Προς το περιεχόμενο

Το PS5 Pro έρχεται στις 7 Νοεμβρίου με πολύ καλύτερες επιδόσεις, 60fps και με τιμή 799,99€


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η συγκεκριμένη κίνηση της Sony είναι το σημείο αναφοράς για το μέλλον. Ήδη θα σκεφτόταν κανείς ότι πώς και τόσο καιρό δεν έχουν ξεφύγει οι τιμές στις κονσόλες εφόσον αυτό είναι κάτι που έγινε κάποτε και στα κινητά και εκεί που είχαμε κινητά με 300 ξαφνικά μέσα σε πολύ λίγο καιρό φτάσαμε να κοστίζουν 1400. Η σε σύγκριση με ένα gaming pc πάντα η κονσόλα ήταν πολύ φθηνότερη. Πλέον αν το πείραμα ΠΣ5 ΠΡΟ πετύχει, το 1000αρικο θα είναι κάτι που θα βλέπουμε στις κονσόλες. Η Σονι το κάνει αυτό το πείραμα αυτήν την στιγμή γιατί πολύ απλά την παίρνει. Δεν έχει ανταγωνισμό. Αν πουλήσει, πούλησε. Αν δεν πουλήσει απλά θα πάρει γραμμή για το πώς πρέπει να κινηθεί στην επόμενη γενιά. Δεν είναι ότι βρίσκεται σε κρίσιμο σημείο για την γενιά οπότε αν δεν πουλήσει καταστράφηκε η γενιά ολόκληρη. Το πσ5 προ είναι κάτι που εμείς ως καταναλωτές και gamers πρέπει να ελπίζουμε ότι θα αποτύχει.

  • Like 16
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 245
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 minute ago, petran91 said:

Η συγκεκριμένη κίνηση της Sony είναι το σημείο αναφοράς για το μέλλον. Ήδη θα σκεφτόταν κανείς ότι πώς και τόσο καιρό δεν έχουν ξεφύγει οι τιμές στις κονσόλες εφόσον αυτό είναι κάτι που έγινε κάποτε και στα κινητά και εκεί που είχαμε κινητά με 300 ξαφνικά μέσα σε πολύ λίγο καιρό φτάσαμε να κοστίζουν 1400. Η σε σύγκριση με ένα gaming pc πάντα η κονσόλα ήταν πολύ φθηνότερη. Πλέον αν το πείραμα ΠΣ5 ΠΡΟ πετύχει, το 1000αρικο θα είναι κάτι που θα βλέπουμε στις κονσόλες..

Συμφωνώ απόλυτα. Αν πετύχει το πείραμα αυτό, το PS5 Pro θα μετατραπεί σε Status symbol. 

Πλέον στο τραπεζάκι στην καφετέρια θα αραδιάζεις για μόστρα κινητό, κλειδιά αυτοκινήτου και PS5 PRO. 

  • Like 1
  • Haha 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτο που λενε οι περισσοτεροι στα social media ειναι οτι το PS5 Pro εχει φτασει πολυ κοντα σε τιμη gaming pc οποτε και προτιμουν να πανε προς τα εκει.

Και πραγματι πιστευω οτι ενα PC 1200 ευρω θα εχει ιδιες η καλυτερες επιδοσεις. Μονο αν εχεις χτισει βιβλιοθηκη απο PS4/PS5 games η σε ενδιαφερει να παιζεις day one τα exclusives εχει νοημα πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους περισσότερους από εμάς έχει περισσότερο νόημα στα ίδια χρήματα άντε και λίγο παραπάνω να πάρουμε ένα gaming pc που θα έχει τις ίδιες ή καλύτερες επιδόσης σε παιχνίδια αλλά εκτελεί και χρέη υπολογιστή. 
Άντε να δεχτώ ότι κάποιος gamer θέλει plug and play εμπειρία και όχι να κάθεται να "σκαλίζει" και να πειραματίζεται σε ρυθμίσεις, οπότε και στα ίδια χρήματα θα επιλέξει το ps5 pro. 

Το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι απλά να κάτσουμε πίσω και να παρατηρήσουμε πώς θα πάει όλο αυτό. Πόσο θα πουλήσει και πώς θα επηρεάσει την βιομηχανία.

Δηλαδή είναι τόσο απίστευτα μεγάλη η τιμή για αυτήν την αναβάθμιση που προσφέρει η Σονι που μου φαίνεται ότι ξεκάθαρα κάνει καταναλωτικό πείραμα, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μλκες αν δειτε το τιμολογιο ποσο ειχα αγορασει το PS5 - και οταν ηταν ΣΕ ΕΛΛΕΙΨΗ  θα παθετε πλακα .....Ενα χιλιαρικακι με disc drive επρεπε να βγαλουν αλλα δωσε πονο στα γιδια που θα το παρουν ετσι κι αλλιως :D

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χάνει πολλά η Sony με το 2nd market used games κι αν μπορούσαν θα καταργούσαν εντελώς τους δίσκους για να μην πουλήσει κανείς ξανά το παλιό του παιχνίδι. Κατά τα άλλα μόνο όσοι περίμεναν και μάζευαν λεφτά από το PS4 Pro θα είχαν μια δικαιολογία να το πάρουν. Αλλά να σκάσουν κοντά ένα χιλιάρικο μόνο για να παίζουν παιχνίδια; Δεν έχετε καταλάβει κάποιοι τι PC μπορείς να στήσεις με αυτά τα λεφτά με used & new parts μου φαίνεται. Όπως και δεν έχετε καταλάβει τι είναι αυτό το "4Κ" που πασάρει αμασητο η Sony από την εποχή του PS4 Pro. 

Επεξ/σία από billsamoy
  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην διαβάζω και τις 8 σελίδες… 

θέλω να δω απαντήσεις από τους Genius εδώ μέσα που θα πουλάγανε τα 5αρια 200€ να βάλουν αλλά λίγα να το πάρουν. 
 

στα της τιμής, όσο και να έχει 1st day 

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Χαχαχαχα, seriously ρε φίλε? 

Πραγματικά πιστεύεις ότι θα έχεις διπλασιασμο framerate, ενώ η CPU είναι η ίδια? 

Θα σου πω που θα έχεις 60fps. Στα παιχνίδια που στο PS5 πιάνουν 40-45 unstable και οι devs το κλείδωσαν στα 30. 

Διπλασιασμό τιμής έχεις. Όχι επιδόσεων. 

PSSR λεγεται, δεν ειπα εγω πουθενα οτι θα γινει με native αναλυση.

Στην πραξη διπλασιασμος ειναι οταν στο fidelity mode ειχες 30 και τωρα θα εχεις 60.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bogdi είπε

Είχαμε. Περίμενα πως και πως για ένα upgrade αλλά αυτό ξέφυγε κατά πολύ. Μαξ να έδινα 650 με disc drive.. τι 920. Κάθομαι στα αυγά μου μέχρι PS6. Θα θεωρούσα τον εαυτό μου enthusiast της πλατφόρμας playstation γενικά αλλά αυτό παραπάει.

Επειδή μεχρι τωρα εχω κανει μονο τρολλ σχολια για την τιμη,ας κανω κι ενα σοβαρο..

νομίζω οτι ολο αυτο εγινε για να εδραιωσει νεο scale price  στο ps6,και το λεω αυτο χωρις να εχω παρακολουθήσει τιποτα σχετικο με το ps6..θα το λανσαρουν κανα 1100 και θα μας πεσει γλυκα, αφου το ps5 pro εφτασε 800...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bakass είπε

Επειδή μεχρι τωρα εχω κανει μονο τρολλ σχολια για την τιμη,ας κανω κι ενα σοβαρο..

νομίζω οτι ολο αυτο εγινε για να εδραιωσει νεο scale price  στο ps6,και το λεω αυτο χωρις να εχω παρακολουθήσει τιποτα σχετικο με το ps6..θα το λανσαρουν κανα 1100 και θα μας πεσει γλυκα, αφου το ps5 pro εφτασε 800...

Ότι γουστάρουν μπορούν να κάνουν πια αφού παίζουν μπάλα μόνοι τους.

Να δω κάτι ανεγκέφαλους που κάνουν console wars λες και είναι ακόμα παιδιά, πόσο γλυκό θα τους πέσει το 1000αρικακι στο επόμενο Ps6. 

Το μονοπώλιο αυτά δημιουργεί.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
26 minutes ago, vste said:

Και πραγματι πιστευω οτι ενα PC 1200 ευρω θα εχει ιδιες η καλυτερες επιδοσεις.

Και θα κάνει και 1002 άλλες δουλειές, πέρα από το να παίζει μόνο games.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...