Προς το περιεχόμενο

Έρχεται στα μέσα Σεπτεμβρίου το Gigabit Voucher


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, Thresh είπε

Ο φίλος είναι κοντά στην Αμβροσίου Φραντζή/Ηλία Ηλίου.

Το ξερω οτι εχει ινα εκει .... ηλια ηλιου δουλευει φιλος και τωρα του συνδεουν ινα στο μαγαζι, εγω ειμαι με το μηχανακι 2-3 λεπτα απο φρατζη .    FyS1E-tWwAAWWpO.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, U got bugged είπε

https://nova.gr/statheri-tilefonia/programmata/stathero-internet 

ειλικρινα οτι χειροτερο , αλλαξαν προγραμματα ..

26 ευρω δεν ειχε η 500αρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, rical είπε

Νέος Κόσμος = χαλκός,   

Εν έτη 2024... Καληνύχτα ελλαδα.

Μέχρι Βρεσθένης έχει οπτικές ίνες...

Από Βρεσθένης μέχρι Καλλιρόης σκάβουνε αυτές τις μέρες από την VODAFONE και μπήκε και στο κόλπο και η Inalan...

Οπότε ο Ν. Κόσμος θα προλάβει το Voucher...

Έβαλα τις περιοχές που δεν έχουν σκάψει ούτε 5 εκατοστά με εξαίρεση κάποιους προύχοντες στο Θησείο που έβαλαν FTTH σε 4 τετράγωνα ...

 

17 ώρες πριν, Thresh είπε

Ναι ενώ η υπόγεια δικιά μου που περνάει πάνω από το φράχτη για να μπει στο οικόπεδο δεν κόβεται πανεύκολα και χωρίς σκάλα μάλιστα? Ναι ανεβαίνει με μεταλλικό σωλήνα από την πλάκα του πεζοδρομίου μέχρι το BCP πάνω στο φράχτη, αλλά μετά όταν περνάει πάνω είναι μέσα σε πλαστικό σπιράλ το οποιο είναι αρκετά εύκολο να βανδαλίσεις.

Δεν ειναι ο κανονας ομως ....

Σε πολλες πολυκατοκιες πρεπει να μπεις μεσα για βρεις το απερχομενο...

Ενω σε κατι εγκαταστασεις της inalan μπορει και ενα νηπιο να τις ξηλωσει...

 

13 ώρες πριν, rical είπε

image.png.e1fd30ad1a3751cb0477fbac3b808fcd.pngεδω σε εχω.

Εκει ξεκινησαν προχθες να σκαβουν και αρχισε να βαζει διαφημιστικα η Inalan...

Ασε που εχει και καμπινες FTTC εκει να δινουν 100αρι VDSL...

2-3 μηνες υπομονη...

Δες εδω δραμα..

image.jpeg.52ad8c8957f6cc46ce1321c13bf85c3d.jpeg

O Οτε 24αρι, η Vodafone 30αρι και η Nova 50αρι που τερματιζει στα 45...

Εργα οπτικων ουτε για δειγμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Μέχρι Βρεσθένης έχει οπτικές ίνες...

Από Βρεσθένης μέχρι Καλλιρόης σκάβουνε αυτές τις μέρες από την VODAFONE και μπήκε και στο κόλπο και η Inalan...

Οπότε ο Ν. Κόσμος θα προλάβει το Voucher...

Έβαλα τις περιοχές που δεν έχουν σκάψει ούτε 5 εκατοστά με εξαίρεση κάποιους προύχοντες στο Θησείο που έβαλαν FTTH σε 4 τετράγωνα ...

 

Δεν ειναι ο κανονας ομως ....

Σε πολλες πολυκατοκιες πρεπει να μπεις μεσα για βρεις το απερχομενο...

Ενω σε κατι εγκαταστασεις της inalan μπορει και ενα νηπιο να τις ξηλωσει...

 

Εκει ξεκινησαν προχθες να σκαβουν και αρχισε να βαζει διαφημιστικα η Inalan...

Ασε που εχει και καμπινες FTTC εκει να δινουν 100αρι VDSL...

2-3 μηνες υπομονη...

Δες εδω δραμα..

image.jpeg.52ad8c8957f6cc46ce1321c13bf85c3d.jpeg

O Οτε 24αρι, η Vodafone 30αρι και η Nova 50αρι που τερματιζει στα 45...

Εργα οπτικων ουτε για δειγμα....

Εγω παντως κοντα στο σπιτι μου δεν εχω δει κατι , ειμαι κοντα στο τραμ της μπακνανα.

Η αληθεια ειναι πιάνω 95 με 100αρι vdsl ... αλλα δεν μου αρεσουν τα "λαθη" που εχει συνεχεια η γραμμη συνοτι  εχουν ερ8ει 3 φορες απο περυσι το καλοκαιρι γιατι κανει συνεχεια αποσυνδεσεις ή σηκωνει στο ακυρο MS και σέρνεται και ολο ενα καλωδιο ειναι φαγωμενο κλπ κλπ... Αλλο το fiber100 άλλο το vdsl.

Καλά αθήνα , ουτε καν 50αρι ειναι τραγωδια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, rical είπε

Εγω παντως κοντα στο σπιτι μου δεν εχω δει κατι , ειμαι κοντα στο τραμ της μπακνανα.

Η αληθεια ειναι πιάνω 95 με 100αρι vdsl ... αλλα δεν μου αρεσουν τα "λαθη" που εχει συνεχεια η γραμμη συνοτι  εχουν ερ8ει 3 φορες απο περυσι το καλοκαιρι γιατι κανει συνεχεια αποσυνδεσεις ή σηκωνει στο ακυρο MS και σέρνεται και ολο ενα καλωδιο ειναι φαγωμενο κλπ κλπ... Αλλο το fiber100 άλλο το vdsl.

Καλά αθήνα , ουτε καν 50αρι ειναι τραγωδια.

 

Στην Κασομουλη διπλα στο Τραμ σκαβουνε τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, k_w_t είπε

Στην Κασομουλη διπλα στο Τραμ σκαβουνε τωρα...

Τι να πω , μακαρι να ερθουν και εδω συντομα , το βαουτσερ αυτο λογικα δεν το προλαβαινω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, k_w_t said:

Δεν ειναι ο κανονας ομως ....

Σε πολλες πολυκατοκιες πρεπει να μπεις μεσα για βρεις το απερχομενο...

Ενω σε κατι εγκαταστασεις της inalan μπορει και ενα νηπιο να τις ξηλωσει...

Μονοκατοικία εδώ.

Και μέσα στο κοινόχρηστο της πολυκατοικίας εύκολα κόβεται.

59 minutes ago, k_w_t said:

To προλαβαίνεις σίγουρα

400.000 κουπόνια είναι, παίζει να το προλάβω κι εγώ σε 13 μήνες όταν θα λήξει το 24μηνο της 300αρας. Θα κατέβω στα 100 προσωρινά για να το δικαιούμαι, θα βγάλω κουπόνι και θα ανέβω 500 ή 1000. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
21 minutes ago, U got bugged said:

νομίζω παλιά ναι , μεχρι τις προάλλες είχε τόσο η 300αρα , τωρα ...

Τώρα όσοι είναι σε περιοχές με ιδιόκτητο παίρνουν τις γνωστές χαμηλές τιμές. Το ερώτημα είναι αν θα μπορούν να πάρουν το voucher πάνω τους ή όποιος θέλει επιδότηση αναγκαστικά στις νέες ακριβές του site.

Θυμίζει ένα "εξοικονομώ" η κατάσταση, άλλες τιμές στα κουφώματα χωρίς το πρόγραμμα κι άλλες με πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Thresh είπε

Μονοκατοικία εδώ.

Και μέσα στο κοινόχρηστο της πολυκατοικίας εύκολα κόβεται.

400.000 κουπόνια είναι, παίζει να το προλάβω κι εγώ σε 13 μήνες όταν θα λήξει το 24μηνο της 300αρας. Θα κατέβω στα 100 προσωρινά για να το δικαιούμαι, θα βγάλω κουπόνι και θα ανέβω 500 ή 1000. 😛

Εδω πιστευω οτι θα το προλαβω και εγω...εαν δω μπουλντοζες στο Κουκακι μεχρι το Δεκεμβριο βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, από 33€/μήνα το 1Gbps στα 48€/μήνα με το που ανακοινώθηκε το Gigabit Voucher η Nova. Τελικά θα σου έχεται πιο ακριβά στο 24μηνο ακόμα και με το Voucher σε σχέση με πριν. Προσωπικά μου πρόσφεραν και 6μήνες δωρεάν πάγια για να σπάσω το συμβόλαιο που είχα στην Cosmote (αλλά δεν).

Κατα τα άλλα υπάρχει και η ΕΕΤΤ (https://www.eett.gr/eett/schetika-me-tin-eett/armodiotites/)   που εποπτεύει και επιβλέπει την ορθή -δεοντολογικά- συμπεριφορά των παρόχων. Μας δουλεύουν στα μούτρα μας οι πάροχοι με την κάλυψη της ΕΕΤΤ.

H  COSMΟΤΕ επίσης το προηγούμενο διάστημα ανέβασε τις τιμές κατα 3€ στο 1Gbit.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά το ίδιο έχει γίνει στο παρελθόν και σε όλες τις αντίστοιχες περιπτώσεις. Η βενζίνη αυξήθηκε με το fuel pass, στο supermarket, όταν δώσαν για κλιματιστικά πήγαν όλα 100% πάνω. Αφού το κράτος παίζει αυτό το παιχνίδι δεν μπορούμε να περιμένουμε κάτι καλύτερο. Τουλάχιστον εδώ η υπηρεσία είναι στάνταρ, γιατί με τα κλιματιστικά σε περιορίζαν να πάρεις και συγκεκριμένα μοντέλα. Πότε λέτε να ανέβει η σελίδα να δούμε και τους όρους γιατί οι τελευταίοι είναι από 2022, να  δούμε αν άλλαξε τίποτα. Τον όρο με το SFBB τί τον θέλουν, τσάμπα να μας ταλαιπωρούν. Αφού τα κουπόνια επαρκούν για να συνδεθούν και νέα σπίτια που διαφορετικά θα μείνουν με χαλκό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...