Προς το περιεχόμενο

Το νέο iPhone 16 Pro έρχεται στις 20 Σεπτεμβρίου με μεγαλύτερη οθόνη και βελτιωμένη διαχείριση θερμότητας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Πραγματικα πιστεύεις ότι το Pro είναι κατάλληλο για φωτογραφια σε επαγγελματικά πλαίσια;🤔

Κάπου είχα διαβάσει ότι στους ΟΑ στο Παρίσι ένα άθλημα βιντεοσκοπηθηκε με s24 ultra 

Επεξ/σία από margaritagr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 159
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, aenaos15 είπε

Για φωτο όχι , αλλά για video , ασφαλώς και είναι!!

Για βίντεο μπορει, αλλα για φωτογραφια σιγουρα όχι😉

2 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Κάπου είχα διαβάσει ότι στους ΟΑ στο Παρίσι ένα άθλημα βιντεοσκοπηθηκε με s24 ultra 

Ναι αλλα δεν νομίζω κανενας από τους επαγγελματίες φωτογράφους που τράβηξαν φωτογραφιες στους Ολυμπιακούς αγώνες να εβγαλε δουλεια με το κινητό του😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, dimkalogiros είπε

αλήθεια ποιος βγάζει φωτογραφίες με το κινητό γυρισμένο στα πλάγια; 

Αν θες φωτο για social βγαζεις κανονικα οπως το κρατας. Ολες οι αλλες αλλα και τα βιντεο τα βγαζεις πλαγια. Εκτος και αν εισαι απο αυτους που βλεπουν τα βιντεο και τις φωτογραφιες σε υπολογιστη με τα μαυρα πλαισια..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Το ίδιο θα έλεγε και σε εμένα. Χρόνια που λέγαμε ότι δεν θα αγόραζα ποτέ iphone. Οχι γιατί δεν το θεωρούσα καλό αλλά γιατί ο τρόπος με τον οποίο δούλευε και η εμμονή με proprietary υλικό ακόμα και για τα απλά (lighting port) απλά το έκανε μη βολικό για εμένα στη χρήση. 

Ελα όμως που οι καιροί άλλαξαν, η συσκευή ήρθε πιο κοντά στα τωρινά universal στάνταρ και η χρήση μου επίσης άλλαξε προς "εργαλείο" και όχι "παιχνίδι". Ετσι λοιπόν ήρθε η ώρα για πρώτη φορά να κάνω μετάβαση σε iphone διότι έχω βαρεθεί την όλη φάση με το android να έχει συνεχείς δυσλειτουργίες. 

Εννοείται ότι γουστάρω τις όλες δυνατότητες και ευκολίες που παρέχει το Android αλλά έφτασε η ώρα που δεν αρκούν. Θέλω σταθερότητα, θέλω ταχύτητα, θέλω σιγουριά και θέλω πλήρης υποστήριξη παντού και πάντα. Ετσι και αλλιώς το S23U θα παραμείνει στα χέρια μου οπότε δεν θα χάσω απολύτως τίποτα από τις δυνατότητες του android. Μουσική, βίντεο, σημειώματα κτλ θα είναι πάντα μέσα στην τσέπη μου ως φορητό λάπτοπ. 

επομενη κινηση να πας σε Intel γιατι κατω κατω βλεπω amd για τους λογους που αναφερες πιο πανω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, maxx71 είπε

επομενη κινηση να πας σε Intel γιατι κατω κατω βλεπω amd για τους λογους που αναφερες πιο πανω :P

Σε intel είμαι εδώ και χρόνια, απλά βαριέμαι να αλλάξω την υπογραφή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ikaruga24 είπε

Σε intel είμαι εδώ και χρόνια, απλά βαριέμαι να αλλάξω την υπογραφή. 

αψογος και γω εκανα αλλαγες και βαριεμαι, καλη συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, avacan23 είπε

Πραγματικά φέτος είναι απολαυστικό να βλέπεις τα fanboys να ξεφτιλίζονται… πως θα δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα ότι για πρώτη φορά η apple έβγαλε κινητό με τις μικρότερες αλλαγές και διαφήμισε κάτι (ΑΙ) που θα βγει το 2025… 

 

οι αλλαγές είναι.

1) αλλαγή σασί και περίβλημα μπαταρίας με αλουμινιο

2) απτικό κουμπί για φωτό 

3) ασύρματη φόρτιση με Q2 μόνο στα προ 

4) wifi 7 

5) 8k video 120hz

6) μικρότερα μπεζελς 

7) αύξηση διαστάσεων 3 ίντσες 

8. νέος  τηλεφακος και 5x zoom στο προ

9) 10% βελτίωση σε cpu και μπαταρία 

10) 12αρα ραμ( πάει το ψέμα ότι τα μήλα δεν έχουν ανάγκη τη ραμ) 

 

πειτε μου τώρα μια αλλαγή που σας ενθουσιάζει η σας προτρέπει να αναβαθμίσετε από το 15 max ? 
 

καλό θα ναι ο μάγειρας να δει τις πωλήσεις φέτος μήπως βάλει μυαλό εκτός αν τελικά τα πρόβατα είναι πολλά 

Όσοι δεν έχετε οικονομικό θέμα δεν σας ενδιαφέρει κάντε ότι θέλετε τα λεφτά σας ακόμα και προσάναμα αλλά όσοι δουλεύετε σκληρά κάθε ευρώ και σέβεστε τον κόπο σας πράξτε ανάλογα 

 

Άσε μας ρε φίλε που βγάλατε το s24 ultra δήθεν ΑΙ και μετά το πήραν όλα τα μοντέλα θα μας πείτε και εσείς 🤣🤣🤣 

 Συν ότι είναι η πρώτη συσκευή που τραβάς σε ότι fps θες και μετά το αλλάζεις αν θες 

Επεξ/σία από Just_travel_everywhere
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, rallistas είπε

αυτη η τσουλιτσα η Siri δεν σκαμπαζει ελληνικα,να εχουμε φουλ αξιοποιηση

Μην το λες, απο το πουθενά άκουσα τον 2,5χρονο γιο μου να λέει τη στιγμή που χτυπούσε το ξυπνητήρι, "εϊ σίρι στοπ δι αλαρμ" 😆

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, maxx71 said:

Παιδια οσοι λενε δεν αξιζει η φετινη χρονια και του χρονου με υγεια κλπ κλπ εχουν ηδη μαζεψει το μπαγιοκο για 16 pro max 512 titanium black

Μαντη σαχλα εσύ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα τιμές ίδιες με πέρσι

iPhone 16 Pro

  • iPhone 16Pro 128GB  - €1239
  • iPhone 16 Pro 256GB - €1369
  • iPhone 16 Pro 512GB  - €1629
  • iPhone 16 Pro 1TB - €1889

iPhone 16 Pro Max

  • iPhone 16 Pro Max 256GB - €1499
  • iPhone 16 Pro Max 512GB - €1759
  • iPhone 16 Pro Max 1TB - €2019
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, avacan23 said:

Πραγματικά φέτος είναι απολαυστικό να βλέπεις τα fanboys να ξεφτιλίζονται… πως θα δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα ότι για πρώτη φορά η apple έβγαλε κινητό με τις μικρότερες αλλαγές και διαφήμισε κάτι (ΑΙ) που θα βγει το 2025… 

 

οι αλλαγές είναι.

1) αλλαγή σασί και περίβλημα μπαταρίας με αλουμινιο

2) απτικό κουμπί για φωτό 

3) ασύρματη φόρτιση με Q2 μόνο στα προ 

4) wifi 7 

5) 8k video 120hz

6) μικρότερα μπεζελς 

7) αύξηση διαστάσεων 3 ίντσες 

8. νέος  τηλεφακος και 5x zoom στο προ

9) 10% βελτίωση σε cpu και μπαταρία 

10) 12αρα ραμ( πάει το ψέμα ότι τα μήλα δεν έχουν ανάγκη τη ραμ) 

 

πειτε μου τώρα μια αλλαγή που σας ενθουσιάζει η σας προτρέπει να αναβαθμίσετε από το 15 max ? 
 

καλό θα ναι ο μάγειρας να δει τις πωλήσεις φέτος μήπως βάλει μυαλό εκτός αν τελικά τα πρόβατα είναι πολλά 

Όσοι δεν έχετε οικονομικό θέμα δεν σας ενδιαφέρει κάντε ότι θέλετε τα λεφτά σας ακόμα και προσάναμα αλλά όσοι δουλεύετε σκληρά κάθε ευρώ και σέβεστε τον κόπο σας πράξτε ανάλογα 

 

Συμφωνώ αλλά οι υπόλοιποι κατασκευαστες κάνουν μεγαλύτερες αλλαγές κάθε χρόνο; 🤔 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Dimitris_1981 said:

Δώστου 2 μέρες να τελειώσει το indexing. Ιδανικά στην φόρτιση όταν δεν χρησιμοποιείται για να μην κάνει εξοικονόμιση μπαταρίας.
Όταν τελειώσει πιστεύω θα πηγαίνει μια χαρά.

Δεν θα έχει προκοπή το XS Max , εδώ τα Developer Beta και στα πρώτα δύο, το 13 PM και τα είδε…

Εκτός και αν σε ερχόμενο update φτιάξει. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, TaxiarhisGR είπε

Ηρθε η ωρα αλλαγης του 13 Pro 

Το ίδιο σκέφτομαι και γώ γιατί δεν αντέχω άλλο την έλλειψη type-c και τη μικρή μπαταρία. 
θα πάω για pro max αλλά ποιο;

16 pro max πέρα απτό κουμπί δεν νομίζω ότι έχει κάτι άλλο. Και πάλι όχι fast charging με καλώδιο. 
Θέλει  1500€ στην Ελλάδα ενω το 15 pro max είναι ήδη στα 1300 και με από φορολόγηση μου βγαίνει σχεδόν χιλιάρικο και θα δώσω το 13 pro. 
 

Βοηθάτε χωριανοί, δεν μπορώ να αποφασίσω. 

Επεξ/σία από soconium
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Γιατί το 15 προ σύντομα θα αποσυρθεί, μέχρι εξαντλήσεως στοκ. Μετά μονο μτχ

Μόνο εκεί υπερτερεί.

Σχεδόν 1000 ευρώ για να έχεις 60hz οθόνη. Και κάποιοι υποστηρίζουν ότι δεν χρειάζεται παραπάνω. 

Γελοίοι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...