Προς το περιεχόμενο

Το PS5 Pro έρχεται στις 7 Νοεμβρίου με πολύ καλύτερες επιδόσεις, 60fps και με τιμή 799,99€


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, katsabas είπε

Εχουν γινει και πιο περιεργα. Αρκετοι δεν εχουν συνειδητοποιησει οτι δεν θα παιρνει δισκους. Και δεν θα το παρουν χαμπαρι μεχρι να πανε στο ταμειο.

Η Sony εχει καποιους αριθμους υποψην. Δεν ειναι οτι δεν θα πουλησει. Απλα τους αριθμους δεν προκειται να τους πιασει.

Το VR που είναι επίσης ακριβό έχει επίσης πάει άπατο ακριβώς επειδή δεν προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο.

Το digital του θέματος μιας και είμαι κάτοχος digital συνειδητά, είναι απλά μαθηματικά 800 ευρω αντί για 400 για όχι διπλάσια καλύτερα χαρακτηριστικά

Άντε αν θες βάλε ένα 100αρικο τουλάχιστον στο απλό γιατι θα χρειαστείς ssd

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 245
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτσε να βάλω υπενθύμιση 26/09 προυνό-προυνό γιατί δε με βλέπω να προλαβαίνω!

Τι να πω, μάλλον έχουν στοκάρει πολλές μετοχές της Ν. Δεν εξηγείται αλλιώς.

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Θα πάει άπατο επιμένω

Διπλάσια χρήματα για ούτε διπλάσιες επιδόσεις;

Και μάλιστα σε ένα κοινό που ΔΕΝ ενδιαφέρεται ιδιαίτερα για high end γραφικά, ειδάλλως θα είχαμε PC..

Και χωρίς τίτλους να το εκμεταλλευτούν;

Γιατί το λες αυτό; Στο ινσομνια γκρινιάζουν όλοι ότι οι κονσόλες είναι ψοφίμια και θέλουν raw power! (απ ότι φαίνεται όμως δεν θελουν και να πληρώσουν!)😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, parask είπε

Έχω φύγει εδώ και χρόνια από τής κονσόλες έχω μια 4070σ και παίζω σπασμενα στα 10 games έκανα αποσβιση την κάρτα 

Να πάρεις και μηχανάκι και να μην πληρώνεις στο βενζινάδικο! Σε 2 χρόνια θα το έχεις κάνει απόσβεση!😁

  • Like 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, katsabas είπε

Εχουν γινει και πιο περιεργα. Αρκετοι δεν εχουν συνειδητοποιησει οτι δεν θα παιρνει δισκους. Και δεν θα το παρουν χαμπαρι μεχρι να πανε στο ταμειο.

Η Sony εχει καποιους αριθμους υποψην. Δεν ειναι οτι δεν θα πουλησει. Απλα τους αριθμους δεν προκειται να τους πιασει.

Γενικότερα υπάρχει κόσμος που απλά "πρέπει να έχει το Pro", το πιο "δυνατό", "ακριβό" κ.ο.κ.

Δεν θα πουλήσει όπως στο πρώτο PS5, σίγουρα. Αλλά θα πουλήσει παιδιά. Κακως για εμάς τους καταναλωτές προφανώς αλλά οι τιμές δς βγαίνουν τυχαία.

Τα ίδια εχουν ειπωθεί για πόσα αλλά και το αποτέλεσμα το 'χουμε δει.

Ξέρουν τι κάνουν.

1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

Θα πάει άπατο επιμένω

Μαζί σου. Και εγώ αλλά και κάθε λογικός άνθρωπος αυτό θέλει σε τέτοιες περιπτώσεις.

Το θέμα είναι πως δυστυχώς κάτι τέτοιο δε πρόκειται να συμβεί. Τουλάχιστον στο βαθμό που θέλουμε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Darthvader said:

Δεν είναι δυνατή η αναβάθμιση cpu λόγω ασυμβατοτητας. Το ίδιο ίσχυε και με το ps4 pro. Μονο συχνότητητα μπορουν να ανεβάσουν. Για νέας αρχιτεκτονική cpu μονο στο PS6.

Με όρους που χρησιμοποιούμε στους υπολογιστές μια χαρά αναβάθμιση γίνεται:

1) επεξεργαστής υψηλότερης συχνοτητας

2) αλλά ίδιας αρχιτεκτονικής.

 

Δεν ήταν ποτέ η αλλαγή αρχιτεκτονικής προϋπόθεση στην λέξη «αναβάθμιση».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Darthvader said:

Να πάρεις και μηχανάκι και να μην πληρώνεις στο βενζινάδικο! Σε 2 χρόνια θα το έχεις κάνει απόσβεση!😁

Αν πάρει ηλεκτρικό γιατί όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, VaJohn είπε

Αν πάρει ηλεκτρικό γιατί όχι.

Μα το σκεπτικό είναι να μην πληρώσει... Αν είναι να πληρώσει παίρνει και AMG!😁

Επεξ/σία από Darthvader
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Darthvader είπε

Γιατί το λες αυτό; Στο ινσομνια γκρινιάζουν όλοι ότι οι κονσόλες είναι ψοφίμια και θέλουν raw power! (απ ότι φαίνεται όμως δεν θελουν και να πληρώσουν!)😁

Κοίτα έχω υπάρξει για χρόνια gamer στο PC, το οποίο έχω εγκαταλείψει συνειδητά για τις κονσόλες από τα μέσα της ζωής του ps4.

Όταν πήρα απόφαση ότι δεν με νοιάζουν τα γραφικά πέρα από νορμάλ ανανεώσεις (όπως το ps5 από το 4), είχα να κερδίσω το χαμηλό κόστος και τις όχι τόσο κακίες εκπτώσεις που είχε η Sony σε digital τίτλους ειδικά στην προηγούμενη γενιά.

Πλέον έχουμε ακριβούς τίτλους στους οποίους με παίρνει να αντισταθώ γιατί δεν έχω και τόσο χρόνο να παίζω οπότε μπορώ να περιμένω εκπτώσεις, ΑΛΛΑ στο κόστος του hw δεν ψήθηκα ποτέ να πληρώνω τέτοια ποσά.

Τα 400€ που μου κόστισε το digital ήταν τέλεια, τα 800 είναι διπλάσια, δεν μπορεί να δικαιολογηθεί για κανένα λόγο και ειδικά από τη στιγμή που δεν νιώθω ότι θα χάσω και κάτι τρελό..

Οκ παίζω GT 7 στην υπέροχη OLED μου στα 90fps πόσο πιο υπέροχο μπορεί να γίνει; Ή πόσο λιγότερο προβληματικό θα είναι ένα παιχνίδι που έχει θέματα ώστε να πρέπει να το ξεπεράσω με brute force.

 

Σε πολλά παιχνίδια πάντως βλέπω τις διαφορές fidelity vs performance και οκ δεν θα με χαλαγε το fidelity με 60αρια, αλλά χέστηκα στην τελική δεν είναι και σε κανένα από αυτά η μέρα με τη νύχτα αν θέλω σοβαρά γραφικά θα ξαναπάω σε pc.

Πρόσεξε πάντως, δεν κλαίγομαι για να κλαίγομαι, πριν βγει το ps5 το εκθειαζα περιμένοντας να κάνει συγκεκριμένα πράγματα σε συγκεκριμένη τιμή και τελικά αυτό που ακριβώς περίμενα, αυτό ήρθε.

Μάλιστα διαφωνούσα εδώ μέσα με αρκετούς που δεν πίστευαν ότι το ps4 θα έκανε 400-500 ευρώ.

Τώρα έχουμε μια κατάσταση γελοία που δεν δικαιολογεί τόσο η ακρίβεια που ζούμε όσο η έλλειψη ανταγωνισμού.

Θεωρώ ότι αυτή η κίνηση δεν θα βρει αρκετούς υποστηρικτές και θα πάει άπατο ή στη καλύτερη όπως πήγε το ps4 pro που απλά υπήρχε για να χαμε να λέγαμε

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, svartevarg είπε

Ξεφτίλα και το κόστος ανα παιχνίδι να ανεβαίνει!!!

Παιδια, κλειστε το thread. Τελος, δεν χρειαζεται να ειπωθει τιποτε αλλο.

Φωναξτε καποιον να σφουγγαρισει τα αιματα και στειλτε καποιον να αγορασει νεφτι.

  • Like 2
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, nikosgnr είπε

Επίσης όσοι πιστεύουν πως θα πάει "άπατο", προφανώς και πλανώνται οικτρά.

Θα πουλήσει. Και θα πουλήσει καλά.

μονο αν βγει bundled με το GTA6, που ειναι το πιο πιθανο. διαφορετικα μονο οι πιο φανατικοι θα τρεξουν να το παρουν, κατι που δεν θα μεταφραστει σε υψηλες πωλησεις.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Darthvader είπε

Πιθανότατα. Αν θυμάμαι καλά, το PS4 συνολικά είχε πουλήσει περίπου 117 εκ και μόνο το PS4 pro 14 εκ.. Όποτε μάλλον δεν καίγονται και να πουλήσουν. Ξέρουν ότι οι σκληροπυρηνικοί θα το πάρουν.

Η διαφορά είναι ότι η αγορά του PS4 Pro για κάποιον που δεν είχε PS4 είχε νόημα ενώ η αγορά PS5 Pro για κάποιον που δεν έχει PS5 όχι.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, KilliK είπε

μονο αν βγει bundled με το GTA6, που ειναι το πιο πιθανο. διαφορετικα μονο οι πιο φανατικοι θα τρεξουν να το παρουν, κατι που δεν θα μεταφραστει σε υψηλες πωλησεις.

Και με 2 χειριστήρια στο κουτί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...