καλή κατάσταση και παίζει οκ, να έχουμε και λίγο ακεραιότητα :) Αλλά ναι, το αξίζει!
Τώρα αν έρθει το κουτί και έχει κάνα zong τι κάνουμε; χαχα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Innersense said:

Παιδιά με τα ποσοστά πλέον να δείχνουν συντριπτικά ότι όσοι πρόλαβαν να ρίξουν παραγγελία θα παραλάβουν, στριφογυρίζει στο μυαλό μου το εξης.

Στις εταιρίες που δεν τιμούν τα λάθη τους πέφτει απίστευτο κράξιμο.

Μήπως τώρα που μια εταιρεία του εξωτερικού τιμά ένα σίγουρο λάθος της (που αντίστοιχα μια ελληνική εταιρία έχει για πρωινό τους τρόπους υπεκφυγής, ώστε να μην το τιμήσει), καλό θα ήταν να βρούμε ένα τρόπο να ευχαριστήσουμε μαζικά; Μιλάω για κάποιο απλό comment ή review σε σελίδα για την εταιρία ή το προιόν, χωρίς κραυγαλαίες υπερβολές του τύπου "τα πήραμε τσάμπα", αλλά κάτι διακριτικό όπως "πολύ καλές προσφορές", "εξαιρετική εξυπηρέτηση", "πολύ καλά προϊόντα", κλπ

Είναι μια σκέψη, δεν το έχω ψάξει ακόμα που θα μπορουσε να γινει, ετσι ωστε και να φανει και να μεινει σαν αξιολόγηση, αν έχετε κάποια ιδέα , ευχαρίστως να την ακούσω.

Η αλήθεια είναι οτι οσοι παραλάβουν και όλα είναι καλα, τότε πρέπει να ανεβάσουνε κάτι θετικό για την εταιρεία. Σωστή η σκέψη σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 hours ago, comfuzio said:

Σωστός αλλά θα μιλήσω τώρα για μένα, αν το προϊόν έρθει και είναι σε καλή κατάσταση και παίζει οκ, να έχουμε και λίγο ακεραιότητα :) Αλλά ναι, το αξίζει!
Τώρα αν έρθει το κουτί και έχει κάνα zong τι κάνουμε; χαχα

Εξυπακούεται, συμφωνώ, μαζί σου.

Να προσθέσω εδώ ότι επειδή είμαι από αυτούς που πρώτα αγόρασαν και... τώρα κοίταξαν τι αγόρασαν (σε over ear προτιμάω Sennheiser και σε ψείρες ότι προσφορά παίζει γύρω στα 20€) έριξα τώρα μια ματιά στην Soundcore και προς το παρόν είναι θετικά αυτά που βλέπω. Δείχνει για decent εταιρία που παραδίδει καλή τεχνολογία σε σχετικά friendly vfm τιμή.

Ξεκίνησα να ψάχνω reviews και βαθμολογίες και αν μπεις πχ Skroutz θα δεις σε όλα τα προϊόντα μέσο όρο 4-4.5-5 αστέρια!

Αν ψάξεις στο youtube θα δεις εκατοντάδες θετικά reviews από ενθουσιασμένους YouTuber στους οποίους έχουν στείλει πεντάδες+ ζευγαριών τσάμπα για να κάνουν την παρουσίαση τους και να δώσουν τα giveaway τους. Όλα αυτά δείχνουν ότι η εταιρία είναι ανοιχτοχέρα στο μάρκετινγκ αλλά και παραδίδει ένα βιομηχανικά τίμιο προϊόν σε ανταγωνιστική για την αγορά τιμή - παντού φτάνουν να τα συγκρίνουν με ακουστικά διπλάσιας αξίας για τον εντυπωσιασμό.

Προσωπικά πχ το μικρόφωνο των Q35 μου ακούγεται λίγο σα τενεκές στα video review και μου φαίνονται αρκετά χρήματα η retail price των 130€ για να συμβαίνει κάτι τέτοιο, αλλά οκ στα ~35€ που μου βγήκαν προφανώς δεν τρέχει τίποτα, ενώ φυσικά θα το γράψω με κομψό και διακριτικό τρόπο στην κριτική μου.

https://youtu.be/VDQbVSZB2oE

Επεξ/σία από Innersense
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ηρθε και μενα tracking !Περιμενω παραλαβη Τετάρτη 25/09!

Εγω για τις ψειρες μπηκα στο νημα και κατεληξα να παρω ακομα 2 headphones.

Σε οσα review ειδα κυριως για το ακριβοτερο απο αυτα headphone,θα συμφωνησω για το μικροφωνο,θα ηθελα να κανω μια συγκριση ομως σχετικα με το input lag που εχουν σε gaming,θα τα συγκρινω με τα ασυρματα ακουστικά του ps5.Σε αυτο το σημειο πιστευω φαινεται η ποιοτητα και αν διακιολογειται ή οχι η τοσο μεγαλη αρχικη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας κάνω την προσπάθεια μου επειδή δεν πρόλαβα. Όποιος μετάνιωσε ή δεν τον ενδιαφέρουν οι ψείρες ας μου στείλει ένα pm. 

Επεξ/σία από xray2201
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ κάνω μια προσπαθεια εστω και καθυστερημένα. Εχει ακόμα πολυ καλές τιμές αλλά δεν έχει κάποιο δώρο over 200EUR 

Ξερετε αν τιμολογούν και στελνουν απο ευρώπη; Παλιότερα η Anker μου ειχε κόψει ενδοκοινοτικό τιμολόγιο. 

Επεξ/σία από fanastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, Innersense said:

Εξυπακούεται, συμφωνώ, μαζί σου.

Να προσθέσω εδώ ότι επειδή είμαι από αυτούς που πρώτα αγόρασαν και... τώρα κοίταξαν τι αγόρασαν (σε over ear προτιμάω Sennheiser και σε ψείρες ότι προσφορά παίζει γύρω στα 20€) έριξα τώρα μια ματιά στην Soundcore και προς το παρόν είναι θετικά αυτά που βλέπω. Δείχνει για decent εταιρία που παραδίδει καλή τεχνολογία σε σχετικά friendly vfm τιμή.

Ξεκίνησα να ψάχνω reviews και βαθμολογίες και αν μπεις πχ Skroutz θα δεις σε όλα τα προϊόντα μέσο όρο 4-4.5-5 αστέρια!

Αν ψάξεις στο youtube θα δεις εκατοντάδες θετικά reviews από ενθουσιασμένους YouTuber στους οποίους έχουν στείλει πεντάδες+ ζευγαριών τσάμπα για να κάνουν την παρουσίαση τους και να δώσουν τα giveaway τους. Όλα αυτά δείχνουν ότι η εταιρία είναι ανοιχτοχέρα στο μάρκετινγκ αλλά και παραδίδει ένα βιομηχανικά τίμιο προϊόν σε ανταγωνιστική για την αγορά τιμή - παντού φτάνουν να τα συγκρίνουν με ακουστικά διπλάσιας αξίας για τον εντυπωσιασμό.

Προσωπικά πχ το μικρόφωνο των Q35 μου ακούγεται λίγο σα τενεκές στα video review και μου φαίνονται αρκετά χρήματα η retail price των 130€ για να συμβαίνει κάτι τέτοιο, αλλά οκ στα ~35€ που μου βγήκαν προφανώς δεν τρέχει τίποτα, ενώ φυσικά θα το γράψω με κομψό και διακριτικό τρόπο στην κριτική μου.

https://youtu.be/VDQbVSZB2oE

Έχω εδώ και 2,5 χρόνια τα soundcore liberty 2 και είναι ο λόγος που πρώτα έκανα την παραγγελία και μετά είδα τί ακουστικά πήρα. Ό,τι καλύτερο σε ασύρματο ακουστικό είχα (έχουν περάσει απ'τα χέρια μου από φθηνά xiaomi και huawei έως samsung galaxy). Καλός ήχος, άριστο ANC, άριστη εφαρμογή, δεν αποσυνδέθηκαν ποτέ από καμία συσκευή όσο τα χρησιμοποιούσα, αλλά το καλύτερο είναι ότι κρατάνε πολλές μέρες χωρίς φόρτιση. Ακόμη και σήμερα που τα έχω λιώσει, δεν έχει μειωθεί αισθητά ο χρόνος που κρατάνε, άλλωστε η Anker νομίζω είναι τοπ στις μπαταρίες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πως την εμπειρία μου με ακουστικά της εταιρείας.

Έχω τα κάτωθι εδώ και αρκετό καιρό.

https://www.skroutz.gr/s/33096934/Soundcore-by-Anker-Life-Note-3-In-ear-Bluetooth-Handsfree-Akoustika-me-THiki-Fortisis-Mayra.html

Στα 40 ευρώ που βλέπω ότι έχουν τώρα είναι φοβερό Vfm, τρομερό μπάσο, καλό μικρόφωνο για κλήσεις,καλή αυτονομία, πολλές επιλογές ήχου , τίμιο ANC. Υπάρχει όμως ένα αρνητικό φοβερά εκνευριστικό και δεν ξέρω αν είναι των ακουστικών ή κάποιος ρύθμισης. Ενώ καθισμένος στον καναπέ ακούγοντας μουσική ακόμη και να απομακρύνεις το κινητό στα 10 ευρώ με οπτική επαφή ακούς άψογα. Όταν όμως πάω για περπάτημα ή τρέξιμο εκτός και μπει το κινητό στην τσέπη του σορτς όλο κάνει διακοπές σε εκνευριστικό βαθμό ώστε να αναγκάζομαι να το κρατάω στο χέρι. Ελπίζω και τα Liberty να μην το έχουν. Ακουστικά των 2.5 ευρώ από temu και δεν το κάνουν. Μιλάμε για κινητά κορυφαία της xiaomi αλλά και με mp3 το έχω παρατηρήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.
Το tracking code σας δουλεύει; Ανταποκρίνεται σε κάποια σελίδα της UPS? Εμένα στο UPS.com μου βγάζει λάθος, ότι δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, kokofli said:

Καλημέρα,

Ναι δουλεύει. Για δοκίμασε και αυτό:
https://swiship.co.uk/track?loc=en-US&id=xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
(αντικατέστησε τα xxxx.. με το tracking number)

Ναι μέχρι εκεί το δείχνει το ξέρω. Αλλά μετά όταν πατάω πάνω στο Tracking number και με πάει στη σελίδα της UPS.com βγάζει:

Currently, we are not able to provide the tracking details. We can’t locate shipments if we haven’t received information from the shipper yet, or if the package information is older than 120 days.

Επίσης κάποια παιδιά νομίζω έγραψαν ότι είδαν από που έγινε η αποστολή, από που το είδαν αυτό;

Επεξ/σία από Innersense
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...