Προς το περιεχόμενο

Το PS5 Pro έρχεται στις 7 Νοεμβρίου με πολύ καλύτερες επιδόσεις, 60fps και με τιμή 799,99€


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, nikosgnr είπε

Γενικότερα υπάρχει κόσμος που απλά "πρέπει να έχει το Pro", το πιο "δυνατό", "ακριβό" κ.ο.κ.

Δεν θα πουλήσει όπως στο πρώτο PS5, σίγουρα. Αλλά θα πουλήσει παιδιά. Κακως για εμάς τους καταναλωτές προφανώς αλλά οι τιμές δς βγαίνουν τυχαία.

Τα ίδια εχουν ειπωθεί για πόσα αλλά και το αποτέλεσμα το 'χουμε δει.

Ξέρουν τι κάνουν.

Μαζί σου. Και εγώ αλλά και κάθε λογικός άνθρωπος αυτό θέλει σε τέτοιες περιπτώσεις.

Το θέμα είναι πως δυστυχώς κάτι τέτοιο δε πρόκειται να συμβεί. Τουλάχιστον στο βαθμό που θέλουμε.

Λες πιο πάνω ότι στη Sony ξέρουν τι κάνουν..

Δυστυχώς δεν ξέρουν, κάνουν ο,τι να ναι και μονο στο playstation τους έχει κάτσει γιατί στη Microsoft είναι ακόμα πιο κουβάδες

Με σοβαρό ανταγωνισμό θα μπορούσαν να τους είχαν πάρει τα σωβρακα γιατί από τις τόσες σωστές κινήσεις στο ps4 τα έχουν κάνει σαλάτα σε αυτή τη γενιά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 245
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καραγκιοζιλικια της Sony κ δεν καταλαβαίνω τον λόγο για διπλή τιμή..   Καλά κ 450 να είχε δεν θα πήγαινα λογικά θα εμένα με το απλό ps5 για να δω μεγάλη διαφορά στο 6

Και το θέμα είναι αν θέλει 800 για το pro για το ps6 σε 3 χρόνια θα ζητάει 1000+ ευρώ; μακάρι το switch ναμην έχει πάνω από 500 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, nikosgnr είπε

Επίσης όσοι πιστεύουν πως θα πάει "άπατο", προφανώς και πλανώνται οικτρά.

Θα πουλήσει. Και θα πουλήσει καλά.

Εγώ το βλέπω για άπατο. Στα 700 ευρώ θα είχα τρέξει να το προ-παραγγείλω με την πρώτη ευκαιρία. Στα 920 ούτε καν θα το σκεφτώ. Όχι γιατί δεν τα έχω, έχω αγοράσει ότι κονσόλα κυκλοφορεί…απλά νιώθω ηλίθιος να πάω να δώσω 920 ευρώ για τα συγκεκριμένα updates. Πόσοι νομίζεις πως είναι στην κατηγορία μου; Λίγοι; Αν δεν το πάρουν αυτοί…ποιος θα το πάρει;

Από την άλλη μεριά μπορεί η Sony να μην καίγεται κιόλας. Έχει το βασικό μοντέλο στα 500 ευρώ που απευθύνεται στην πλειοψηφία και κονομάει καλά από εκεί. Δεν παίζεται και το κεφάλι της δηλαδή αν θα κερδίσει τη συγκεκριμένη γενιά κονσολών με το PS5 Pro. Όποτε και ένας ελάχιστος αριθμός gamers να το αγοράσουν…παίζει να είναι ok η Sony.

  • Like 6
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, nikosgnr said:

Επίσης όσοι πιστεύουν πως θα πάει "άπατο", προφανώς και πλανώνται οικτρά.

Θα πουλήσει. Και θα πουλήσει καλά.

Το PS4 Pro έχει πουλήσει κάπου στα 15m κοντά στο 12% των συνολικών πωλήσεων του PS4 και όταν κυκλοφόρησε αφενός «πήρε» την τιμή που είχε το απλό PS4 στο ράφι (και το PS4 πήρε μόνιμη μείωση) και αφετέρου τότε μιλούσαμε για διπλασιασμό ισχύος και άλμα σε 4K και η διαφορά ήταν εμφανής. Το PS5 Pro για να το πουλήσουν έβαλαν τον έρμο Cerny σε ένα εμβόλιμο tech dive 9’ και μας έβαζε stills από παιχνίδια 4ετίας που έπρεπε να τα ζουμάρεις x5 για να δεις τη διαφορά. Αν εκτιμούν οι εν λόγω αναλυτές πως θα πουλήσει το ίδιο με το 4 Pro που είχε όλο το momentum και τις αντικειμενικές συνθήκες υπέρ του, δεν ξέρω τι νούμερα διαβάζουν.

Επεξ/σία από PadPoet
  • Like 5
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δηλαδή να μην πάρει κάποιος ένα PC των 1000 ευρώ στο ίδιο μέγεθος και να το βάλει στο σαλόνι του;

800 ευρώ σε ένα μηχάνημα που ζητάει άλλα 150 το χρόνο για να παίζεις online και όλα αυτά για medium high γραφικά;Εχουμε ξεφύγει εντελώς.

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Λες πιο πάνω ότι στη Sony ξέρουν τι κάνουν..

Δυστυχώς δεν ξέρουν, κάνουν ο,τι να ναι και μονο στο playstation τους έχει κάτσει γιατί στη Microsoft είναι ακόμα πιο κουβάδες

Με σοβαρό ανταγωνισμό θα μπορούσαν να τους είχαν πάρει τα σωβρακα γιατί από τις τόσες σωστές κινήσεις στο ps4 τα έχουν κάνει σαλάτα σε αυτή τη γενιά

Δε το διατύπωσα σωστά.

ΒΡΙΣΚΟΥΝ και τα κάνουν 🙂

13 λεπτά πριν, lvasilis22 είπε

Εγώ το βλέπω για άπατο. Στα 700 ευρώ θα είχα τρέξει να το προ-παραγγείλω με την πρώτη ευκαιρία. Στα 920 ούτε καν θα το σκεφτώ. Όχι γιατί δεν τα έχω, έχω αγοράσει ότι κονσόλα κυκλοφορεί…απλά νιώθω ηλίθιος να πάω να δώσω 920 ευρώ για τα συγκεκριμένα updates. Πόσοι νομίζεις πως είναι στην κατηγορία μου; Λίγοι; Αν δεν το πάρουν αυτοί…ποιος θα το πάρει;

Από την άλλη μεριά μπορεί η Sony να μην καίγεται κιόλας. Έχει το βασικό μοντέλο στα 500 ευρώ που απευθύνεται στην πλειοψηφία και κονομάει καλά από εκεί. Δεν παίζεται και το κεφάλι της δηλαδή αν θα κερδίσει τη συγκεκριμένη γενιά κονσολών με το PS5 Pro. Όποτε και ένας ελάχιστος αριθμός gamers να το αγοράσουν…παίζει να είναι ok η Sony.

Προφανώς όπως έγραψα και πιο πίσω, οι τιμές δε βγαίνουν τυχαία. Έχουν κάνει την έρευνα τους και κοστολογούν αναλόγως.

Κατά τα υπόλοιπα συμφωνώ μαζί σου. Βρισκόμαστε στη πιο ξεφτίλα εποχή του gaming. Είτε αυτά είναι παιχνίδια, είτε είναι κονσόλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, djreal1 said:

800 ευρω? Αχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχ

Χωρίς το blu-ray drive κιόλας. Οπότε αν έχεις τα παιχνίδια σε δισκάκια, αναγκαστικά πρέπει να πάρεις και το blu-ray drive οπότε πάμε στα 920. Παράνοια.

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι απο αυτους που αλλαζουν iphone καθε χρονο πουλώντας το παλιο και ας μην εχει ιδιαιτερες διαφορες, το playstation ειναι η κυρια πλατφορμα που παιζω παιχνιδια και περιμενα πως και πως το pro. Σε αυτη την τιμη και με κανενα παιχνιδι κραχτη τυπου GTA VI 60fps μονο στο pro δεν παιζει να το παρω ουτε εγω με τιποτα. Ειμαι κυριολεκτικα το target audience του pro και δεν εχω κανενα ενδιαφερον.

Πιστευα 599-699 μαζι με ανακοινωση exclusive games σε 60fps, τωρα εδειχναν το the last of us 2 ok καμια επαφη με την αγορα η σονι πλεον.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, MikeGR7 said:

Εξαιρετικη η κονσολα και ιδιαιτερα ευχαριστήθηκα που πεσαν εξω κατι χαζοπροφητες τυπου DF που λεγανε οτι το προβλημα ειναι στο CPU και δε θα ανεβαινει FPS κτλ..

Φατε κουραδι τωρα με διπλασιασμο του frame rate στις.. 

Χαχαχαχα, seriously ρε φίλε? 

Πραγματικά πιστεύεις ότι θα έχεις διπλασιασμο framerate, ενώ η CPU είναι η ίδια? 

Θα σου πω που θα έχεις 60fps. Στα παιχνίδια που στο PS5 πιάνουν 40-45 unstable και οι devs το κλείδωσαν στα 30. 

Διπλασιασμό τιμής έχεις. Όχι επιδόσεων. 

  • Like 15
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, panther_512 said:

Πραγματικά πιστεύεις ότι θα έχεις διπλασιασμο framerate, ενώ η CPU είναι η ίδια? 

Ειδικά σε κάνα CPU Bound game όπως το Space Marine 2, θα πέσει γλέντι...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...