Προς το περιεχόμενο

Το PS5 Pro έρχεται στις 7 Νοεμβρίου με πολύ καλύτερες επιδόσεις, 60fps και με τιμή 799,99€


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, fast8 είπε

Θα έπρεπε να κυκλοφορήσει στην ίδια τιμή με το κανονικό PS5 πέντε χρονια πριν την κυκλοφορία του Pro, δηλαδή $400-$450 χωρίς Blu-ray.

Η αναβάθμιση θα έπρεπε να έρθει απο την εξέλιξη της τεχνολογίας στο μεσοδιάστημα, όχι απο υπερκοστολογημένο hardware. Αν δεν εξελίχθηκε αρκετά η τεχνολογία σε αυτές τις τιμές, δεν ήρθε η ώρα για νέα κονσόλα.

Για αυτο τον λογο πιστευω οτι δεν βγαινει midgen xbox. Δεν μπορουν να το βγαλουν φθηνο και επισης δεν υπαρχει και λογος να πουλησουν με χασουρα, για το 10% των χρηστων  που θα το επιλεξουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 245
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, sancroth είπε

Τωρα σοβαρα? Σηκωσε το κορμι σου, καψε 10 ευρω βενζινη και πηγαινε παρτα. Τη συναρμολογηση αν τα παρεις θα στη κανω εγω δωρεαν. Παιδι του γυμνασιου να ψαξεις και θα στο φτιαξει. Η απλα δες ενα video. Μη κανουμε τα γελοια του σημερα δυσκολα για να δικαιολογουμε τα αδικαιολογητα.

Δεν δικαιολογώ τίποτα. Δε συμφώνησα με την πολιτική της sony. Διαφωνώ κάθετα μαζί σου για την "άνιση" εξίσωση που έστησες στο μυαλό σου.

Ούτε x5 επιδόσεις θα πάρεις, ούτε όλοι συναρμολογούν, πόσο μάλλον να σου στείλω όλους του υποψήφιους αγοραστές να τους συναρμολογίσεις τα pc. Η άμεση σύγκριση δεν υφίσταται σε καμία περίπτωση, οι κονσόλες πάντα θα έχουν νόημα και λόγω ύπαρξης για συγκεκριμένο κοινό.

Όσο για τον δίσκο, αν διαβάσεις το άρθρο θα δεις οτι αναφέρει ξεκάθαρα τα 2tb nvme. Επίσης ο 770 δεν πληροί τις recommended ταχύτητες της sony (όχι οτι έχει καμία πρακτική σημασία στα παιχνίδια του σήμερα)

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, Anaisthitos said:

οταν δεν υπαρχει ανταγωνισμος αυτα συμβαινουν

Νομίζω οι περισσότεροι δεν βλέπετε πολύ μακριά..

Η MS βασικά νίκησε. Εάν δεν το βλέπετε τότε τι να πω..

Χρόνο με τον χρόνο η Sony ισα που κρατιέται.. 1-2 χρονιες να πάει ανάποδα, p.x. Concord, και θα δείτε γιατί η MS φαινομενικά δεν κάνει τίποτε.

Επεξ/σία από ii_die_4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγάλει η Nintendo το switch 2 καμία 350-400€ και θα ψάχνουν οι άλλοι , πάλι, το στο καλό έχει και πουλάει.!

Έχω και ps5 και switch και gaming pc. Την αγορά του ps5 πραγματικά την έχω μετανιώσει. Το έχω πίσω από την οθόνη και κάθεται. Τελευταία φορά άνοιξε όταν τερμάτισα το ffvii. Πάει πάνω απο μήνας. Η Sony πάντα τραβούσε άτομα , με τα exclusive της. Σε αυτή τη γενιά, έχει βγάλει τα μισά (και λιγότερα) exclusives απ' ότι στις προηγούμενες, και πάει να βγάλει τα σπασμένα με subscriptions και μεγάλη τιμολόγηση στο pro...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ii_die_4 είπε

Νομίζω οι περισσότεροι δεν βλέπετε πολύ μακριά..

Η MS βασικά νίκησε. Εάν δεν το βλέπετε τότε τι να πω..

Χρόνο με τον χρόνο η Sony ισα που κρατιέται.. 1-2 χρονιες να πάει ανάποδα, p.x. Concord, και θα δείτε γιατί η MS φαινομενικά δεν κάνει τίποτε.

Αν θελει να γίνει ο μεγαλύτερος publisher, ναι έχει κερδίσει. Εχει όμως για εμένα κάποιο όφελος;  Οχι γιατι επι της ουσίας αντι οι MS,Sony,Nintendo να ανταγωνίζονται μεταξύ τους, έχουν στηθεί 3 μονοπώλια.

12 λεπτά πριν, filip123go είπε

Θα βγάλει η Nintendo το switch 2 καμία 350-400€ και θα ψάχνουν οι άλλοι , πάλι, το στο καλό έχει και πουλάει.!

Έχω και ps5 και switch και gaming pc. Την αγορά του ps5 πραγματικά την έχω μετανιώσει. Το έχω πίσω από την οθόνη και κάθεται. Τελευταία φορά άνοιξε όταν τερμάτισα το ffvii. Πάει πάνω απο μήνας. Η Sony πάντα τραβούσε άτομα , με τα exclusive της. Σε αυτή τη γενιά, έχει βγάλει τα μισά (και λιγότερα) exclusives απ' ότι στις προηγούμενες, και πάει να βγάλει τα σπασμένα με subscriptions και μεγάλη τιμολόγηση στο pro...

Εγω, δεν το έχω μετανιώσει. Και έχω ολα αυτά και seriesX (πλέον όμως το pc δεν είναι high end). Προσωπικά θεωρώ ότι τα first party θα επρεπε πάντα να είναι exclusives για να εκμεταλλέυονται το hardware του κάθε μηχανήματος. Στο χέρι των καταναλωτών πάντως είναι να συνεχίζουν να αγοράζουν το απλο pS5 και να αποτύχει το pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτόμουν να πάω μετα απο αρκετά χρονια πάλι σε κονσόλες ειπα να περιμενω να βγει το ps5 pro

 δεν αντεξα βιάστηκα πριν μία εβδομάδα και πήρα την 4070ti super (χωρις φπα) στα 680Ε

μαντέψτε σχεδόν ολα τα games 4κ σε ultra settings με πάνω απο 60fps και τα περισσότερα games FREE

.

.

.

 σας αφήνω πάω να παίξω ghost of tsushima 😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, nat10 said:

Από 400-450 τώρα τα έχουν πάει διπλάσια τιμή..

Θέλουμε κ διπλασιους μισθούς όλοι μας για να τους τα αγοράσουμε (αλλά κ πάλι τα αγοράζουν, εφόσον δεν υπάρχει αντίσταση του τύπου μποικοταζ..)

Δεν είναι θέμα διπλάσιου μισθού. Και στη Γερμανία τριπλάσιους έχουν από εμάς, η ίδια κοροϊδία είναι.

Ειλικρινα δεν βλέπω λόγο για αγορά.

Ας μην το αγοράσει ο κόσμος να ξεμπερδεύουμε. Όλα τα υπόλοιπα είναι διαμαρτυρίες του καναπέ.

ΜΗΔΕΝ αξία, σε σχέση με το «απλό».

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Scouter7883 said:

Ok , τείνουμε ως συνήθως να κάνουμε συζήτηση καφενειακου επιπέδου και να "φωνάζουμε" … Γενικά η παιχνιδομηχανή είτε η απλή ps5 είτε τωρα η ps5 pro , είναι πραγματικά σοβαρό εργαλείο με πολύ καλη τεχνολογία , ενώ κάποιοι χρησιμοποιούν τη συσκευή ακόμα και ως Blu-ray player . Όσον αφορα το digital χωρις δισκάκι , είναι απλά το μέλλον . Καλώδια , δίσκοι κτλ όσο γίνεται λιγότερα, καλώς ή κακώς αυτό συμβαίνει και αυτό θα γίνει. Στο δια ταύτα . Πολλοί αγοράζουν την κονσόλα , την λιώνουν πραγματικά , την κρατάνε χρονια , αλλά και να μην τη κρατάνε , η κονσόλα συνεχίζει παίζει. Ακόμα και ένα έτος να μην ανοίξει καν , θα ξεκινήσει μετά απο ένα έτος και θα παίζει. Φυσικά παιζει με πολύ ωραία εικόνα και είπαμε , στα κόκκινα , μπορεί να παιζει και 24ωρα. Και εμείς τι κάνουμε ως συνήθως ; Πέφτουμε να κριτικάρουμε , να σνομπάρουμε , να μειώσουμε , να φωνάξουμε. Είναι πολλά τα 500, είναι πολλά τα 600€, είναι πολλά τα 800€ για ένα σούπερ εργαλείο που θα κρατήσει για χρονια , αλλά τα 800αρια, 900αρια, 1500αρια για καινούργιο κινητό κάθε έτος ή κάθε δυο χρονια είναι εντάξει και φυσιολογικά ετσι ; Με βάση αυτό , και με βάση τις τιμές σε όλο τον κόσμο πλέον , οποιοδήποτε ps5 λογίζεται φθηνό. Χθες παρουσιάστηκε το iPhone 16, θα γίνει χαμός με τις προπαραγγελίες, τα ίδια περσι , τα ίδια και του χρόνου , μην ισοπεδώνετε το ps που θα το πάρετε , θα το λιώσετε , θα το έχετε χρονια . Μπράβο Sony και φυσικά για όσους ξέρουν , επειδή η Sony δεν προωθείται τόσο στη χώρα μας όσο σε άλλες , τις καλύτερες κάμερες στα κινητά τις έχουν οι Sony Xperia , τηλεοράσεις έχουν μαγικες , ειδικά Mini Led κτλ οι ακριβότερες μεν αλλΑ ότι πληρώνεις παίρνεις , ήχος οκ δεν το συζητάμε καν, ps τεχνολογικό επίτευγμα , κάμερες φοβερές , φακοί μοναδικοί , πρωτοπόροι σε πολλά και πολλές φορές εδώ και πολλές δεκαετίες. Μεγάλο respect στους Ιάπωνες. Τι είπαμε , είναι πολλά τα 500 και 800…αλήθεια ; Διότι σύμφωνα με όλα τα παραπάνω , θα μπορούσαν να βάλουν το ps στα 1000-1500, όσο τα ετήσια κινητα και να μη δώσουν λογαριασμό και σε κανέναν. Η αγαπημένη μας apple θα το είχε 1500-2000…περιμένω να βγάλουν όπως και ο Μάσκ, άλλωστε όλα τα βγάζουν ειδικά δε ο τελευταίος. 

Πες την αλήθεια, έχεις μετοχές στη Sony δε γίνεται αλλιώς! 😂

Ας το χρεώσει και 3000€ λοιπόν και το χειριστήριο έξτρα. 

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά 60fps vrr κτλ μας είπανε και για το απλό. Μέχρι και 8κ λέγανε. Μας βλέπω θα δίνουμε 800€ και στο τέλος με όλα τα καλούδια πάλι στα 30-40 θα παίζουμε !

Επεξ/σία από panagi0tisgr
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...