Προς το περιεχόμενο

Apple: Στις 16 Σεπτεμβρίου η κυκλοφορία των iOS 18, macOS 15, iPadOS 18 και watchOS 11


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, YngwieMalmsteen είπε

Ανυπομονώ για το iPhone Mirroring από Macbook.
Αυτό θα είναι μία αρκετά μεγάλη αλλαγή στην καθημερινότητά.

Έχεις Αμερικανικο Apple ID? Γιατι στην Ελλαδα δεν δουλεύει (και αυτό)

Επίσης, μπορείς να μου πεις μια χρήση του; Γιατι εγώ δεν έχω βρει κάτι χρήσιμο. Ηρεμα το λέω, απορία το έχω! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, Donmitsos10 είπε

iOS 18 μέχρι και στο iPhone XR. 6 χρόνια μετά η apple ακόμα υποστηρίζει. 

Κοινώς για 7 χρόνια αφού θα πάρει όλα τα updates του iOS 18  και μετά θα συνεχίσει και καμία 3ετια με security updates.

Φυσικά έχει και τον κατάλληλο επεξεργαστή για να αντέξει τόσα χρόνια και να μην είναι στα 3 χρόνια για πέταμα.

Κατα τα αλλά είναι ακριβά…..

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Όταν γίνουν διαθέσιμες, θα υποστηρίζονται μόνο από τα πιο πρόσφατα μοντέλα συσκευών, όπως το iPhone 15 Pro και τα νέα iPhone 16 και 16 Pro, καθώς και από iPad Air ή Pro με επεξεργαστές M1, M2 ή M4, και υπολογιστές Mac με Apple Silicon."

Ε ναι γιατί το ipad pro M1 είναι το πιο πρόσφατο μοντέλο!

Όπως θέλει μας παίζει η Apple...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sakis697 είπε

Έχεις Αμερικανικο Apple ID? Γιατι στην Ελλαδα δεν δουλεύει (και αυτό)

Επίσης, μπορείς να μου πεις μια χρήση του; Γιατι εγώ δεν έχω βρει κάτι χρήσιμο. Ηρεμα το λέω, απορία το έχω! 

Αλήθεια λες; Δε λειτουργεί στην Ευρώπη;
Δεν το γνώριζα, θα το ψάξω...
Όταν το τηλέφωνο είναι εργαλείο δουλειάς, οι ειδοποιήσεις, τα μηνύματα, οι εφαρμογές που χρειάζεσαι μέσα στη μέρα, είναι ένας έξτρα κόπος όταν βρίσκεσαι στο laptop (και όχι πάντα καθισμένος σε ένα γραφείο). Το να μπορείς να διαχειριστείς τις εφαρμογές (και όχι απλά να βλέπεις ειδοποιήσεις) μέσα από το laptop, είναι σωτήριο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, YngwieMalmsteen είπε

Αλήθεια λες; Δε λειτουργεί στην Ευρώπη;
Δεν το γνώριζα, θα το ψάξω...
Όταν το τηλέφωνο είναι εργαλείο δουλειάς, οι ειδοποιήσεις, τα μηνύματα, οι εφαρμογές που χρειάζεσαι μέσα στη μέρα, είναι ένας έξτρα κόπος όταν βρίσκεσαι στο laptop (και όχι πάντα καθισμένος σε ένα γραφείο). Το να μπορείς να διαχειριστείς τις εφαρμογές (και όχι απλά να βλέπεις ειδοποιήσεις) μέσα από το laptop, είναι σωτήριο!

Ναι δεν παιζει Ευρωπη! Θες Αμερικανικο Apple ID. 

Ναι συμφωνω με αυτα που λες, ειναι εργαλειο δουλειας. Αρα εχεις iPhone και εχεις και Mac οτιδηποτε.

Αρα το iMessage απο το κινητο το εχεις στο Mac. Τις κλησεις απο το κινητο τις εχεις στο Mac. To viber το εχεις στο Mac. Το teams το Zoom τα μαιλ, τα εχεις στο Mac. 

Τι μενει που ειναι στο κινητο και δεν παει στο Mac? Αυτο ειναι το ερωτημα μου εμενα. Τι μου ξεφευγει; 

Γιατι εχω προσωπικα οταν καθομαι στο MacMini, το iPhone δεν το πιανω στα χερια μου αφου ολα τα εχω στον υπολογιστη. Αυτο με windows πχ δεν γινεται. 

Τωρα ειμαι σε Windows υπολογιστη και δεν μπορω να μιλησω με την γυναικα μου στο iMessage και το γυρναμε στο Viber. Οταν ομως φυγω απο το γραφειο ξανα μιλαμε στο iMessage. Οταν στο γραφειο ειμαι Macbook, τοτε ολα τα καναμε απο το Mac. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

"Όταν γίνουν διαθέσιμες, θα υποστηρίζονται μόνο από τα πιο πρόσφατα μοντέλα συσκευών, όπως το iPhone 15 Pro και τα νέα iPhone 16 και 16 Pro, καθώς και από iPad Air ή Pro με επεξεργαστές M1, M2 ή M4, και υπολογιστές Mac με Apple Silicon."

Ε ναι γιατί το ipad pro M1 είναι το πιο πρόσφατο μοντέλο!

Όπως θέλει μας παίζει η Apple...

Το Μ1 είναι δυνατότερο σε CPU από οτιδήποτε υπάρχει μέχρι σήμερα σε arm κινητού ή tablet. Λογικό δεν είναι να μπορεί να υποστηρίξει και πιο προηγμένες δυνατότητες;

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, sakis697 είπε

Ναι δεν παιζει Ευρωπη! Θες Αμερικανικο Apple ID. 

Ναι συμφωνω με αυτα που λες, ειναι εργαλειο δουλειας. Αρα εχεις iPhone και εχεις και Mac οτιδηποτε.

Αρα το iMessage απο το κινητο το εχεις στο Mac. Τις κλησεις απο το κινητο τις εχεις στο Mac. To viber το εχεις στο Mac. Το teams το Zoom τα μαιλ, τα εχεις στο Mac. 

Τι μενει που ειναι στο κινητο και δεν παει στο Mac? Αυτο ειναι το ερωτημα μου εμενα. Τι μου ξεφευγει; 

Γιατι εχω προσωπικα οταν καθομαι στο MacMini, το iPhone δεν το πιανω στα χερια μου αφου ολα τα εχω στον υπολογιστη. Αυτο με windows πχ δεν γινεται. 

Τωρα ειμαι σε Windows υπολογιστη και δεν μπορω να μιλησω με την γυναικα μου στο iMessage και το γυρναμε στο Viber. Οταν ομως φυγω απο το γραφειο ξανα μιλαμε στο iMessage. Οταν στο γραφειο ειμαι Macbook, τοτε ολα τα καναμε απο το Mac. 

 

Μπορείς να διαχειριστείς το κινητό απομακρυσμένα. Όλο το κινητό και όλες τις εφαρμογές.
Όχι τις ειδοποιήσεις και τα τσατ / μηνύματα.
Μπορώ δηλαδή να ανοίξω το app της δουλειάς μου κανονικά μέσα από Macbook, και να το χρησιμοποιώ με κλειδωμένο κινητό στην τσέπη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, YngwieMalmsteen είπε

Μπορείς να διαχειριστείς το κινητό απομακρυσμένα. Όλο το κινητό και όλες τις εφαρμογές.
Όχι τις ειδοποιήσεις και τα τσατ / μηνύματα.
Μπορώ δηλαδή να ανοίξω το app της δουλειάς μου κανονικά μέσα από Macbook, και να το χρησιμοποιώ με κλειδωμένο κινητό στην τσέπη.

Να με συγχωρείς που κανω τον κακο, αλλα προσπαθω να το καταλαβω για να δω αν μπορω να το χρησιμοποιήσω και εγω! 

Δωσε μου ενα παραδειγμα σε παρακαλω! Ποιο ειναι αυτο το app της δουλειας που υπαρχει σε κινητο και οχι στο Mac? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sakis697 είπε

Να με συγχωρείς που κανω τον κακο, αλλα προσπαθω να το καταλαβω για να δω αν μπορω να το χρησιμοποιήσω και εγω! 

Δωσε μου ενα παραδειγμα σε παρακαλω! Ποιο ειναι αυτο το app της δουλειας που υπαρχει σε κινητο και οχι στο Mac? 

Merchandising / SFA εφαρμογή για tablet και κινητά.
xVan για έλεγχο αποθήκης φορτηγού και τιμολόγηση on the go.

Κτλ κτλ κτλ

Εφαρμογές που δεν υπάρχουν για Mac και συνήθως (όχι πάντα) ούτε για Windows.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, YngwieMalmsteen είπε

Merchandising / SFA εφαρμογή για tablet και κινητά.
xVan για έλεγχο αποθήκης φορτηγού και τιμολόγηση on the go.

Κτλ κτλ κτλ

Εφαρμογές που δεν υπάρχουν για Mac και συνήθως (όχι πάντα) ούτε για Windows.

Σε ευχαριστω φιλε μου! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Darthrevan7 είπε

Για όσους εχασαν το memo και ακομα περιμένουν ai και mirroring στην Ευρώπη.

IMG_20240910_115338_522.jpg

Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι αυτό! Οι ανανεώσεις του hardware όλων των συσκευών ήταν μηδαμινές καθώς φέτος βασίστηκαν αποκλειστικά στο software. Αλλά κόβοντας στην Ευρωπαϊκή Ένωση όλες τις νέες λειτουργίες του software η χρονιά αυτή πάει στράφι. Είναι κρίμα πραγματικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, stavrosv1 είπε

Αυτό περιμένω πως και πώς να απαντάς σε μηνύματα κτλ απο τον υπολογιστή

Να απαντας στα μυνηματα και της κλησεις γινετε εδω και πολυ καιρο. Σε Pc και Mac. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Ravager είπε

Να απαντας στα μυνηματα και της κλησεις γινετε εδω και πολυ καιρο. Σε Pc και Mac. 

Εννοω απο εφαρμογες τριτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...