Προς το περιεχόμενο

Έρχεται στα μέσα Σεπτεμβρίου το Gigabit Voucher


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
1 hour ago, salmp7 said:

Τον όρο με το SFBB τί τον θέλουν, τσάμπα να μας ταλαιπωρούν. Αφού τα κουπόνια επαρκούν για να συνδεθούν και νέα σπίτια που διαφορετικά θα μείνουν με χαλκό.

Ούτε για το 1/3 της τρέχουσας κάλυψης δεν φτάνουν τα 400.000 κουπόνια για σπίτια κι επιχειρήσεις, πόσο μάλλον για μελλοντικής.

1 hour ago, salmp7 said:

Πότε λέτε να ανέβει η σελίδα να δούμε και τους όρους γιατί οι τελευταίοι είναι από 2022, να  δούμε αν άλλαξε τίποτα.

Φήμες λένε για 15 Σεπτεμβρίου, άντε την επόμενη βδομάδα θα έλεγα...

1 hour ago, Risky said:

H  COSMΟΤΕ επίσης το προηγούμενο διάστημα ανέβασε τις τιμές κατα 3€ στο 1Gbit.

Και η 300αρα και η 500αρα πήραν +3 ευρώ από την 1η Αυγούστου, τυχαία μόνο τα πακέτα που θα συμμετέχουν στο giga voucher. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Thresh είπε

Τώρα όσοι είναι σε περιοχές με ιδιόκτητο παίρνουν τις γνωστές χαμηλές τιμές. Το ερώτημα είναι αν θα μπορούν να πάρουν το voucher πάνω τους ή όποιος θέλει επιδότηση αναγκαστικά στις νέες ακριβές του site.

Θυμίζει ένα "εξοικονομώ" η κατάσταση, άλλες τιμές στα κουφώματα χωρίς το πρόγραμμα κι άλλες με πρόγραμμα.

Ε με βλέπω στο αρχικό πλάνο να πέρνω τηλέφωνο να ζητάω 26 ευρώ 300αρα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Διάβασα απο κάποιους φίλους εδω που αναφέρονται στο starlink ως λύση. Δεν γνωρίζω για την συγκεκριμένη πολλά. Αλλά απο προσωπική εμπειρία σε δορυφορικές συνδέσεις αναρωτιέμαι σε ακραίες καιρικές συνθήκες πχ βαριά συννεφιά δεν πέφτει η σύνδεση η δεν υπάρχει απώλεια ταχύτητας οταν χάνεται η επαφή με τους δορυφόρους ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nagmatech είπε

 Διάβασα απο κάποιους φίλους εδω που αναφέρονται στο starlink ως λύση. Δεν γνωρίζω για την συγκεκριμένη πολλά. Αλλά απο προσωπική εμπειρία σε δορυφορικές συνδέσεις αναρωτιέμαι σε ακραίες καιρικές συνθήκες πχ βαριά συννεφιά δεν πέφτει η σύνδεση η δεν υπάρχει απώλεια ταχύτητας οταν χάνεται η επαφή με τους δορυφόρους ?

νομιζω για ελλαδα θα κρατήσει.. θέλει εδω λίγο ψάξιμο και γνώμες ανθρώπων που χουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://mindigital.gr/wp-content/uploads/2022/08/Κείμενο-δημόσιας-Διαβούλευσης-Gigabit-Voucher-Scheme.docx

Ισχύει δηλαδή , 16 ευρώ επιδότηση / μηνα για τα πακετα ..?

 

Επεξ/σία από U got bugged
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τις τιμές στη nova επειδή είμαι κ θέλω να αλλάξω ή να ανέβω ταχύτητα και το κοιτούσα το προηγούμενο διάστημα που είχε πχ 300mb ftth έλεγε ότι αν δεν είναι ιδιόκτητο συκωτιού nova η ταχύτητα πάει στα 50mb. 

Τώρα δεν φαίνεται να υπάρχει κάπου οπότε αν εγώ πληρώσω 300αρα θεωρητικά θα έχω 300αρα και ας είναι η εγκατάσταση του ΟΤΕ. 

Είδε κανείς τπτ άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, nagmatech είπε

 Διάβασα απο κάποιους φίλους εδω που αναφέρονται στο starlink ως λύση. Δεν γνωρίζω για την συγκεκριμένη πολλά. Αλλά απο προσωπική εμπειρία σε δορυφορικές συνδέσεις αναρωτιέμαι σε ακραίες καιρικές συνθήκες πχ βαριά συννεφιά δεν πέφτει η σύνδεση η δεν υπάρχει απώλεια ταχύτητας οταν χάνεται η επαφή με τους δορυφόρους ?

Επειδή οι δορυφόροι της starlink πετάνε πολύ χαμηλότερα δεν έχεις το ίδιο θέμα. Φίλος μου που το έχει βάλει στην Πεντέλη δεν έχει θέμα. Ακόμη και όταν χιόνιζε μου είπε ότι είχε μια πτώση γύρω στο 2-10% και καμία σχέση με δορυφορικό του ΟΤΕ που είχε παλιότερα και δεν είχε και καθόλου σήμα όταν χιόνιζε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
12 hours ago, U got bugged said:

https://mindigital.gr/wp-content/uploads/2022/08/Κείμενο-δημόσιας-Διαβούλευσης-Gigabit-Voucher-Scheme.docx

Ισχύει δηλαδή , 16 ευρώ επιδότηση / μηνα για τα πακετα ..?

 

Νοpe, διπλασίασαν τους δικαιούχους οπότε πάει δια 2.

40 minutes ago, aoua3 said:

Αυτό με τις τιμές στη nova επειδή είμαι κ θέλω να αλλάξω ή να ανέβω ταχύτητα και το κοιτούσα το προηγούμενο διάστημα που είχε πχ 300mb ftth έλεγε ότι αν δεν είναι ιδιόκτητο συκωτιού nova η ταχύτητα πάει στα 50mb. 

Τώρα δεν φαίνεται να υπάρχει κάπου οπότε αν εγώ πληρώσω 300αρα θεωρητικά θα έχω 300αρα και ας είναι η εγκατάσταση του ΟΤΕ. 

Είδε κανείς τπτ άλλο;

Μέχρι πρότινος η Nova δεν έδινε πάνω από 200Mbps σε περιοχές που έχουν ρίξει οπτικές άλλοι. Πλέον θα δίνει, γιατί θέλει να πάρει κι αυτή από την πίτα του Giga Voucher, με τις νέες τιμές που βλέπουμε στο site όμως, όχι τις "παλιές" που ήταν μόνο για το ιδιόκτητό της.

6 minutes ago, mogsub said:

Επειδή οι δορυφόροι της starlink πετάνε πολύ χαμηλότερα δεν έχεις το ίδιο θέμα. Φίλος μου που το έχει βάλει στην Πεντέλη δεν έχει θέμα. Ακόμη και όταν χιόνιζε μου είπε ότι είχε μια πτώση γύρω στο 2-10% και καμία σχέση με δορυφορικό του ΟΤΕ που είχε παλιότερα και δεν είχε και καθόλου σήμα όταν χιόνιζε

Εννοείς δήμο Πεντέλης ή βουνό Πεντέλης, άρα σε άλλη περιοχή? Διότι ο δήμος Πεντέλης έχει σχεδόν ολόκληρος κάλυψη FTTH.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό το είπα ανέβηκαν οι τιμές αλλά ανέβηκαν και οι ταχύτητες όταν είναι κάποιος σε δίκτυο εκτός nova. Όπως κ να έχει αυτή τη στιγμή με βλέπω μάλλον για vodafone 300αρι όταν με το καλό έρθει το voucher και αν δεν το ανεβάσουν κι άλλο και αυτοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, aoua3 είπε

Αυτό με τις τιμές στη nova επειδή είμαι κ θέλω να αλλάξω ή να ανέβω ταχύτητα και το κοιτούσα το προηγούμενο διάστημα που είχε πχ 300mb ftth έλεγε ότι αν δεν είναι ιδιόκτητο συκωτιού nova η ταχύτητα πάει στα 50mb. 

Τώρα δεν φαίνεται να υπάρχει κάπου οπότε αν εγώ πληρώσω 300αρα θεωρητικά θα έχω 300αρα και ας είναι η εγκατάσταση του ΟΤΕ. 

Είδε κανείς τπτ άλλο;

Στις 27/8 έκανα αίτηση για fiber 300 στην Nova με 26 ευρώ και 6 πάγια δώρο, αυτή τη στιγμή τα 300 mbps τα έχει στα 38 ευρώ!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Thresh είπε

Εννοείς δήμο Πεντέλης ή βουνό Πεντέλης, άρα σε άλλη περιοχή? Διότι ο δήμος Πεντέλης έχει σχεδόν ολόκληρος κάλυψη FTTH.

Βουνό Πεντέλης στο Ντράφι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2024 στις 1:56 ΜΜ, Thresh είπε

Τώρα όσοι είναι σε περιοχές με ιδιόκτητο παίρνουν τις γνωστές χαμηλές τιμές. Το ερώτημα είναι αν θα μπορούν να πάρουν το voucher πάνω τους ή όποιος θέλει επιδότηση αναγκαστικά στις νέες ακριβές του site.

Θυμίζει ένα "εξοικονομώ" η κατάσταση, άλλες τιμές στα κουφώματα χωρίς το πρόγραμμα κι άλλες με πρόγραμμα.

Αυτό δεν ισχύει. Ακόμα και σε δικό τους ιδιόκτητο δίκτυο, οι παλαιές τιμές δεν ισχύουν. 500mbps πήγαν από 29€ στα 43€, ανεξαρτήτου ιδιόκτητου ή μη δικτύου. Μόνο αν τους πιέσεις θα πέσει στα 29€, αλλά για 300mbps, που παλιά ήταν 26€ (ίσως και χαμηλότερα, δεν θυμάμαι τις παλιές τιμές για 300mbps). Και μιλώ από προσωπική εμπειρία μετά από αλλεπάλληλα τηλεφωνήματα που τους έκανα, γιατί είχα συμβόλαιο με τις παλαιές τιμές, που ποτέ όμως δεν πέρασαν στο σύστημά τους, και τώρα μου ζητούν να κάνω νέο συμβόλαιο με τις καινούργιες τιμές. Ως δια μαγίας, ενώ είχα ζητήσει επανηλεμένα να με καλέσουν για να μου εξηγήσουν γιατί καθυστερεί η ενεργοποίηση, άρχισαν να με πέρνουν τηλέφωνο 4 φορές την ημέρα (χωρίς υπερβολή) μετά την αύξηση των τιμών. 

ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΑΦΙΤ!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, kogos said:

Αυτό δεν ισχύει. Ακόμα και σε δικό τους ιδιόκτητο δίκτυο, οι παλαιές τιμές δεν ισχύουν.

Στο adslgr πάντως μέλη που ρώτησαν τηλεφωνικά τους είπαν αυτές τις τιμές για ιδιόκτητο. Τώρα αν σταμάτησαν, τραγικό, το λιγότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ατομική επιχείρηση με 100αρα οπτική ίνα εδώ και 3 χρόνια 

Άραγε θα δικαιούμαι το κουπόνι; Χρειάζομαι άμεσα αναβάθμιση στο upload..

Είχα πάρει το παλιότερο voucher αλλά στο σπίτι. Διαφορετική διεύθυνση απ' ότι της επιχείρισης. Ίδιο ΑΦΜ

Επεξ/σία από KenJiNx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 hours ago, KenJiNx said:

Σε ατομική επιχείρηση με 100αρα οπτική ίνα εδώ και 3 χρόνια 

Άραγε θα δικαιούμαι το κουπόνι; Χρειάζομαι άμεσα αναβάθμιση στο upload..

Είχα πάρει το παλιότερο voucher αλλά στο σπίτι. Διαφορετική διεύθυνση απ' ότι της επιχείρισης. Ίδιο ΑΦΜ

To ίδιο ΑΦΜ παίζει να είναι πρόβλημα, θα το μάθεις με σιγουριά όταν ανοίξει.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...