Προς το περιεχόμενο

Το PS5 Pro έρχεται στις 7 Νοεμβρίου με πολύ καλύτερες επιδόσεις, 60fps και με τιμή 799,99€


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, logistoulis είπε

Εγώ για να είμαι ειλικρινής επειδή με τους ssd πάντοτε είχα τις φοβίες μου, οτιδήποτε κάνω στο ps5 γίνεται στον εξωτερικό. Στον ενσωματωμένο δεν έχω εγκαταστήσει ποτέ κανένα παιχνίδι

Θα μου πεις αυτό δε σημαίνει ότι δε θα ζεσταθεί και δε θα ψηθεί μιας και τα ps5 είναι ψηστιερες, αλλά ελπίζω κάτι να σώσω με τη λιγότερη χρήση

Θα συμφωνήσω και πολύ καλά κάνεις. Βέβαια σε αστοχία του ενσωματωμένου, πάλι δε μπορείς να εγκαταστήσεις το λειτουργικό στον δεύτερο, οπότε...

Αλλά και πάλι δε χρειάζεται να κρέμεται κανείς από τα @@ της Sony και της κάθε Sony για την αγορά/εγκατάσταση/συντήρηση σε αποθηκευτικά μέσα.

Στο Pro τουλάχιστον, έπρεπε και ο πρώτος SSD να είναι αποσπώμενος, αλλά και το σύστημα ψύξης και σασσί να είναι πιο αναβαθμισμένα για να σηκώνουν επαρκώς τα Thermals και να συνεισφέρουν στη μεγαλύτερη μακροζωία του μηχανήματος.

Αλλά πλέον είναι της μοδός να καλογυαλίζουμε και να βάφουμε μια κουράδα με χρυσή μπογιά και να τη λανσάρουμε ως "Premium" ή ως "Pro"...

Από εμένα μαύρο στη Sony. Προτιμώ να επενδύσω 2-4 φορές πάνω να στήσω σοβαρό PC και να έχω πλήρη ελευθερία χρήσης, αναβάθμισης, συντήρησης και λειτουργιών.

Ή ας μή γελιόμαστε, με 800 ευρώ παίρνει κανείς μια αρκετά τίμια κάρτα γραφικών και την κοτσάρει σε μηχάνημα 8ης γενιας και ανω και μια χαρά λύση θα έχει έναντι μιας καλογυαλισμένης ψησταριάς.

Επεξ/σία από panoulix
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 245
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ χεητ στα σχόλια, πολύ λύσσα, πολύ κλάψα για το νέο πλεηστασιον... 

Λες και κάποιος τους έχει βαλει το πιστόλι και τους αναγκάζει να αγοράσουν.... 

Ελεύθερη αγορά είναι αμα ο σονυς πιστεύει ότι με 20-25 εξκλουσιβ- καλά παιχνίδια στα 6 χρόνια και απουσία σοβαρού ανταγωνισμού γίνεται το μήλο στις κονσόλες ας το κάνει 

Ανέκαθεν ο υπολογιστής μακροπρόθεσμα έβγαινε πιο φθηνός από το πλεηστασιον

Μάλιστα τώρα ακόμα και να μη θέλεις να γίνεις Τζακ σπαροου.. 

Μπορείς καθέ βδομάδα να περιμένεις τα γκεημς της επικ που είναι σε ποιότητα σαν τη βασική συνδρομή του πλεηστασιον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, toyo73 είπε

To ps3 το 2006 εκανε 650 ευρα.Σε αντιστοιχια σημερα ειναι πανω απο 900.

Αρκετοι λενε το ιδιο. Και σαν επιχειρημα, δεν στεκει:

- Το PS3 ηταν ισοτιμο παγκοσμιως οταν βγηκε. Εκανε παντου 600 ευρω. Τη στιγμη που μιλαμε, μπορω να παρω τη τιμη που θα εχει το Pro 5 στην ΕΕ και με το συναλλαγμα, στις ΗΠΑ, να αγορασω και παιχνιδι και drive ΜΑΖΙ με τη κονσολα. Αρα στη συγκεκριμενη κουβεντα, πληθωρισμος δεν χωραει επειδη η Sony εξ'αρχης δεν χρεωνει με το παγκοσμιο συναλλαγμα κατα νου.

- Το PS3 ηταν απο τα πρωτα BR drivers που βγηκαν. Ηταν επισης απο τις πρωτες κονσολες στις οποιες μπορουσες να αλλαξεις τον αποθηκευτικο χωρο. Και δεν χρειαζοταν να αγορασεις drive.

- Πριν η τιμη του πεσει, το PS3 υποστηριζε και PS1 και PS2 παιχνιδια. Ειχες 8000 παιχνιδια με το καλημερα. To PS5 δεν εχει καθολου συμβατοτητα με παλαιοτερα μοντελα, παρα μονο με το ps4. 

- Σημαντικοτερο απο ολα, TO PSN HTAN ΤΖΑΜΠΑ. Δεν πληρωναμε για να παιξουμε online. 

Ο μονος τροπος με το οποιο θα ηταν εκλυστικη η τιμη σαν πακετο, θα ηταν αν μπορουσες να παιξεις παιχνιδια του PS1, PS2 και PS3. Και επισης, οπως καποιος εδω πολυ καλα υπογραμμισε, το PS3 καταληξε να εχει 196 αποκλειστικοτητες. 

Το PS5, μεχρι αυτη τη στιγμη, εχει 21. 

Δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λογος να αγοραστει αυτο το πραγμα απο καποιον που δεν ειναι youtuber η streamer.

Επεξ/σία από katsabas
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2024 στις 8:14 ΜΜ, Darthvader είπε

Να πάρεις και μηχανάκι και να μην πληρώνεις στο βενζινάδικο! Σε 2 χρόνια θα το έχεις κάνει απόσβεση!😁

Και καλα κανεις ασε τους ελληναρες να πουλανε δηθεν μαγκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, toyo73 είπε

To ps3 το 2006 εκανε 650 ευρα.Σε αντιστοιχια σημερα ειναι πανω απο 900.

Το θέμα είναι ότι δεν έχει αυξηθεί το διαθέσιμο εισόδημα αντίστοιχα από τότε και δεν αναφέρομαι στη χώρα μας.

Το PS3 ήταν 40 φορές γρηγορότερο από το PS2, είχε blu-ray player και έφερε το HD gaming (720p έστω) στα σαλόνια μας. Επίσης, πωλούνταν τα πρώτα χρόνια με χασούρα. Το PS5 Pro τι επαναστατικό φέρνει που να δικαιολογεί την τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...