Προς το περιεχόμενο

ΑΓΟΡΑ UPS ΓΙΑ 3D PRINTER


manolis27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια,

επειδη στην περιοχη μου συχνα πυκνα εχουμε διακοπη ρευματος και δουλευει ο εκτυπωτης θελω να παρω και ενα UPS για να το προστατευσω οσο το δυνατον μπορω.

ο Εκτυπωτης οταν δουλευει πιανει max 50watt αλλα οταν ζεσταινει τo bed και τη Μυτη τοτε πιανει 120watt περιπου για 5-10 λεπτα.

Τι UPS θα μου προτεινατε;

Budget μεχρι 100-150 

 

Επεξ/σία από manolis27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, manolis27 said:

Καλησπερα παιδια,

επειδη στην περιοχη μου συχνα πυκνα εχουμε διακοπη ρευματος και δουλευει ο εκτυπωτης θελω να παρω και ενα UPS για να το προστατευσω οσο το δυνατον μπορω.

ο Εκτυπωτης οταν δουλευει πιανει max 50watt αλλα οταν ζεσταινει τo bed και τη Μυτη τοτε πιανει 120watt περιπου για 5-10 λεπτα.

Τι UPS θα μου προτεινατε;

Budget μεχρι 100-150 

 

Για πόση ώρα θέλεις να μπορέσει να λειτουργεί ο εκτυπωτής χωρίς ρεύμα?

Υ.γΠαντως τα φορτία είναι πολύ μικρά και οποιοδήποτε ups που είναι για pc θα σου κάνει δουλειά για μικρές διακοπες, μετά παίζεις με το πόσο χρόνο θέλεις να μπορεί να δουλευει, τι προστασίες θέλεις να έχει και εάν βγάζει pure sinewave(χωρίς να ξέρω θεωρώ ότι μάλλον δεν χρειαζετε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, @topos είπε

Για πόση ώρα θέλεις να μπορέσει να λειτουργεί ο εκτυπωτής χωρίς ρεύμα?

Υ.γΠαντως τα φορτία είναι πολύ μικρά και οποιοδήποτε ups που είναι για pc θα σου κάνει δουλειά για μικρές διακοπες, μετά παίζεις με το πόσο χρόνο θέλεις να μπορεί να δουλευει, τι προστασίες θέλεις να έχει και εάν βγάζει pure sinewave(χωρίς να ξέρω θεωρώ ότι μάλλον δεν χρειαζετε)

Ιδανικα θελω για 1-2 ωρες ιδανικα σιγουρα. Αυτο πως μπορω να το υπολογισω;;

τωρα για την προστασια θελω απλα να κραταει την ταση σταθερη σε περιπτωση διακοπης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...