Προς το περιεχόμενο

Έρχεται στα μέσα Σεπτεμβρίου το Gigabit Voucher


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, k_w_t είπε

Τα μεγαλα αστικα κέντρα ??

Μαλλον δεν ξερεις τι γινεται στο κεντρο της Αθηνας....

Ομονοια = Χαλκος

Συνταγμα=Χαλκός

Ερμου-Μοναστηρακι=Χαλκος

Σταδιου=Χαλκος

Πλάκα=Χαλκος

Θησειο=Χαλκος

Ακροπολη-Κουκακι=Χαλκος

Νέος Κόσμος = χαλκός,   

Εν έτη 2024... Καληνύχτα ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
19 minutes ago, nepomuk said:

Μηπως οχι διοτι το κουπονι αφορα νεες συνδεσεις τλχ 250αρες ;

Υπέθεσα ότι θα αναβαθμίσει τουλάχιστον σε 300Mbps, δεν υπάρχουν 250αρες.

15 minutes ago, rical said:

Νέος Κόσμος = χαλκός,   

Εν έτη 2024... Καληνύχτα ελλαδα.

Σε κάποιες γειτονιές του έχει σκάψει η Vodafone, φίλος έχει εδώ και 1+ χρόνο.

21 minutes ago, thanasis00 said:

Στην ουσία μας λέει μόνο όσοι μένουν σε περιοχή που έχουν ήδη υποδομή για FTTH και απλά δεν έχουν συνδεθεί ακόμα.

Όλες οι περιοχές (κυρίως σε επαρχία) που είναι με υποδομές 24mbps ή 50mbps στη καλύτερη, δε θα πάρουν ποτέ ταχύτερο ίντερνετ. 

Κατά τα άλλα σνομπάρουμε starlink που για τα ίδια λεφτά που ζητάνε οι πάροχοι (πάνω κάτω 40 ευρώ για 300άρα), να σου δίνει 300mbps όπου και να είσαι στην Ελλάδα.

Όταν βλέπεις 1.3 εκατ σπίτια/επιχειρήσεις κάλυψη και μόνο 251.000 συνδρομητές FTTH στη Cosmote, είναι πολλοί που δεν έχουν συνδεθεί, πόσο μάλλον όταν υπολογίσουμε περιοχές κάλυψης και συνδρομητές των υπολοίπων παρόχων.

Το οποίο 1.3 εκατ υποτίθεται ότι θα πάει 1.8 μέχρι το τέλος του 2024 μαζί με τα έργα του UFBB (ΣΔΙΤ) που έχει αναλάβει στην επαρχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα νοβα 100vdsl και εγινε απο το ιδιοκτητο της νοβα αναβάθμιση σε ftth300. εχω ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ιντερνετ μονιμα. η μονη διαφορα ειναι οτι κατεβαζω με 300 οταν και αν θελω να κατεβασω κατι. λογικα φταιει το κακο μοντεμ της νοκια ενω το παλιο ζτε ηταν αψογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, basilis_k6 said:

ειχα νοβα 100vdsl και εγινε απο το ιδιοκτητο της νοβα αναβάθμιση σε ftth300. εχω ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ιντερνετ μονιμα. η μονη διαφορα ειναι οτι κατεβαζω με 300 οταν και αν θελω να κατεβασω κατι. λογικα φταιει το κακο μοντεμ της νοκια ενω το παλιο ζτε ηταν αψογο.

Ακόμα κι ενσύρματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thresh είπε

Ακόμα κι ενσύρματα?

για ενσυρματα μιλαω. κολλανε βιντεο χωρις λογο, εχω τρελλο λαγκ σε παιχνιδια, κοβετε το ιντερνετ πολυ συχνοτερα απο πριν και προφανως κανω reboot στο νοκια καθε 5 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cosmote, Nova & Vodafone έχουν υψηλές ταχύτητες στους δύο παρακείμενους κεντρικούς δρόμους.. Εμείς, μόλις ένα τετράγωνο πιο μέσα, ΤΙΠΟΤΑ εδώ και ΠΟΛΛΑ χρόνια.. Απλά περιμένουμε να μας δεήσουν.. Τελευταία μας ελπίδα η Inalan (που βρίσκεται στα 2 τετράγωνα και πλησιάζει..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, basilis_k6 said:

για ενσυρματα μιλαω. κολλανε βιντεο χωρις λογο, εχω τρελλο λαγκ σε παιχνιδια, κοβετε το ιντερνετ πολυ συχνοτερα απο πριν και προφανως κανω reboot στο νοκια καθε 5 μερες.

Πιθανοτατα να φταίει αυτό όπως υποψιάζεσαι, ζήτα αλλαγή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, seithan είπε

Μια 5ετια (τουλάχιστον), έχει κολλήσει η επέκταση του FTTH , 2 τετράγωνα μακριά από το σπίτι μου.

Τα νεύρα μου!

εδω το δικο μου ειναι απεξω, και εργολαβος ζηταει 400 ευρω, για να ξανασκαψει ,,επειδη το box ειναι στα 20 μετρα ,, θα παρει πολλαα 400 ευρα,,,, Ελλαδα 2.0 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαιότερο άρθρο αλλά εξηγεί πολλά για τη σημερινή κατάσταση. 

 

https://www.bankingnews.gr/energeia/articles/664436/ston-aera-to-ergo-optikis-inas-stin-eparxia-terna-kai-grid-telekom-den-proserxontai-na-ypograpsoun-ti-symvasi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, basilis_k6 είπε

κοβετε το ιντερνετ πολυ συχνοτερα απο πριν

Από τότε που έβαλα FTTH έχω ξεχάσει τι είναι η αποσύνδεση ή το drop εν γένει, άλλαξε μόντεμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Lucifer είπε

Από τότε που έβαλα FTTH έχω ξεχάσει τι είναι η αποσύνδεση ή το drop εν γένει, άλλαξε μόντεμ.

Δεν νομιζω οτι εχει προβλημα αλλα οτι ειναι κακο μοντεμ. Παλιοτερα μου ειχαν αντικαταστησει το αθλιο 267n με ενα αλλο αθλιο 267n. Ολοι παρακαλαγαμε τοτε να μας δωσουν το 288Α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ας αφήσουν τον χαλκό , θα είμαστε retro και θα έρχονται επιστήμονες και φοιτητές απ' όλο τον κόσμο να  εξετάζουν πως ήταν τα δίκτυα τον περασμένο αιώνα

Επεξ/σία από ethereum
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ρατσισμός στην Ελλάδα για τους Έλληνες καλά κρατεί, εδώ με το ζόρι βλέπουμε 50αρα (οι τυχεροί) και κάποιοι (και γνωστοί μου) 14αρα , και αυτοί μοιράζουν voucher  για τους λίγους εκλεκτούς, μας τρολαρουν και εμείς χαιρόμαστε. 

Προχθές πήγα να αρπάξω τον βλάκα του ΟΤΕ που ήρθε σπίτι με το ύφος χιλίων καρδιναλίων για τα προβλήματα που έχω στον χαλκό , αλλά δεν είναι του δικτύου αλλά δικά μου , που έχω αλλάξει όλα τα καλώδια .  Starlink  και να κλείσουν όλα το κωλομαγαζα τους .

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Thresh είπε

Υπέθεσα ότι θα αναβαθμίσει τουλάχιστον σε 300Mbps, δεν υπάρχουν 250αρες.

Σε κάποιες γειτονιές του έχει σκάψει η Vodafone, φίλος έχει εδώ και 1+ χρόνο.

Όταν βλέπεις 1.3 εκατ σπίτια/επιχειρήσεις κάλυψη και μόνο 251.000 συνδρομητές FTTH στη Cosmote, είναι πολλοί που δεν έχουν συνδεθεί, πόσο μάλλον όταν υπολογίσουμε περιοχές κάλυψης και συνδρομητές των υπολοίπων παρόχων.

Το οποίο 1.3 εκατ υποτίθεται ότι θα πάει 1.8 μέχρι το τέλος του 2024 μαζί με τα έργα του UFBB (ΣΔΙΤ) που έχει αναλάβει στην επαρχία.

image.png.e1fd30ad1a3751cb0477fbac3b808fcd.pngεδω σε εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...