Προς το περιεχόμενο

Το νέο iPhone 16 Pro έρχεται στις 20 Σεπτεμβρίου με μεγαλύτερη οθόνη και βελτιωμένη διαχείριση θερμότητας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, redhotstef said:

 

Δεν είναι σοβαρός λόγος το πρότυπο type c ;

Δεν χρειάζεται να κουβαλάει κάποιος φορτιστη σε κάποιο ταξίδι, πάντα θα βρει από κάποιον αλλον , γιατί όλος ο πλανήτης πλέον πρέπει να έχει tupe c!

Αν και δεν έχω iphone, αν ήταν να μην πάρω το 15 και μετά, θα έπαιρνα το 12 pro max. Το ίδιο με τα δικά σας είναι και ίσως και καλύτερο. 

Να αλλάξω τηλέφωνο για το type c....μμμμαλιστα. Τι να πω...? Δεν ξέρω τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα. Επίσης το ΠΡΈΠΕΙ δεν το σχολιάζω. Το να μην κουβαλάω φορτιστή στο ταξίδι μ επειδή "όλοι" έχουν φορτιστή είναι πολύ έξυπνο οφείλω να ομολογήσω #not. Προσωπικά δεν παίρνω max μοντέλα αλλά κ αν τα διάλεγα δεν θα έπαιρνα 12 pro max!!

Επεξ/σία από zahos147
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 159
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 hours ago, redhotstef said:

Για τον ίδιο λόγο που κάποιος πρώτο πήρε iphone στη ζωή του, πριν χρόνια, όταν ήταν ανώριμο το ios και τα android ήταν κατά πολύ καλύτερα κινητά. Για τη μόστρα! 

Την εποχή που το iOS ήταν «ανώριμο», στο Android πάταγες και περίμενες να κάνει αυτό που πάτησες για 2 δίσεκτα. Ακόμα και στις ναυαρχίδες. Και το λέγαμε lagdroid, ή bugdroid.

Και calm your t^ts λίγο με τη "μόστρα", γιατί δεν είχαμε όλοι κόλλημα να την πούμε στους παραδίπλα με τα κινητά μας, όπως κάναν οι 'droidάδες εκείνη την εποχή (και κάποιοι ακόμα το 'χουν εμμονή, απ' ότι φαίνεται)...

  • Like 5
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, stivaks72 είπε

Το απλό το 16ρι έχει 60hz ή 120;

Δεν το είδα κάπου να αναφέρεται. 

Φαντάζομαι εφόσον τόνισαν τα 120hz στα pro ότι τα απλά θα έχουν 60hz.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, dimkalogiros είπε

6,9 ίντσες το Pro Max. Καλά πήγε αυτό.. 

Όσο για το Capture Button, αλήθεια ποιος βγάζει φωτογραφίες με το κινητό γυρισμένο στα πλάγια; 

Κάποιος που θέλει τέτοιο κάδρο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, karamela693 είπε

Όλα είναι σχετικά, σε σχέση με το δικό σου το 16 pro max έχει αισθητά καλυτερο επεξεργαστη, usb c, μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερη μπαταρία με πιο γρήγορη φόρτιση, δυνατότητες AI που θα αναπτυχθούν και σε βάθος χρόνου, καλύτερο τηλεφακο, καλύτερο ultrawide, το νέο κουμπί στα πλαγιά που φαίνεται εξαιρετικη ιδέα, πιο ελαφρύ σώμα τιτανίου, οθόνη που ντιμαρει πιο αργά στο δυνατο φως και διαφορά αλλά μικρής ή μεγάλης σημασίας….με λίγα λόγια για μένα είναι σαν σύνολο σημαντική αναβάθμιση απο την σειρά 14….βεβαια περι ορέξεως…

+ καλύτερη οθόνη. Μεγαλύτερο PWM dimming από το 14.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, TrialKid είπε

Το έβαλα στης γυναίκας το XS Max πριν λίγο που το έδωσε RC 

Και δεν πάει… βήμα !!!

IMG_0131.jpeg

Δώστου 2 μέρες να τελειώσει το indexing. Ιδανικά στην φόρτιση όταν δεν χρησιμοποιείται για να μην κάνει εξοικονόμιση μπαταρίας.
Όταν τελειώσει πιστεύω θα πηγαίνει μια χαρά.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, karamela693 είπε

Όλα είναι σχετικά, σε σχέση με το δικό σου το 16 pro max έχει αισθητά καλυτερο επεξεργαστη, usb c, μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερη μπαταρία με πιο γρήγορη φόρτιση, δυνατότητες AI που θα αναπτυχθούν και σε βάθος χρόνου, καλύτερο τηλεφακο, καλύτερο ultrawide, το νέο κουμπί στα πλαγιά που φαίνεται εξαιρετικη ιδέα, πιο ελαφρύ σώμα τιτανίου, οθόνη που ντιμαρει πιο αργά στο δυνατο φως και διαφορά αλλά μικρής ή μεγάλης σημασίας….με λίγα λόγια για μένα είναι σαν σύνολο σημαντική αναβάθμιση απο την σειρά 14….βεβαια περι ορέξεως…

Διαφορές που οριακά θα καταλάβει ένας πολύ απαιτητικός χρήστης (άντε ίσως η ultrawide και το 4Κ 120 να κάνει διαφορά).Όταν κυκλοφορήσει πλήρως το ΑΙ και ξεπεράσει τις όποιες παιδικές ασθένειες θα έχει,θα μιλάμε ήδη για το 17 οπότε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, redhotstef είπε

Αυτός υποτίθεται ότι του είχαν φέρει όλα τα χρώματα και τελικά ήταν ψεύτικα. 

Το 16 pro πάντως είναι το καλύτερο πιστεύω. 6.3 ιντσες οκ λίγο παραπάνω από το περσινό, στα όρια της φορητότητας, και μικρό μέγεθος και προ, αν και μου αρέσουν τα κινητά από 6.8 και πάνω. 

Πιστεύω το καφέ χρώμα είναι το must φέτος . Αν είναι να πάρεις άλλο χρώμα πάρε το 15.. δεν θα καταλάβει ο διπλανός σου τη διαφορά. 

Και γιατί να μας νοιάζει αν το καταλάβει;

Το 95% του χρόνου έτσι κι αλλιώς είναι στην τσέπη και με την θήκη δεν φαίνεται ούτως ή άλλως το χρώμα.

9 ώρες πριν, redhotstef είπε

Για τον ίδιο λόγο που κάποιος πρώτο πήρε iphone στη ζωή του, πριν χρόνια, όταν ήταν ανώριμο το ios και τα android ήταν κατά πολύ καλύτερα κινητά. Για τη μόστρα! 

Δεν το είχα δει απλά λυπάμαι που νομίζεις ότι ισχύει.

Ήμουν κάτοχος Galaxy S Series μέχρι πέρυσι. Μετά τα 2 χρόνια ήταν πάντα για τα σκουπίδια. Αυτό ψιλοβελτιώνεται από S23 και μετά αλλά ακόμα δεν έχουμε αξιόπιστα στοιχεία αν θα φτάσουν τα 7 χρόνια του iPhone.

Βάζω τα Galaxy γιατί ήταν με διαφορά τα πιο καλά ειδικά για την περίοδο που αναφέρεις που έπαιζαν μπάλα κυρίως Samsung & LG.

Συνολικά μέχρι το S9 που το άφησα μέχρι να πεθάνει (5,5 χρόνια και σερνόταν πριν από το 3ο χρόνο) άλλαζα τουλάχιστον κάθε 2 χρόνια , είχα σκάσει πολλά χιλιάρικα στην Sammy για να έχω  αξιοπρεπές κινητό. Αν ήμουν σε iPhone ίσως να είχα δώσει λιγότερα τελικά.... 
 

Ένα ακόμα χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι ότι η Apple βάζει UWB Chip από το iPhone 11 για να κάνει τα AirDrop, Find My κτλ
Αντίθετα τα android χρησιμοποιούν το bluetooth που δεν κάνει (στο 6.0 κάπως θα βελτιωθεί) για να σου δώσουν και κάλα ένα καχέκτυπο αυτών των λειτουργιών.....

What you pay is what you get.....

Επεξ/σία από Dimitris_1981
  • Like 8
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ισχύει αυτό για τα android, 10plus αγορασμένο day one λειτουργει άψογα μέχρι τώρα που το χρησιμοποιεί η μαμά μου. 

s21 ultra από day one τώρα έχει αρχίσει και κάνει κάτι σχεδόν ανεπαίσθητες καθυστερήσεις που αν κάνω restart (τύπου 1 στο 3μηνο) εξαφανίζονται. 

----------------------------------------------------------------------------------------

Θα πάω για dessert 256 pro max και ΑΝ δεν με καλύψει θα το δώσω όταν βγει το s25 ultra. τελευταίο μου iphone ήταν το... 5s , διατηρώ βέβαια επαφή με το ios λόγω ipad. 

Για να δούμε.....

Μεγάλο ερωτηματικό για μένα το ζουμ στις φωτογραφίες και το ΑΙ

Επεξ/σία από margaritagr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, redhotstef said:

 

Δεν είναι σοβαρός λόγος το πρότυπο type c ;

Δεν χρειάζεται να κουβαλάει κάποιος φορτιστη σε κάποιο ταξίδι, πάντα θα βρει από κάποιον αλλον , γιατί όλος ο πλανήτης πλέον πρέπει να έχει tupe c!

Γιατί δεν μπορώ να έχω μαζί μου το δικό μου φορτιστή;  πρέπει να δανειζομαι από άλλους; 🤔 

  • Like 5
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...