Προς το περιεχόμενο

Το PS5 Pro έρχεται στις 7 Νοεμβρίου με πολύ καλύτερες επιδόσεις, 60fps και με τιμή 799,99€


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ένα προαίσθημα (που μάλλον δεν ισχύει) ότι όλο αυτό το πανηγύρι έγινε ώστε μετά από καμιά βδομάδα να δώσουν μία συνέντευξη τύπου, να πούνε "we hear you loud and clear" και να ανακοινώσουν ότι το playstation 5 pro θα κάνει 800€ bundled με το disc drive και το stand. 

Οπότε όλοι θα ενθουσιαστούν με την καλή sony που ακούει τον παλμό της κοινωνίας, το κλίμα θα αλλάξει για το Pro και η "καλή" Sony θα έχει τη νέα ταρίφα για κυκλοφορία του PS6 να είναι στα 800 γιουρια μίνιμουμ.

Ξαναλέω δεν το νομίζω αλλά απο την αλλη δεν αποκλείω οτι μπορεί κάποιο γατόνι του μάρκετινγκ να σκέφτηκε κατι τέτοιο.

Επεξ/σία από vste
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 245
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 minutes ago, vste said:

Έχω ένα προαίσθημα (που μάλλον δεν ισχύει) ότι όλο αυτό το πανηγύρι έγινε ώστε μετά από καμιά βδομάδα να δώσουν μία συνέντευξη τύπου, να πούνε "we hear you loud and clear" και να ανακοινώσουν ότι το playstation 5 pro θα κάνει 800€ bundled με το disc drive και το stand. 

Οπότε όλοι θα ενθουσιαστούν με την καλή sony που ακούει τον παλμό της κοινωνίας, το κλίμα θα αλλάξει για το Pro και η "καλή" Sony θα έχει τη νέα ταρίφα για κυκλοφορία του PS6 να είναι στα 800 γιουρια μίνιμουμ.

Ξαναλέω δεν το νομίζω αλλά απο την αλλη δεν αποκλείω οτι μπορεί κάποιο γατόνι του μάρκετινγκ να σκέφτηκε κατι τέτοιο.

όταν έβγαλε το PS5 έκανε price drop λόγο της MS με το XBOX σε ποιο χαμηλή τιμή. 
 

για το Pro πάλι θα κάνει price drop λογικά γιατί δεν θα πουλάει τόσο πολύ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, tech_base said:

 το PS5 PRO θα ξεπερασει τις αντιστοιχες πωλησεις του PS4 PRO (13 εκατομυρια κονσολες) 
 

Με αυτήν την τιμή ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ

Έχει πέσει το κράξιμο του αιώνα εκεί έξω με το PS5 Pro.

Με το PS4 Pro δεν έπεσε τίποτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, logistoulis είπε

Συμφωνώ, επίσης το fidelity mode είναι πιο όμορφο, μαζί σας, αλλά όχι 400 ευρώ πιο όμορφο

Παράδειγμα που έδειξαν στο Howard's legacy ήταν μέσα στο dining room, κάτι το οποίο πχ έχω δει και live και φυσικά στο απλό ps5 είναι unplayable

Αλλά και στη μεσαία ρύθμιση μια χαρά φαίνεται το παιχνίδι (στην οποία με ξεκλείδωτα fps παίζει από 48-120 ανάλογα το τοπίο) και αυτό που χάνεις είναι μεν αισθητό σε κάποια σημεία, αλλά αυτό με το οποίο μενεις δεν είναι σε καμία περίπτωση άσχημο

Το συγκεκριμένο παιχνίδι έχει και χαμηλή ανάλυση σε 1080p με καρφωμένα 120fps το οποίο είναι πράγματι άσχημο, αλλά αποδεκτό

Το νόημα είναι ότι δεν βλέπεις κάτι που δεν έχεις δει, σε κάποια παιχνίδια όπως το ffxvi το fidelity έχει μηδαμινές διάφορες όπως το να βλέπεις καθαρότερα τα δέντρα στα 4 χλμ

Μπορούμε να ζήσουμε και χωρίς αυτό, στο απλό ps5 γίνεται ήδη μια αξιοπρεπής δουλειά με το optimization για να μας νοιάζει να βλέπουμε καθαρά τα δέντρα στο απέναντι βουνό

Στο Gran Turismo στο performance με 90+ fps τα πράγματα είναι ήδη πανέμορφα, δεν θα προλάβεις να δεις κάποια επιπλέον λεπτομέρεια καθώς παίζεις

Εγώ για να είμαι ειλικρινής επειδή με τους ssd πάντοτε είχα τις φοβίες μου, οτιδήποτε κάνω στο ps5 γίνεται στον εξωτερικό. Στον ενσωματωμένο δεν έχω εγκαταστήσει ποτέ κανένα παιχνίδι

Θα μου πεις αυτό δε σημαίνει ότι δε θα ζεσταθεί και δε θα ψηθεί μιας και τα ps5 είναι ψηστιερες, αλλά ελπίζω κάτι να σώσω με τη λιγότερη χρήση

Μονο PC ολα τα αλλα ειναι ημιμετρα. Ειδικα τωρα που ξεφυγε η τιμη του PS5 Pro απλα δεν αξιζει τελειωσε το vfm των κονσολων που ειχαν μεχρι σημερα. Μαυριστε τους παιδια.

Το ps5 pro δινει 45% πανω απο το ps5 δηλαδη meh. Και η cpu ακομα χειροτερα ιδια με λιγο καλυτερο boost. Και ζητανε 800αρες. 

Spoiler

Hogwarts-Legacy-Screenshot-2024-06-07-01
Hogwarts-Legacy-Screenshot-2024-08-04-15
Hogwarts-Legacy-Screenshot-2024-08-04-15

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, toyo73 said:

To ps3 το 2006 εκανε 650 ευρα.Σε αντιστοιχια σημερα ειναι πανω απο 900.

Ισχυει, βεβαια το ps3 ειχε nvidia gpu και πιο μεγαλο κοστος κατασκευης κτλπ ενω το ps4 με amd hardware τους επαιρνε να το πουλανε και πιο φθηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, xartemporas είπε

Ισχυει, βεβαια το ps3 ειχε nvidia gpu και πιο μεγαλο κοστος κατασκευης κτλπ ενω το ps4 με amd hardware τους επαιρνε να το πουλανε και πιο φθηνα.

Το ps4 ήταν ξεπερασμένο από παλιές κάρτες με το που βγήκε, πχ μια 7950 που είχα τότε του έριχνε με το καλημέρα (στη συνέχεια βέβαια βγήκαν πιο optimized τίτλοι και ήθελες αντίστοιχα πιο δυνατή κάρτα στο PC για να είσαι μπροστά)

Το PS3 όταν βγήκε ήθελες πύργο του διχιλιαρου ώστε να παίζεις απαιτητικά παιχνίδια, θυμάμαι πχ ότι για να παίζω oblivion καλύτερα από PS3 και ειδικά 360 είχα δώσει σοβαρά λεφτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

Το ps4 ήταν ξεπερασμένο από παλιές κάρτες με το που βγήκε, πχ μια 7950 που είχα τότε του έριχνε με το καλημέρα (στη συνέχεια βέβαια βγήκαν πιο optimized τίτλοι και ήθελες αντίστοιχα πιο δυνατή κάρτα στο PC για να είσαι μπροστά)

Το PS3 όταν βγήκε ήθελες πύργο του διχιλιαρου ώστε να παίζεις απαιτητικά παιχνίδια, θυμάμαι πχ ότι για να παίζω oblivion καλύτερα από PS3 και ειδικά 360 είχα δώσει σοβαρά λεφτά

Και τωρα δυσκολα φτιαχνεις pc με 800 ευρω με της ιδιες επιδοσεις.Προσοχη, δεν αναφερομαι μονο στα 4 βασικα υποσυστηματα μητρικη-επεξεργαστη-μνημες- καρτα γραφικων.Αλλα στο ποσο θα βαλεις και τροφοδοτικο- σκληρο 2tb- κουτι- πληκτρολογιο-ποντικι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, toyo73 είπε

Και τωρα δυσκολα φτιαχνεις pc με 800 ευρω με της ιδιες επιδοσεις.Προσοχη, δεν αναφερομαι μονο στα 4 βασικα υποσυστηματα μητρικη-επεξεργαστη-μνημες- καρτα γραφικων.Αλλα στο ποσο θα βαλεις και τροφοδοτικο- σκληρο 2tb- κουτι- πληκτρολογιο-ποντικι.

Ναι κάποια από αυτά βέβαια μπορει να τα έχεις άπειρα χρόνια εφόσον είναι ποιοτικά, εγώ το τροφοδοτικό μου και ας είναι άνω της 10ετιας το εμπιστεύομαι για καινούριο σύστημα και το κουτί μου μάλλον δεν θα το αλλάξω ποτέ (το έχω από το '10)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...