Προς το περιεχόμενο

Το νέο iPhone 16 Pro έρχεται στις 20 Σεπτεμβρίου με μεγαλύτερη οθόνη και βελτιωμένη διαχείριση θερμότητας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, redhotstef είπε

 

Δεν είναι σοβαρός λόγος το πρότυπο type c ;

Δεν χρειάζεται να κουβαλάει κάποιος φορτιστη σε κάποιο ταξίδι, πάντα θα βρει από κάποιον αλλον , γιατί όλος ο πλανήτης πλέον πρέπει να έχει tupe c!

Αν και δεν έχω iphone, αν ήταν να μην πάρω το 15 και μετά, θα έπαιρνα το 12 pro max. Το ίδιο με τα δικά σας είναι και ίσως και καλύτερο. 

Όχι φιλε μου.Σιγα μη δώσω ξανά 1500+ απλά για το Type C και λοιπές μικροδιαφορές.Μια χαρά κάνω τη δουλειά μου με το lightning.

  • Like 3
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να πούμε ένα respect στην Apple που κρατάει στο τελευταίο λειτουργικό κινητά 7ετίας τα οποία με ενημερώσεις ασφαλείας μπορεί να τα πάει και 10ετία.

Επίσης οι τιμές πλέον δεν είναι τόσο πια υψηλές, ειδικά για κάποιον που θα το κρατήσει 4-6 χρόνια.

Πολύ σημαντικό αν η κύρια κάμερα έχει διπλασια ταχύτητα ανάγνωσης, εφ΄όσον βέβαια δεν έχουν γίνει μεγάλες θυσίες στο θέμα του θορύβου.

  • Like 8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, AtiX είπε

Έχει καταντήσει πιο κουραστικό και από τα κρύα αστεία του Σεφερλή, να διαβάζουμε κάθε χρόνο τα ίδια και τα ίδια από το 3gs και μετά για τα iPhones…

όποιος τα αγοράσει και έχει μοντέλο από 12 και παλιότερο θα δει σημαντικές διαφορές, ενώ οποίος έχει περσινό ή προπέρσινο μοντέλο θα δει μικροδιαφορές…

έτσι λειτουργεί η apple, οποίος θέλει αγοράζει, οποίος θέλει πάει σε άλλες εταιρίες…

Μεταξύ μας ομως όσο και αν αγαπώ την Apple, από το 11 pro max και έπειτα δλδ 5+  χρόνια οι διάφορες είναι παρά μα παρά πολύ μικρές νμζ θα παραμείνω άλλον έναν χρόνο με το 12 pro max.
Ίσως πάρω το 16 pro max για καμία βδομάδα έτσι για το unboxing και να δω τις μικρό διάφορες και μετά δρόμο όπως έκανα και περσυ με το 15 pro max (τα μόνα που πραγματικά μου είχαν αρέσει στο 15 είναι τα 120hz και το type C αλλα και πάλι δεν άξιζε για μένα.)

Όποτε για μένα έχει 12 pro max και φέτος 😁.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Niko Bellic είπε

Κανένας σοβαρός λόγος αναβάθμισης από 14 Pro Max.Παμε για του χρόνου και βλέπουμε.

Όλα είναι σχετικά, σε σχέση με το δικό σου το 16 pro max έχει αισθητά καλυτερο επεξεργαστη, usb c, μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερη μπαταρία με πιο γρήγορη φόρτιση, δυνατότητες AI που θα αναπτυχθούν και σε βάθος χρόνου, καλύτερο τηλεφακο, καλύτερο ultrawide, το νέο κουμπί στα πλαγιά που φαίνεται εξαιρετικη ιδέα, πιο ελαφρύ σώμα τιτανίου, οθόνη που ντιμαρει πιο αργά στο δυνατο φως και διαφορά αλλά μικρής ή μεγάλης σημασίας….με λίγα λόγια για μένα είναι σαν σύνολο σημαντική αναβάθμιση απο την σειρά 14….βεβαια περι ορέξεως…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jmanol000 είπε

πεσ μου ότι είσαι αμπαλοσ από κινητά χωρίς να μου πεισ ότι είσαι αμπαλοσ από κινητά , το 12pm ήταν το χειρότερο προ μοντέλο που έχει βγει έλεος 

Θα το είχες φανταζομαι και την έπαθες, και την επόμενη χρονιά είπες να πάρεις και το 13 μπας και είναι καλύτερο. Και φυσικά μετά ούτε το 14 ούτε το 15 δεν ήταν καλύτερο από το δικό σου το 13. Ούτε τώρα το 16..

Πες μου ότι είσαι άνεργος χώρις να μου το πεις......

Το 12  το βρίσκω πιο φθηνά από το 13 οπότε σε αυτόν τον τομέα , είναι καλύτερο.

  • Confused 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε για το 17 Pro Max. Θεωρώ ότι όσοι ειμαστε με 13 Pro και έπειτα (χρήστης 14 Pro Max προσωπικά) δεν έχουμε κανένα λόγο να το αλλάξουμε ακόμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοδεχούμενες οι αλλαγές, αλλά δεν με ιντρίγκαραν για να κάνω την αλλαγή.
Το σκεφτόμουν για φέτος να πάω στο 16, αλλά θα μείνω αγκαλιά με το 13 Pro Max για τουλάχιστον άλλη μία χρονιά.
Αναμονή για το 2025 λοιπόν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 pro max , 6 μηνες κραταει 86% ! ενω με καποιο update μου ειχε φαει  την μπαταρια  σε 1,5 μηνα 3% κατω ,  δν θα το αλλαζα αλλα οταν ανοιξη το κινητο παει η Στεγανοποίηση κ ετσι εφτασε ο καιρος ισως να το αλλαξω , 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είναι δυνατόν να βγαίνει ακόμα αρχική 128gb έκδοση; Που ένα σοβαρό βίντεο να τραβήξεις με τις πλήρεις δυνατότητες της κάμερας θα γράψει πόσα gb για πλάκα; Τραγικοί ...

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως κάθε χρόνο κάνω υπομονή έρχεται ο Ιούνιος και τσιμπάω το καινούριο μοντέλο ανταλλάσσοντας το παλιό με διάφορα χρημάτων. Φέτος έδωσα το 14 pro max τον Ιούνιο και πήρα το 15 pro max ούτε άγχος ούτε αναμονή για προπαραγγελίες  ούτε κακοτεχνίες στις πρώτες παρτίδες. Υγεία να έχουμε Ιούνιο του 25 δίνω το 15 pro max και πάω στο 16 pro max. 
Υπομονή και σύστημα χρειάζεται. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, bigballon είπε

Φαίνεται ότι από φωτογραφία δεν κατέχεις και πολλά.

Με διαφορετική διάρκεια εγγυήσεις και ίσως όχι FaceTime. Ψάξε το καλά πριν αγοράσεις.

12 μήνες εγγύηση όπως και τα αμερικανικά μοντέλα. Γνωρίζω ότι δεν είναι διαθέσιμο το FaceTime στα αραβικά εμιράτα αλλά πιστεύω είναι θέμα τον παροχων  εκεί μιας και σαν μοντέλο είναι το ίδιο που πουλιέται και στην Ευρώπη . Θα το ρωτήσω άλλωστε και από κοντά που θα βρίσκομαι …

 

EDIT: Το FaceTime παίζει κανονικά στην Ευρώπη και ας είναι αγορασμένο από εκεί. Οι περιορισμοί είναι για αυτούς από τους παρόχους τους.. 

Επεξ/σία από dream21
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, redhotstef είπε

Θα το είχες φανταζομαι και την έπαθες, και την επόμενη χρονιά είπες να πάρεις και το 13 μπας και είναι καλύτερο. Και φυσικά μετά ούτε το 14 ούτε το 15 δεν ήταν καλύτερο από το δικό σου το 13. Ούτε τώρα το 16..

Πες μου ότι είσαι άνεργος χώρις να μου το πεις......

Το 12  το βρίσκω πιο φθηνά από το 13 οπότε σε αυτόν τον τομέα , είναι καλύτερο.

xaxaxax εντελώς άτοπο το σχολιο , ναι το 12 είχα αλλά δεν πήγα στο 13 πήγα στο 15 προ , το ότι το 12 pro max ηταν η χειροτερη ναυαρχιδα τησ εποχησ του ειναι γεγονοσ , σε συγκρισεισ εχανε απο ολα και λογικο , για να μην μιλησω για την οθονη του

3 ώρες πριν, karamela693 είπε

Όλα είναι σχετικά, σε σχέση με το δικό σου το 16 pro max έχει αισθητά καλυτερο επεξεργαστη, usb c, μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερη μπαταρία με πιο γρήγορη φόρτιση, δυνατότητες AI που θα αναπτυχθούν και σε βάθος χρόνου, καλύτερο τηλεφακο, καλύτερο ultrawide, το νέο κουμπί στα πλαγιά που φαίνεται εξαιρετικη ιδέα, πιο ελαφρύ σώμα τιτανίου, οθόνη που ντιμαρει πιο αργά στο δυνατο φως και διαφορά αλλά μικρής ή μεγάλης σημασίας….με λίγα λόγια για μένα είναι σαν σύνολο σημαντική αναβάθμιση απο την σειρά 14….βεβαια περι ορέξεως…

αν είσαι enthusiast και από το 15 προ έχει διαφορά εγώ αναβαθμίζω φέτος από 15 προ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dimkalogiros είπε

6,9 ίντσες το Pro Max. Καλά πήγε αυτό.. 

Όσο για το Capture Button, αλήθεια ποιος βγάζει φωτογραφίες με το κινητό γυρισμένο στα πλάγια; 

Εγώ και όσοι φωτογραφίζουμε τοπίο 😁

Από το 5s πήγα στο Xs και μετά στο 14 Pro Max. Θα περιμένω σίγουρα 2 χρόνια ακόμα. Το κουμπί για φωτογραφίες αδιάφορο. Το AI προσπάθησαν να περάσουν σαν καινοτομία επειδή ζήλεψαν τα Pixel. 0.2 inches δεν είναι αύξηση οθόνης. Είναι κοροϊδία για να το παρουσιάσεις ως χαρακτηριστικό. Και το 15 Pro είχαν παρουσιάσει ως το απόλυτο gaming κινητό και έψηνες σουβλάκια από τις θερμοκρασίες. Όπως και να έχει ήταν μια πολύ ωραία παρουσίαση που απλά δεν είχε τίποτα ουσιαστικό να πει. Όσοι προλάβουν ακόμα τα 15 pro πριν εξαντληθούν.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Vaswww είπε

Εγώ θεωρώ οτι δεν αλλάξε πολλά απο πέρσι η Apple ελπίζω στα επόμενα iPhone να προσθέσουν ακόμη περισσότερα 

Είναι πρακτικά αδύνατο να προσθέτουν κάθε χρόνο όλο και από κάτι. Στη τελική πόσοι χρησιμοποιούνται όσα δείχνουν στις παρουσιάσεις τους; Εμένα προσωπικά με κούρασε η παρουσίαση χθες, ήταν λες και έβλεπα ταινία μεγάλης διάρκειας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...