Προς το περιεχόμενο

Το νέο iPhone 16 Pro έρχεται στις 20 Σεπτεμβρίου με μεγαλύτερη οθόνη και βελτιωμένη διαχείριση θερμότητας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, dimkalogiros είπε

6,9 ίντσες το Pro Max. Καλά πήγε αυτό.. 

Όσο για το Capture Button, αλήθεια ποιος βγάζει φωτογραφίες με το κινητό γυρισμένο στα πλάγια; 

Χιλιάδες και ήταν αίτημα 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάσου να έχεις σκάσει 1,5 χιλιάρικο και να σου βαράει υπερθερμάνσεις day 1. Η "λύση" να είναι μείωση των ταχυτήτων του επεξεργαστή και για να πάρεις πίσω αυτή την απόδοση να πρέπει να περιμένεις ένα χρόνο και να σκάσεις άλλο 1,5k

Καλό; Πολύ καλό! 🤣

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, logistoulis είπε

Οι δέκα άνθρωποι που έχουμε Sony και έχουμε ήδη σχετικό κουμπί

όλα τα iphones έβγαζαν φώτο landscape με το κουμπι Volume Down...
απλά το συγκεκριμένο θα βοηθήσει πολύ στο ζουμ ...ισως πλέον να μπορείς να βγάζεις φώτο με το ίδιο χερι που κρατάς το κινητό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα στις συγκρίσεις στο site της apple και λέει για το 16 pro max αυτό:  Spatial video recording at 1080p at 30 fps. Απαράδεκτο, αν δεν έχουν κάνει λάθος, για εμάς που νοιαζόμαστε να είναι futureproof το βίντεο για 3D μελλοντικά και VR τώρα έχει σημασία, θα μπορούσαν να βάλουν 4K έστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτοχος 14pro εδώ και ένα μήνα...από 13Pro, από 12, κλπ κλπ
Ωραία features από το νέο iPhone πολύ ωραιος ο νέος επεξεργαστής...50% πιο γρήγορος από iphone 13 και iphone 14 και θα εξασφαλίσει σίγουρα περισσότερη μπαταρία στον κάτοχο του.
Φέτος αν και Apple User ένιωσα πως η Apple έχει μείνει λίγο πίσω... θα ήθελα να δώ και σπαστά κινητά πέραν της κλασσικής συνταγής.
Να δείξει λιγη τεχνολογία παραπάνω... το AI αδιάφορο σε αυτή την φάση... όπως και της Samsung.
Θα θέλαμε λιγο καλύτερους φακούς στην κάμερα από το 14 - δεν βλέπω ουσιαστική διαφορά...
 

Νομίζω πως πρέπει να ωριμάσουν λίγο οι εταιρίες και να πηγαίνουμε σε λανσαρίσματα κάθε 2 ή 3 χρόνια.
Θα θέλαμε τα 749usd να μεταφραστούν σε 749€ ( όχι στα 678 της ισοτιμίας ).
Θα ήταν πολύ ωραία τιμή για το απλό , τα 949-979 είναι πολλά.
Οι εκδόσεις PRO και PRO MAX πάντα σταματούν να κυκλοφορούν στα authorised καταστήματα , με την έλευση του νέου μοντέλου.
Μεγιές σε όσους βρήκαν στο κινητό αυτό την συσκευή που θα τους συντροφεύει για επόμενα 4-6 χρονια.

Επεξ/σία από o_shaolin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω σχόλια δεν αξίζει η αναβάθμιση και φρικάρω.. Δεν αξίζει το capture button? Που μεταξύ μας πόσες φορες λεγαμε ε ρε να ειχε ενα κουμπι να μη παταγαμε την οθονη.. και κανει και ζουμ αμα το κανεις slide.. το οπτικο ζουμ που αυξηθηκε? το usb type c που επιτελους θα ειναι συμβατο με ολα? η μπαταρια? το προβλημα με το overheat (που αν δε δω δε πιστευω βεβαια).. Τοσα εχει βγαλει μη λεμε οτι θελουμε.. αλλο που κανει 1500 ευρω :P

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, PLHROPPP είπε

Όπως κάθε χρόνο κάνω υπομονή έρχεται ο Ιούνιος και τσιμπάω το καινούριο μοντέλο ανταλλάσσοντας το παλιό με διάφορα χρημάτων. Φέτος έδωσα το 14 pro max τον Ιούνιο και πήρα το 15 pro max ούτε άγχος ούτε αναμονή για προπαραγγελίες  ούτε κακοτεχνίες στις πρώτες παρτίδες. Υγεία να έχουμε Ιούνιο του 25 δίνω το 15 pro max και πάω στο 16 pro max. 
Υπομονή και σύστημα χρειάζεται. 

που πας και το δινεις φιλε ; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, o_shaolin είπε

όλα τα iphones έβγαζαν φώτο landscape με το κουμπι Volume Down...
απλά το συγκεκριμένο θα βοηθήσει πολύ στο ζουμ ...ισως πλέον να μπορείς να βγάζεις φώτο με το ίδιο χερι που κρατάς το κινητό.

Η μόνη βοήθεια που δινει σε εμένα είναι ότι στο μισό πάτημα κάνει focus, λογικα το ίδιο θα κάνει και το iphone και focus με τα Volume

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ρε παιδιά και εγώ περίμενα να βγει για να το πάρω φέτος. Έχω το 13 προ Max εδώ και δυόμισι χρόνια και ειλικρινά δεν έχω ψηθεί στο ελάχιστο να δώσω ενάμιση χιλιάρικο για τόσο μικρά upgrade. Ακόμα και με αποφορολόγηση που μπορώ να το πάρω φέτος, ενώ πριν δεν μπορούσα, πάλι δυσκολεύομαι. Δεν ξέρω τι περίμενα όμως. Μάλλον θα περιμένω να δω τα πρώτα reviews από γνωστά κανάλια για να πάρω μια ιδέα για το feeling, αν έχει αλλάξει τόσο πολύ με την μεγαλύτερη οθόνη και το λεπτότερο design. Ίσως και το 13 προ Max να πέσει πολύ σε απόδοση με το IOS 18 και να είναι κι αυτός ένας λόγος αναβάθμισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, avacan23 said:

Πραγματικά φέτος είναι απολαυστικό να βλέπεις τα fanboys να ξεφτιλίζονται… πως θα δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα ότι για πρώτη φορά η apple έβγαλε κινητό με τις μικρότερες αλλαγές και διαφήμισε κάτι (ΑΙ) που θα βγει το 2025… 

 

οι αλλαγές είναι.

1) αλλαγή σασί και περίβλημα μπαταρίας με αλουμινιο

2) απτικό κουμπί για φωτό 

3) ασύρματη φόρτιση με Q2 μόνο στα προ 

4) wifi 7 

5) 8k video 120hz

6) μικρότερα μπεζελς 

7) αύξηση διαστάσεων 3 ίντσες 

8. νέος  τηλεφακος και 5x zoom στο προ

9) 10% βελτίωση σε cpu και μπαταρία 

10) 12αρα ραμ( πάει το ψέμα ότι τα μήλα δεν έχουν ανάγκη τη ραμ) 

 

πειτε μου τώρα μια αλλαγή που σας ενθουσιάζει η σας προτρέπει να αναβαθμίσετε από το 15 max ? 
 

καλό θα ναι ο μάγειρας να δει τις πωλήσεις φέτος μήπως βάλει μυαλό εκτός αν τελικά τα πρόβατα είναι πολλά 

Όσοι δεν έχετε οικονομικό θέμα δεν σας ενδιαφέρει κάντε ότι θέλετε τα λεφτά σας ακόμα και προσάναμα αλλά όσοι δουλεύετε σκληρά κάθε ευρώ και σέβεστε τον κόπο σας πράξτε ανάλογα 

 

Η 12 άρα ραμ από που προκύπτει; Σε όλα τα σάιτ λέει ότι 16 και 16 προ εχουν 8 ραμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, enlightened είπε

Η 12 άρα ραμ από που προκύπτει; Σε όλα τα σάιτ λέει ότι 16 και 16 προ εχουν 8 ραμ

Μάλλον μπερδεύτηκε με το 17 pro max και τις φήμες που κυκλοφορούν και που θα βγει του χρόνου…

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα στο μυαλό μου το 17... έχω σοκαριστει που ανακοινωνησαν οτι δε θα βγάλουν ευρώπη καθολου το ΑΙ. ούτε το 2025...

Αιτία το the “gatekeeper” effect..μεγάλη συζήτηση..νέα εποχή 

Apple will not roll out its Apple Intelligence AI product and three other new features to the European Union when it releases them later in 2024, the company said, due to privacy concerns stemming from the Digital Markets Act.

The DMA requires that services be interoperable across platforms, to promote competition and stymie the “gatekeeper” effect that some large companies, including Apple, have.

Apple said it would work with the EU to come up with a solution to allow the rollout of the new products.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 ευρώ διαφορά είχαν δεν άξιζε να δεις καν το 14 pro 

14 ώρες πριν, ScorpioX777 είπε

Πιστευω θα πουλησει πολυ καλα λογω του AI, αν δεν ημουν σε Samsung αλλα σε Apple φετος θα το αγοραζα εκτος αν ειχα το 15 pro max...

AI απο το 2025 και βλέπουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...