Προς το περιεχόμενο

Το νέο iPhone 16 Pro έρχεται στις 20 Σεπτεμβρίου με μεγαλύτερη οθόνη και βελτιωμένη διαχείριση θερμότητας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, panosk111178 είπε

AI απο το 2025 και βλέπουμε 

Λογικα αν αλλαξεις region οπως εγραψε και αλλος χρηστης θα παιζει στα αγγλικα, μια χαρα ειναι για προσωρινα μεχρι να βγει στα Ελληνικα...

Εμας αλλαζουν το CSC απλα για να εχουν call recording, μην κανετε τα ευκολα δυσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, ScorpioX777 said:

Λογικα αν αλλαξεις region οπως εγραψε και αλλος χρηστης θα παιζει στα αγγλικα, μια χαρα ειναι για προσωρινα μεχρι να βγει στα Ελληνικα...

Εμας αλλαζουν το CSC απλα για να εχουν call recording, μην κανετε τα ευκολα δυσκολα.

Πολύ προσωρινά. Μέχρι να παίξει στα Ελληνικά το ΑΙ θα βγει το iphone 25. Αρα δεν υπάρχει ο παραμικρός λόγος να το πάρεις σήμερα. Επίσης οι διαφημίσεις περι ΑΙ χωρίς την παραμικρή νύξη οτι δεν δουλεύει Ελλάδα, το λες και παραπλάνηση κατανάλωτη. Κάποιοι θα εκνευριστουνε σίγουρα μόλις δούνε ότι δε δουλεύει. Επίσης, ο κλασικός χρήστης iphone θέλει κατι plug&play. Πήγαινε πες στα κοριτσάκια γυμνασίου - λυκείου (βασικό target group του iphone) να αλλαξει csc. Αν ηταν έτσι θα είχε ηδη android. 

Επισης παρατηρώ, σχεδόν καθολική παραδοχή οτι το usb είναι βασικός λόγος να πας στο νεο iphone. Τότε πως γίνεται στο ανάλογο thread, οταν η ΕΕ υποχρέωνε την apple να βάλει usb, σχεδόν ολοι γράφατε για την ανωτερότητα του Lighting cable, και αν θέλαμε usb θα παίρναμε android? 

Εσείς οι χρήστες iphone τα λετε αυτα και δεν συμβιβαζονται. Τουλάχιστον πείτε πάντα τα ίδια, γιατί μετά δεν φταίει κανείς όταν θα σας κάνουν πλάκα. 

Πολύ φιλικά τα γραφω, και δυστυχώς έχω δικιο. 

Επεξ/σία από oldnew
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 10/09/2024 at 15:19, o_shaolin said:

όλα τα iphones έβγαζαν φώτο landscape με το κουμπι Volume Down...
απλά το συγκεκριμένο θα βοηθήσει πολύ στο ζουμ ...ισως πλέον να μπορείς να βγάζεις φώτο με το ίδιο χερι που κρατάς το κινητό.

Και με τα volume buttons/action button μπορεις να βγαλεις φωτος με το ιδιο χερι, εγω ετσι βγαζω με το 15pm. Αχρηστο το νεο κουμπι, αχρηστη τρυπα στις θηκες που δε ξερουμε καν αν θα λειτουργει ευκολα με τις θηκες το ζουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, oldnew είπε

Πολύ προσωρινά. Μέχρι να παίξει στα Ελληνικά το ΑΙ θα βγει το iphone 25. Αρα δεν υπάρχει ο παραμικρός λόγος να το πάρεις σήμερα. Επίσης οι διαφημίσεις περι ΑΙ χωρίς την παραμικρή νύξη οτι δεν δουλεύει Ελλάδα, το λες και παραπλάνηση κατανάλωτη. Κάποιοι θα εκνευριστουνε σίγουρα μόλις δούνε ότι δε δουλεύει. Επίσης, ο κλασικός χρήστης iphone θέλει κατι plug&play. Πήγαινε πες στα κοριτσάκια γυμνασίου - λυκείου (βασικό target group του iphone) να αλλαξει csc. Αν ηταν έτσι θα είχε ηδη android. 

Μου κανει εντυπωση οτι ενω στο προηγουμενο ποστ ελεγες οτι το AI ειναι ενα αχρηστο gimmick τωρα εγινε λογος για να το παρεις... και στο ξαναλεω οτι οι εταιρεις δεν βγαζουν τα features με γνωμονα την Ελλαδα αλλα και παλι το να αλλαξεις region για να παιξει ειναι πανευκολο λιγο που το κοιταξα, και το βασικοτερο ας αφησουμε τα κοριτσια του γυμνασιου και λυκειου στα μαθηματα τους εξω απο την συζητηση.

 

2 ώρες πριν, oldnew είπε

 Επισης παρατηρώ, σχεδόν καθολική παραδοχή οτι το usb είναι βασικός λόγος να πας στο νεο iphone. Τότε πως γίνεται στο ανάλογο thread, οταν η ΕΕ υποχρέωνε την apple να βάλει usb, σχεδόν ολοι γράφατε για την ανωτερότητα του Lighting cable, και αν θέλαμε usb θα παίρναμε android? 

Εσείς οι χρήστες iphone τα λετε αυτα και δεν συμβιβαζονται. Τουλάχιστον πείτε πάντα τα ίδια, γιατί μετά δεν φταίει κανείς όταν θα σας κάνουν πλάκα. 

Πολύ φιλικά τα γραφω, και δυστυχώς έχω δικιο. 

Ουτε χρηστης iPhone ειμαι ουτε εχω μιλησει ποτε για αυτα που γραφεις...

Επεξ/σία από ScorpioX777
  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, oldnew είπε

Πολύ προσωρινά. Μέχρι να παίξει στα Ελληνικά το ΑΙ θα βγει το iphone 25. Αρα δεν υπάρχει ο παραμικρός λόγος να το πάρεις σήμερα. Επίσης οι διαφημίσεις περι ΑΙ χωρίς την παραμικρή νύξη οτι δεν δουλεύει Ελλάδα, το λες και παραπλάνηση κατανάλωτη. Κάποιοι θα εκνευριστουνε σίγουρα μόλις δούνε ότι δε δουλεύει. Επίσης, ο κλασικός χρήστης iphone θέλει κατι plug&play. Πήγαινε πες στα κοριτσάκια γυμνασίου - λυκείου (βασικό target group του iphone) να αλλαξει csc. Αν ηταν έτσι θα είχε ηδη android. 

Επισης παρατηρώ, σχεδόν καθολική παραδοχή οτι το usb είναι βασικός λόγος να πας στο νεο iphone. Τότε πως γίνεται στο ανάλογο thread, οταν η ΕΕ υποχρέωνε την apple να βάλει usb, σχεδόν ολοι γράφατε για την ανωτερότητα του Lighting cable, και αν θέλαμε usb θα παίρναμε android? 

Εσείς οι χρήστες iphone τα λετε αυτα και δεν συμβιβαζονται. Τουλάχιστον πείτε πάντα τα ίδια, γιατί μετά δεν φταίει κανείς όταν θα σας κάνουν πλάκα. 

Πολύ φιλικά τα γραφω, και δυστυχώς έχω δικιο. 

Εν τω μεταξύ πώς φαίνεται ότι δεν έχεις πιάσει ποτέ iphone στο χέρι σου αυτά τα περί να αλλάξεις τα csc μόνο εσείς με τα android τα κάνετε. Αυτοί που ξέρουν από iphone  ξέρουν!!!

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, ScorpioX777 said:

Μου κανει εντυπωση οτι στο προηγουμενο ποστ ελεγες οτι το AI ειναι ενα αχρηστο gimmick τωρα εγινε λογος για να το παρεις... και στο ξαναλεω οτι οι εταιρεις δεν βγαζουν τα features με γνωμονα την Ελλαδα και το βασικοτερο ας αφησουμε τα κοριτσια του γυμνασιου και λυκειου στα μαθηματα τους εξω απο την συζητηση.

 

Ουτε χρηστης iPhone ειμαι ουτε εχω μιλησει ποτε για αυτα που γραφεις...

Επειδή είναι κατά τη γνώμη μου ενα αχρηστο gimmick,  δε σημαίνει οτι δεν θα έπρεπε να είναι κατανοητό οτι δε δουλεύει στην Ελλάδα απο τη στιγμή που πολλοι το θεωρούν βασικο σημείο για να το αγοράσουν.

Το 2ο δεν σε αφορά,  αναφέρομαι σε αυτούς τους γνωστούς εδω μεσα που γράφανε σεντόνια ποσο αχρηστο είναι το usb και οτι δεν το θελουνε, και τωρα γραφουν οτι είναι σημαντικό συν για να αναβάθμισουν.

7 minutes ago, Just_travel_everywhere said:

Εν τω μεταξύ πώς φαίνεται ότι δεν έχεις πιάσει ποτέ iphone στο χέρι σου αυτά τα περί να αλλάξεις τα csc μόνο εσείς με τα android τα κάνετε. Αυτοί που ξέρουν από iphone  ξέρουν!!!

Το βρήκες.  Πρέπει να ειχα iPhone όταν δεν ήξερες τι είναι.  Και smartphone πιθανόν πριν γεννηθείς και έγραφα και κώδικα σε αυτό. Έχεις ιδεα απο htc diamond touchflo 3d? Goiglαρε το να μάθεις τι είναι. 

Για το iphone εχω κανει και μεταφράσεις μερικών εφαρμογών στα ελληνικά, τα πέτρινα χρονιά του ios.

Επεξ/σία από oldnew
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, oldnew είπε

Επειδή είναι κατά τη γνώμη μου ενα αχρηστο gimmick,  δε σημαίνει οτι δεν θα έπρεπε να είναι κατανοητό οτι δε δουλεύει στην Ελλάδα απο τη στιγμή που πολλοι το θεωρούν βασικο σημείο για να το αγοράσουν.

Το 2ο δεν σε αφορά,  αναφέρομαι σε αυτούς τους γνωστούς εδω μεσα που γράφανε σεντόνια ποσο αχρηστο είναι το usb και οτι δεν το θελουνε, και τωρα γραφουν οτι είναι σημαντικό συν για να αναβάθμισουν.

https://www.apple.com/iphone-16/

Το λεει στην υποσημειωση 2 στο τελος...

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, oldnew είπε

Επειδή είναι κατά τη γνώμη μου ενα αχρηστο gimmick,  δε σημαίνει οτι δεν θα έπρεπε να είναι κατανοητό οτι δε δουλεύει στην Ελλάδα απο τη στιγμή που πολλοι το θεωρούν βασικο σημείο για να το αγοράσουν.

Το 2ο δεν σε αφορά,  αναφέρομαι σε αυτούς τους γνωστούς εδω μεσα που γράφανε σεντόνια ποσο αχρηστο είναι το usb και οτι δεν το θελουνε, και τωρα γραφουν οτι είναι σημαντικό συν για να αναβάθμισουν.

Το βρήκες.  Πρέπει να ειχα iPhone όταν δεν ήξερες τι είναι.  Και smartphone πιθανόν πριν γεννηθείς και έγραφα και κώδικα σε αυτό. Έχεις ιδεα απο htc diamond touchflo 3d? Goiglαρε το να μάθεις τι είναι. 

Για το iphone εχω κανει και μεταφράσεις μερικών εφαρμογών στα ελληνικά, τα πέτρινα χρονιά του ios.

Έτσι χαχαχα οτανε ίσα κινητό αγοράκι μου γλυκό μάλλον δεν ήξερες καν τι είναι το κινητό χαχααχαχ κάτι Diamond που αναφέρεις εμείς τα είχαμε τις πεταμα χαχαχα αν ήξερες από iPhone θα ήξερες ότι δεν χρειάζεται κανένα csc να αλλάξεις για α να έχει άλλες δυνατότητες... Αλλά ξέχασα μετέφραζες εφαρμογές στα ελληνικά εσύ χαχχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Georgebek2 είπε

Και με τα volume buttons/action button μπορεις να βγαλεις φωτος με το ιδιο χερι, εγω ετσι βγαζω με το 15pm. Αχρηστο το νεο κουμπι, αχρηστη τρυπα στις θηκες που δε ξερουμε καν αν θα λειτουργει ευκολα με τις θηκες το ζουμ.

Η ουσία είναι κάθε χρόνο κάτι προσθέτουν στις συσκευές με σκοπό να μην κάνουν οι υπάρχουσες θήκες.

Φέτος άλλαξαν κ οι διαστάσεις pro/max άρα έτσι κ αλλιώς δεν κανουν οι 15 pro θηκες κ επιπλεον εγινε προσθήκη camera control που όντως με θήκη ίσως να μην πατιέται καλά με την 1η......να μην κάνει επαφή με την μία κλπ

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Just_travel_everywhere said:

Έτσι χαχαχα οτανε ίσα κινητό αγοράκι μου γλυκό μάλλον δεν ήξερες καν τι είναι το κινητό χαχααχαχ κάτι Diamond που αναφέρεις εμείς τα είχαμε τις πεταμα χαχαχα αν ήξερες από iPhone θα ήξερες ότι δεν χρειάζεται κανένα csc να αλλάξεις για α να έχει άλλες δυνατότητες... Αλλά ξέχασα μετέφραζες εφαρμογές στα ελληνικά εσύ χαχχαχαχ

Σιγά μη πνιγείς απ τα γέλια.. Παρ το κουβαδακι σου και σε άλλη παραλία 

2 hours ago, ScorpioX777 said:

https://www.apple.com/iphone-16/

Το λεει στην υποσημειωση 2 στο τελος...

Και σου φαίνεται νορμάλ ο ν1 λόγος αναβάθμισης κατά πολλούς να αναφέρεται στη 2η υποσημείωση οτι δεν δουλεύει στην Ελλάδα? Παλι καλα που δεν την βάλανε στην 5η. Εντωμεταξυ αφίσες promotion στα μαγαζία δεν αναφέρουν τίποτα. Εκτός και έχουν κανα αστεράκι πουθενά, αλλα και να έχουν δεν αλλάζει η ουσία. 

Προσωπικά δεν θαβω το iphone στη συγκεκριμένη περίπτωση. Ολες οι ναυαρχίδες πλεον διάφορες της πλάκας εχουν. 90% μάρκετινγκ είναι. Αν έρχεσαι απο ποιο παλαια συσκευή και νομίζεις οτι είναι αρκετές οι βελτιώσεις για σένα, αγοράζεις. Εγω επισημαίνω απλα τα, με λενε ριζο και συνέχεια τα γυρίζω πολλών για να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα. Δυστυχώς συμβαίνει πολύ περισσότερο στο iphone. 

Επεξ/σία από oldnew
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, oldnew είπε

Πολύ προσωρινά. Μέχρι να παίξει στα Ελληνικά το ΑΙ θα βγει το iphone 25. Αρα δεν υπάρχει ο παραμικρός λόγος να το πάρεις σήμερα. Επίσης οι διαφημίσεις περι ΑΙ χωρίς την παραμικρή νύξη οτι δεν δουλεύει Ελλάδα, το λες και παραπλάνηση κατανάλωτη. Κάποιοι θα εκνευριστουνε σίγουρα μόλις δούνε ότι δε δουλεύει. Επίσης, ο κλασικός χρήστης iphone θέλει κατι plug&play. Πήγαινε πες στα κοριτσάκια γυμνασίου - λυκείου (βασικό target group του iphone) να αλλαξει csc. Αν ηταν έτσι θα είχε ηδη android. 

Επισης παρατηρώ, σχεδόν καθολική παραδοχή οτι το usb είναι βασικός λόγος να πας στο νεο iphone. Τότε πως γίνεται στο ανάλογο thread, οταν η ΕΕ υποχρέωνε την apple να βάλει usb, σχεδόν ολοι γράφατε για την ανωτερότητα του Lighting cable, και αν θέλαμε usb θα παίρναμε android? 

Εσείς οι χρήστες iphone τα λετε αυτα και δεν συμβιβαζονται. Τουλάχιστον πείτε πάντα τα ίδια, γιατί μετά δεν φταίει κανείς όταν θα σας κάνουν πλάκα. 

Πολύ φιλικά τα γραφω, και δυστυχώς έχω δικιο. 

όλα τα λεφτά, η παραδοχή ότι έχεις δίκιο...

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2024 στις 2:45 ΜΜ, soconium είπε

Το ίδιο σκέφτομαι και γώ γιατί δεν αντέχω άλλο την έλλειψη type-c και τη μικρή μπαταρία. 
θα πάω για pro max αλλά ποιο;

16 pro max πέρα απτό κουμπί δεν νομίζω ότι έχει κάτι άλλο. Και πάλι όχι fast charging με καλώδιο. 
Θέλει  1500€ στην Ελλάδα ενω το 15 pro max είναι ήδη στα 1300 και με από φορολόγηση μου βγαίνει σχεδόν χιλιάρικο και θα δώσω το 13 pro. 
 

Βοηθάτε χωριανοί, δεν μπορώ να αποφασίσω. 

Η αληθεια ειναι οτι στο bestprice το βρισκω ηδη 1,238 και με αφαιρεση φπα παει 1000 οποτε αφου βγηκε το 16 δεν βλεπω λογο να παμε στο 15

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, oldnew είπε

Και σου φαίνεται νορμάλ ο ν1 λόγος αναβάθμισης κατά πολλούς να αναφέρεται στη 2η υποσημείωση οτι δεν δουλεύει στην Ελλάδα? Παλι καλα που δεν την βάλανε στην 5η. Εντωμεταξυ αφίσες promotion στα μαγαζία δεν αναφέρουν τίποτα. Εκτός και έχουν κανα αστεράκι πουθενά, αλλα και να έχουν δεν αλλάζει η ουσία. 

Προσωπικά δεν θαβω το iphone στη συγκεκριμένη περίπτωση. Ολες οι ναυαρχίδες πλεον διάφορες της πλάκας εχουν. 90% μάρκετινγκ είναι. Αν έρχεσαι απο ποιο παλαια συσκευή και νομίζεις οτι είναι αρκετές οι βελτιώσεις για σένα, αγοράζεις. Εγω επισημαίνω απλα τα, με λενε ριζο και συνέχεια τα γυρίζω πολλών για να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα. Δυστυχώς συμβαίνει πολύ περισσότερο στο iphone. 

Νομικα η Apple ειναι καλυμμενη απο την στιγμη που αναγραφεται στο site... οσο για το τι θα γραφουν και λενε στα site - μαγαζια στην Ελλαδα εικασιες κανεις, σε καθε περιπτωση ομως οταν ερθει θα παω στα Public να το δω και θα τους βαλω δυσκολα...

Επεξ/σία από ScorpioX777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...